W pułapce

Dramat Tajemnica Iceland 2015

W pułapce

Dramat Tajemnica Iceland 2015

  • 7,7 /10

Dramat Tajemnica Iceland 2015

2 sezony, 20 odcinków

Akcja serialu rozgrywa się w małym islandzkim miasteczku Siglufjörður. Do brzegu przypływa prom z Danii, a w wodzie zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Nadciąga potężna burza śnieżna, która za chwilę odetnie miasteczko od świata. Mieszkańcy miasteczka zdają sobie sprawę, że zostaną uwięzieni, a sprawca straszliwej zbrodni jest wśród nich.

Gdzie obejrzeć:

RÚV

Odcinki

Wybierz sezon:

W pułapce - sezon 1, odcinek 1
1. Odcinek 1

Prom dopłynął do portu. W tym samym czasie, w oceanie zostaje odnalezione okaleczone, ludzkie ciało. Inspektor policji podejrzewa, że morderca może znajdować się na pokładzie statku, w związku z czym żaden pasażer nie może zejść na ląd. Zaczyna się dochodzenie, ale kapitan załogi nie chce współpracować ze śledczymi. Tymczasem na zewnątrz zaczyna się śnieżna zamieć...

27 grudnia 2015

W pułapce - sezon 1, odcinek 2
2. Odcinek 2

Złe warunki pogodowe panujące w Reykjaviku utrudniają policji ze stolicy przybycie na miejsce zbrodni. Andri i jego współpracownicy muszą działać sami. Sytuacja nie wygląda najlepiej - podejrzany znajduje się w areszcie i wciąż oczekuje na przesłuchanie, a ciało nie zostało jeszcze poddane odpowiednim testom kryminalistycznym. Czas ucieka i Andri czuje, że musi dokonać przełomu w sprawie.

3 stycznia 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 3
3. Odcinek 3

Z powodu śnieżycy, miasto wciąż jest odcięte od świata. Miejscowa policja w dziwny sposób traci ciało ofiary, ginie także podejrzany. Oskarżenia wobec kapitana załogi okazują się póki co bezpodstawne. Po tym jak ludzie zaczęli udostępniać zdjęcia zwłok w Internecie, Andri musi skierować śledztwo na nowe tory.

10 stycznia 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 4
4. Odcinek 4

Morderca nadal jest na wolności... Wśród okolicznych mieszkańców i przybyłych turystów zaczyna wzrastać niepokój, a policyjna lista potencjalnych podejrzanych wciąż rośnie. Pojawia się również groźba śnieżnej lawiny. Policja rozpoczyna wyścig z czasem.

17 stycznia 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 5
5. Odcinek 5

Lawina spowodowała całkowite zaciemnienie. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy miasteczka są coraz bardziej przerażeni. Tymczasem u burmistrza pojawiają się niespodziewani goście.

24 stycznia 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 6
6. Odcinek 6

W wyniku ogólnego niepokoju, mieszkańcy miasta zbierają się w okolicznym kościele. Nikt nie wie co się dzieje, ludzie boją się o swoje rodziny i potrzebują odpowiedzi. Szef policji Andri Olafsson ma za zadanie powiedzieć mieszkańcom prawdę o tym, co dzieje się na wyspie.

31 stycznia 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 7
7. Odcinek 7

Pogoda nareszcie się poprawia i zespół dochodzeniowy z Reykjaviku może dotrzeć do miasteczka. Dochodzenie nabiera tempa i wydaje się, że śledczy są coraz bliżej. Pewne rzeczy są jednak zbyt piękne, by mogły być prawdziwe...

7 lutego 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 8
8. Odcinek 8

Kapitan Carlsen zgadza się w końcu współpracować z policją. Okazuje się, że jeden z członków załogi ma coś do ukrycia.

14 lutego 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 9
9. Odcinek 9

Po znalezieniu klucza do kłódki z szopy Hrafn, Andri ma ostateczny dowód na tożsamość mordercy. Jak się okazuje, nie jest to osoba, której się spodziewał. Tożsamość zabójcy wywołuje szok także wśród mieszkańców. Przed Andrim wiele trudnych decyzji do podjęcia.

21 lutego 2016

W pułapce - sezon 1, odcinek 10
10. Odcinek 10

Po wyczerpujących i traumatycznych poszukiwaniach lokalna policja jest w końcu bliska rozwiązania morderstwa, które wywołało ciąg straszliwych wydarzeń w ich małym miasteczku.

28 lutego 2016

W pułapce - sezon 2, odcinek 1
1. Odcinek 1

Przed budynkiem Parlamentu w Reykjaviku mężczyzna atakuje minister przemysłu. Sam ginie, ale polityk udaje się przeżyć. Wychodzi na jaw, że z zaatakowaną łączyły go więzy krwi.

26 grudnia 2018

W pułapce - sezon 2, odcinek 2
2. Odcinek 2

Policjanci Andri i Hinrika prowadzą dochodzenie w sprawie zabójstwa Finnura. Trop prowadzi do dwóch lokalnych farmerów, Torfiego i Skuliego.

30 grudnia 2018

W pułapce - sezon 2, odcinek 3
3. Odcinek 3

Zespół Andriego poluje na Skuliego, który jest podejrzewany o morderstwo. Wkrótce śledczy wpadają na ważny trop. Drugi z farmerów nadal siedzi w areszcie. Andri usiłuje nawiązać porozumienie z córką.

6 stycznia 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 4
4. Odcinek 4

Skuli jest w zbyt ciężkim stanie, aby policja mogła go przesłuchać. Andri chce wydobyć od Torfiego informacje, które pomogą w uratowaniu burmistrza. Thórhildur podejmuje kolejne nieprzemyślane kroki.

13 stycznia 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 5
5. Odcinek 5

Policji udaje się pokrzyżować plany antyterrorystów, ale nie zbliża jej to do rozwiązania zagadki morderstwa Finnora. Trwa pogrzeb. Andri i Hinrika bacznie przyglądają się relacjom rodzinnym, próbując wytropić jakieś konflikty. Asgeir również angażuje się w śledztwo na swój sposób.

20 stycznia 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 6
6. Odcinek 6

27 stycznia 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 7
7. Odcinek 7

3 lutego 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 8
8. Odcinek 8

9 lutego 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 9
9. Odcinek 9

17 lutego 2019

W pułapce - sezon 2, odcinek 10
10. Odcinek 10

24 lutego 2019

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Ófærð
  • Tytuł angielski: Trapped
  • Data pierwszej emisji: 27 grudnia 2015
  • Produkcja: Iceland
  • Języki: Icelandic
  • Gdzie obejrzeć: RÚV
  • Studio: RVK Studios
  • Słowa kluczowe: murder, thriller, murder investigation, small town, nordic noir
  • Oficjalna strona www: http://www.ruv.is/thaettir/ofaerd