Wrogie niebo

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2011

Wrogie niebo

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2011

 • 6,6 /10

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2011

5 sezonów, 52 odcinków

Na Ziemi po starcie z istotami z innej planety zaczyna panować chaos. Ludzie, którym udało się przetrwać, muszą teraz walczyć z tajemniczymi najeźdźcami z kosmosu. Nie wiadomo, dlaczego zaatakowali Ziemię. Obcy z innej planety są bardzo inteligentni, a w walce z ludźmi stosują zaawansowane technologie. Najeźdźcy pojawiają się w dwóch formach: skittersy (pełzacze) poruszające się na pajęczych nogach oraz mechy, będące maszynami. W takiej sytuacji ludzie muszą się zjednoczyć w grupy i walczyć razem przeciwko obcym. Jedną z takich grup jest Drugi Pułk Massachusetts, którą dowodzi profesor historii wojskowości Tom Mason. Stracił on żonę na początku inwazji, a jego syn Ben został porwany przez obcych. Tom chce odnaleźć swojego syna; w tym celu wykorzystuje swoją wiedzę wojskową w walce.

Gdzie obejrzeć:

TNT

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Specials

 Wrogie niebo - sezon 0, odcinek 1
1. Odcinek 1

 Wrogie niebo - sezon 0, odcinek 2
2. Odcinek 2

22 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 0, odcinek 3
3. Odcinek 3

26 lutego 2013

 Wrogie niebo - sezon 0, odcinek 4
4. Odcinek 4

6 czerwca 2013

Season 1 (19 czerwca 2011)

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 1
1. Bolesne lekcje

W pierwszej części dwugodzinnego, premierowego odcinka, widzowie zobaczą, jak ziemia zostaje zniszczona w trakcie niespodziewanego ataku Obcych. Ludzie, którzy ocaleli będą walczyć z okupantami o przetrwanie. Profesor historii Tom Mason został mianowany drugim w linii dowodzenia pułku 2nd Mass. Jednak jego priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim trzem synom, z których jeden dostał się do niewoli Obcych. (opis dystrybutora)

19 czerwca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 2
2. Arsenał

W trakcie poszukiwania zaopatrzenia Tom, Hal (Roy) i ich oddział napotykają na grupę maruderów, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć broń pułku 2nd Mass. Liderem grupy jest John Pope – były więzień (Cunningham). Decyduje się on wykorzystać zakładników jako kartę przetargową w sporze.

19 czerwca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 3
3. Więzień wojenny

Dr Michael Harris (gościnnie Steven Weber – Happy Town) dołącza do pułku 2nd Mass. Ma on pewne przypuszczenia dotyczące zjawiska, które mogło uratować nastolatków uprowadzonych przez Obcych. Jednak teoria upada, kiedy Tom zaczyna szukać odpowiedzi na pytania, które nie dawały mu spokoju od pierwszych dni inwazji. Gdy członkowie pułku 2nd Mass podejmują próbę uwolnienia Bena, stają twarzą w twarz ze skittersami i mechasami – dwoma różnymi gatunkami Obcych. (opis dystrybutora)

26 czerwca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 4
4. Chwila wytchnienia

Tom i jego drużyna wybierają się na poszukiwaniu motocykli, które byłyby przydane dla 2nd Mass. W trakcie tej wyprawy polegają oni na Johnie Pope, który prowadzi ich do miejsca, gdzie będą mogli znaleźć dodatkowy sprzęt. Gdy docierają na miejsce napotykają skitterów, którzy atakują nastolatków, zabarykadowanych w sklepie z rowerami. W bazie, Dr Harris i Anne kłócą się o to w jaki sposób mogą dowiedzieć się więcej na temat Obcych. (opis dystrybutora)

3 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 5
5. Cicha śmierć

Hall obmyśla niebezpieczny i ryzykowny plan odbicia nastolatków z niewoli Obcych. W międzyczasie Anne dotyka tragedia, dzięki, której odkrywa wskazówki, które okażą się przydatne w zrealizowaniu niebezpiecznego planu Halla. (opis dystrybutora)

10 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 6
6. Azyl (cz.1)

Porucznik Terry Clayton (gościnnie Henry Czerny – The Tudors) z pułku 7th Mass przejeżdża z informacjami dotyczącymi Obcych, którzy rzekomo przygotowują atak na pułk 2nd Mass. Plan Claytona przewiduje znalezienie bezpiecznego miejsca dla dzieci, kiedy dorośli będą walczyć z najeźdźcami. Plan napotyka na opór ze strony rodziców – również ze strony Toma. (opis dystrybutora)

17 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 7
7. Azyl (cz.2)

Plan przeniesienia dzieci z dala od pola walki przed atakiem Obcych zostaje zakłócony. W tym samym czasie Hal przejmuje dowodzenie, a Ben stara się pokazać swoją lojalność wobec grupy. Syn Mike'a – Rick, ma kłopoty z przystosowaniem się do życia po niewoli wśród Obcych. Marzy nawet, aby skitterzy zabrali go z powrotem. Anne ma pełne ręce roboty – Sarah zaczyna rodzić, a cały pułk 2nd Mass zostaje ewakuowany. (opis dystrybutora)

24 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 8
8. Ukryte fakty

2nd Mass przygotowuje się odparcia ataku napastników. Coraz bardziej podejrzane zachowanie Weavera niepokoi Toma, który obawia się, iż Weaver w tym stanie nie będzie mógł dowodzić. Hal i Tom napotykają samotną kobietę, która w niejasnych okolicznościach przeżyła inwazję, co sprawia, że Tom i Hal nie ufają jej. Anne i Lourdes dokonują szokującego odkrycia dotyczącego skitterów, które być może będzie miało kluczowy wpływ na dalsze życie Bena. Pope próbuje znaleźć nowy sposób zabijania mechesów, który będzie wykorzystywał ich własną siłę przeciwko nim samym. (opis dystrybutora)

31 lipca 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 9
9. Bunt

Napięcie między Tomem i Weaverem narasta. Rośnie również podział w oddziałach. Czy dojdzie do rozłamu 2nd Mass w przeddzień ataku Obcych na ich bazę? Tom próbuje zrozumieć istotę i wpływ jaki może mieć ostatnie odkrycie Anne. (opis dystrybutora)

7 sierpnia 2011

 Wrogie niebo - sezon 1, odcinek 10
10. Osiem godzin

Weaver dowodzi kilkoma oddziałami, które będą walczyły z Obcymi. Wśród jego żołnierzy jest również Hal i Pope. Tom pozostaje na tyłach, pomagając cywilom w ewakuacji. Jednak wyłom z zabezpieczeniach stawia w niebezpieczeństwie żołnierzy i cywilów. Nagły atak Obcych doprowadza Toma do kosmity, który może zmienić jego życie na zawsze. Tom musi podjąć decyzję, dzięki której będzie mógł dowiedzieć się czego tak naprawdę chcą Obcy – od nich, od ludzkości, od całej planety. (opis dystrybutora)

7 sierpnia 2011

Season 2 (17 czerwca 2012)

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 1
1. Różne światy

Po trzech miesiącach, spędzonych wśród obcych najeźdźców, Tom Mason niespodziewanie powraca. Czy członkowie grupy mogą mu zaufać?

17 czerwca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 2
2. Przeprawa

Wspomnienia z pobytu u obcych powracają w koszmarach Toma. On sam podejrzewa, że kosmici manipulują jego umysłem i wątpi, czy jest godny zaufania.

17 czerwca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 3
3. Kompas

Złe warunki życia sprawiają, że Anne zaczyna się martwić o zdrowie grupy. Tymczasem Tom musi stawić czoło bandzie renegatów.

24 czerwca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 4
4. Młode wilki

Hal i Ben dokonują zaskakującego odkrycia, próbując odzyskać swoje motocykle, które zostały skradzione podczas patrolu.

1 lipca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 5
5. Miłość i inne akty odwagi

Grupie udaje się schwytać jednego ze Skitterów. Tymczasem na horyzoncie pojawia się znana postać. Czy można jej jednak zaufać?

8 lipca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 6
6. Powrót do domu

Tom i Anne zbliżają się do siebie. Tymczasem okazuje się, że dla dobra członków grupy, Weaver ukrywał przed nimi ważne informacje.

15 lipca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 7
7. Molon Labe

Władca próbuje podstępem uzyskać informacje na temat zbuntowanych Skitterów. Nie wszystko jednak przebiega zgodnie z planem.

22 lipca 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 8
8. Marsz śmierci

W drodze do Charleston, prowadzona przez Toma grupa natyka się na dziewczynkę z uprzężą. Tymczasem Weaver zdobywa informacje na temat Tectora.

5 sierpnia 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 9
9. Cena wielkości

Po przybyciu do Charleston, Tom spotyka swojego dawnego wykładowcę, Arthura Manchestera, który zarządza miastem.

12 sierpnia 2012

 Wrogie niebo - sezon 2, odcinek 10
10. Doskonalsza unia

Zbuntowani Skittersi przedstawiają grupie swój plan zabicia Władcy. Tymczasem Tom otrzymuje ważną wiadomość. Pojawia się nowe zagrożenie.

19 sierpnia 2012

Season 3 (9 czerwca 2013)

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 1
1. Na cienkim lodzie

Pełniący funkcję publiczną, Tom próbuje stanąć na wysokości zadania kontynuując walkę z obcymi. Anne i Tom przygotowują się do porodu.

9 czerwca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 2
2. Straty uboczne

Tom nawiązuje współpracę z ekspertem w dziedzinie energii jądrowej, aby uzyskać przewagę nad wrogiem. Anne podejrzewa, że jej dziecku coś dolega.

9 czerwca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 3
3. Pustkowie

Niespodziewany atak snajpera wzbudza wiele niepewności wśród przedstawicieli nowego rządu. Tymczasem Anne coraz bardziej martwi się o swoje dziecko.

16 czerwca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 4
4. Za wszelką cenę

Nowoczesna broń pozwala odeprzeć atak obcych. Tom udaje się na spotkanie z przedstawicielami władzy. Tymczasem Anne otrzymuje szokujące wieści.

23 czerwca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 5
5. Akcja ratunkowa

Misja kończy się porażką. By przeżyć, Tom i Pope muszą ze sobą współpracować. Tymczasem Weaver poszukuje dwójki zaginionych członków oddziału.

30 czerwca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 6
6. Milcz i wyjdź z niego!

Konflikt wewnętrzny Hala staje się oczywisty. Nie wróży to Masonom nic dobrego. Lourdes decyduje się przeprowadzić niezmiernie ryzykowną operację.

7 lipca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 7
7. Kłopoty z Pickettami

Masonowie wdają się w bójkę z rodziną banitów. Wątpliwości, dotyczące planowanej budowy obcej broni, wywołują konflikt interesów.

14 lipca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 8
8. Dziwny świat

W drodze powrotnej do Charleston, Tom dokonuje serii zaskakujących odkryć. Tymczasem Weaver i Pope dyskutują na temat przecieku informacji.

21 lipca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 9
9. Wyprawa do Xibalby

Tom zdobywa tajne informacje na temat działań wroga. Tymczasem partyzanci przygotowują się do ofensywy. Ujawniona też zostaje tożsamość szpiega

28 lipca 2013

 Wrogie niebo - sezon 3, odcinek 10
10. Brazylia

Tom i partyzanci odnoszą zdecydowane zwycięstwo. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy do walki przyłącza się kolejny obcy przeciwnik.

4 sierpnia 2013

Season 4 (22 czerwca 2014)

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 1
1. Odcinek 1

22 czerwca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 2
2. Odcinek 2

29 czerwca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 3
3. Odcinek 3

6 lipca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 4
4. Odcinek 4

13 lipca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 5
5. Odcinek 5

20 lipca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 6
6. Odcinek 6

27 lipca 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 7
7. Odcinek 7

3 sierpnia 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 8
8. Odcinek 8

10 sierpnia 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 9
9. Odcinek 9

17 sierpnia 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 10
10. Odcinek 10

24 sierpnia 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 11
11. Odcinek 11

31 sierpnia 2014

 Wrogie niebo - sezon 4, odcinek 12
12. Odcinek 12

31 sierpnia 2014

Season 5 (28 czerwca 2015)

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 1
1. Odcinek 1

28 czerwca 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 2
2. Odcinek 2

5 lipca 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 3
3. Odcinek 3

12 lipca 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 4
4. Odcinek 4

19 lipca 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 5
5. Odcinek 5

26 lipca 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 6
6. Odcinek 6

2 sierpnia 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 7
7. Odcinek 7

9 sierpnia 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 8
8. Odcinek 8

16 sierpnia 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 9
9. Odcinek 9

23 sierpnia 2015

 Wrogie niebo - sezon 5, odcinek 10
10. Odcinek 10

30 sierpnia 2015

Rankingi

Obsada: Wrogie niebo

 • Noah Wyle Thomas 'Tom' Mason
 • Moon Bloodgood Dr. Anne Glass
 • Will Patton Captain Daniel 'Dan' Weaver
 • Drew Roy Hal Mason
 • Connor Jessup Ben Mason
 • Maxim Knight Matthew 'Matt' Mason
 • Colin Cunningham John Pope
 • Sarah Carter Maggie
 • Mpho Koaho Anthony
 • Doug Jones Cochise

Twórcy: Wrogie niebo

 • David Eick Executive Producer
 • Justin Falvey Executive Producer
 • Darryl Frank Executive Producer
 • Steven Spielberg Executive Producer

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny: Falling Skies
 • Tytuł angielski: Falling Skies
 • Data pierwszej emisji: 2011-06-19
 • Produkcja: USA
 • Języki: English
 • Gdzie obejrzeć Wrogie niebo: TNT
 • Studio: Invasion Productions, Turner Network Television, Amblin Television, DreamWorks Television
 • Słowa kluczowe: alien, post-apocalyptic future, alien invasion, survivor
 • Oficjalna strona www: http://www.fallingskies.com/