The Following

Kryminał Dramat USA 2013

The Following

Kryminał Dramat USA 2013

  • 6,7 /10

Kryminał Dramat USA 2013

3 sezony, 45 odcinków

Seryjny morderca ucieka z więzienia. FBI zwraca się o pomoc do emerytowanego agenta, który kilka lat wcześniej aresztował zbiega.

Gdzie obejrzeć:

FOX

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

1. Odcinek 1

19 stycznia 2013

2. Odcinek 2

4 stycznia 2014

The Following - sezon 1, odcinek 1
1. Pilot

Były wykładowca literatury, Joe Carroll, odsiaduje wyrok za zamordowanie kilkunastu studentek. Gdy ucieka z więzienia, o pomoc zostaje poproszony dawny agent FBI, Ryan Hardy, który przed laty aresztował Carrolla.

21 stycznia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 2
2. Chapter Two

Ryan, agent Weston i specjalista FBI Debra Parker badają historię psychiki Carrolla. Tymczasem Emma, Jacob i Paul trzymają syna Claire podczas przygotowywania planów do następnego ruchu.

28 stycznia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 3
3. The Poet's Fire

Hardy i FBI próbują przewidzieć działania nowego wyznawcy, Ricka. Tymczasem zazdrość Paula osiąga punkt kulminacyjny. Na jaw wychodzą początki znajomości Hardy'ego i Carrol'a.

4 lutego 2013

The Following - sezon 1, odcinek 4
4. Mad Love

Sytuacja w domu porywaczy wciąż jest napięta. Emma żąda, aby Jacob zabił uprowadzoną w pobliskim mieście Megan. Mężczyzna jednak nie potrafi odebrać jej życia. Z kolei Joey za wszelką cenę usiłuje zadzwonić do Claire. Seryjna morderczyni Maggie okazuje się jedną z najbardziej niebezpiecznych wyznawczyń Carrolla. W ramach zemsty za zabicie męża kobieta porywa siostrę Hardy'ego, Jenny. Następnie kontaktuje się z detektywem, oferując uwolnienie zakładniczki w zamian za jego życie. Ryan przystaje na te warunki, lecz zabójczyni nie dotrzymuje umowy. Zaczyna torturować Ryana. Na ratunek koledze rusza Mike.

11 lutego 2013

The Following - sezon 1, odcinek 5
5. The Siege

Hardy i ekipa FBI wykonują następny ruch siejąc popłoch w kryjówce wyznawców. Tymczasem Carrol odnajduje prawnika z przeszłości.

18 lutego 2013

The Following - sezon 1, odcinek 6
6. The Fall

Nowy naśladowca ujawnia prawdziwe intencje Carrolla. Hardy próbuje obrócić Jacob'a, Emma'e i Paul'a przeciwko sobą. Emma podejmuje zaskakującą decyzję.

25 lutego 2013

The Following - sezon 1, odcinek 7
7. Let Me Go

Z pomocą swojego prawnika, Joe Carroll wszczyna sprawę przeciwko Ryan'owi i FBI o przeniesienie do innej placówki. Hardy podejrzewa, że w tej sprawie chodzi o jakiś większy plan. Tymczasem Emma i Joey spotykają się z człowiekiem Roderick'a, który ma własne sekrety.

4 marca 2013

The Following - sezon 1, odcinek 8
8. Welcome Home

W rezydencji, będącej nową kryjówką sekty Carrolla, pojawia się tajemniczy Roderick. Szybko wychodzi na jaw, że w przeszłości pomagał on swojemu mistrzowi mordować studentki. Tymczasem całe FBI zostaje poddane ostrej krytyce po ostatnich niepowodzeniach. W związku z tym śledztwo w sprawie Joego przejmuje Nick Donovan. Wkrótce Mike Weston włamuje się do skrzynki mejlowej nowego przełożonego, za co zostaje odesłany do domu. Tam czekają już na niego ludzie Carrolla, gdyż tylko Mike wie, gdzie ukrywa się Claire.

11 marca 2013

The Following - sezon 1, odcinek 9
9. Love Hurts

Z Westonem nadal w szpitalu, Ryan i Parker próbują przechytrzyć ich nowego szefa Nicka gdy próbują kontynuować swoje poszukiwania. W zaskakującym ruchu Joe dociera do Ryana żądając podania miejsca pobytu Claire i ujawnia, że on zada sobie wiele trudu, aby wybawić ją spod pieczy FBI. Tymczasem wyznawcy z przeszłości mają szokujący powrót.

18 marca 2013

The Following - sezon 1, odcinek 10
10. Guilt

Ktoś włamuje się do systemu komputerowego FBI. Agenci wiedzą już, że ludzie Carrolla planują porwanie Claire, w związku z tym organizują przewiezienie kobiety do bezpiecznej kryjówki. Akcją dowodzi Ryan. Kiedy oboje zatrzymują się na noc w hotelu, niemal natychmiast pojawiają się tam członkowie sekty. Hardy'emu i Matthews cudem udaje się uciec. Detektyw zabiera dawną kochankę do domu swojego przyjaciela. Tam jednak uciekinierzy odkrywają, że w kieszeni kurtki Claire umieszczono czip namierzający ich położenie. Konfrontacja z wysłannikami Carrolla staje się nieunikniona.

25 marca 2013

The Following - sezon 1, odcinek 11
11. Whips and Regret

Po stracie Claire na rzecz wyznawców Jose, Ryan i Parker próbują pozbierać się, kiedy FBI szuka tajnego miejsca, które może mieć mroczne powiązania z wyznawcami Joe. Tymczasem Claire dostosowuje się do życia w posiadłości wyznawców i ma nieoczekiwane spotkanie, podczas gdy Emma i Jacob nadal próbują sobie poradzić ze zdradą tej pierwszej.

1 kwietnia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 12
12. The Curse

Ryan i FBI odkrywają wyznawcę, który może być w stanie doprowadzić och do miejsca przebywania Joe Carrolla. Agent Weston powraca do sprawy, ale jego spotkanie z kultem może mieć większy wpływ na niego niż ktokolwiek początkowo przypuszczał. Tymczasem Claire i Emma stają twarzą w twarz po raz pierwszy od czasu porwania Joeya.

8 kwietnia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 13
13. Havenport

Posterunek policji w Havenport zostaje włączony w sprawę a rola Rodericka jako szeryfa jest podawana w wątpliwość, co doprowadza go do podjęcia szokującej decyzji mogącej zagrozić bezpieczeństwu Joeya. Tymczasem Ryan przeciwstawia się FBI w nadziei na zdobycie zaufania jednego z wyznawców Joe'a.

15 kwietnia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 14
14. The End is Near

Ryan, Parker i Weston przygotowują się do ataku na rezydencję fanatyków. Joe jednak postanawia zrealizować swój plan ucieczki. Głównym jego celem jest zlikwidowanie Claire. Jacoba ogarnia niepewność na temat przyszłości. Wyznawcy kultu sieją spustoszenie w Havenport. Zamaskowani zwolennicy odwracają uwagę w miejskim centrum ewakuacji. Mieszkańców ogarnia wielka panika. Wówczas dochodzi do porwania pewnego urzędnika FBI.

22 kwietnia 2013

The Following - sezon 1, odcinek 15
15. The Final Chapter

Ryan ściga się, aby zatrzymać Joe Carrolla zanim jego gra osiągnie śmiertelne zakończenie. Tymczasem Joe prowadzi Claire do specjalnego miejsca, a ostateczne starcie między dobrem a złem ma miejsce.

29 kwietnia 2013

The Following - sezon 2, odcinek 1
1. Resurrection

Rok po śmierci Joego Carrolla trzech mężczyzn w maskach z jego podobizną atakuje sześcioro osób w nowojorskim metrze. FBI prosi Ryana Hardy'ego, by pomógł im ująć sprawców zdarzenia. Emerytowany śledczy odmawia im, tłumacząc, że nie jest zainteresowany tą sprawą. W rzeczywistości prowadzi własne dochodzenie z pomocą swojej siostrzenicy, Max, detektywa z wydziału nowojorskiej policji. Mimo że aresztowano kilka osób, to ośmiu zwolenników Carrolla wciąż pozostaje na wolności, w tym Carlos Perez. Ocalała z ataku w metrze Lily Gray nie jest w stanie podać policji nowych informacji.

19 stycznia 2014

The Following - sezon 2, odcinek 2
2. For Joe

Ryan odbiera połączenia telefoniczne od wyznawców Joego, ale nadal nie chce podjąć współpracy z FBI. Tymczasem bliźniacy Luke i Mark ponownie włamują się do losowo wybranego domu. Z zimną krwią zabijają jego mieszkańców. Jedną z ofiar jest dziecko. Psychopaci informują Ryana, że ich kolejnym celem jest Lily Grey. Carroll znajduje schronienie w Arkansas, gdzie mieszka z prostytutką Judy i jej córką Mandy. Przypadkowo zostaje rozpoznany przez jednego z klientów kobiety. Musi zabić niewygodnego świadka. Z kolei Emma uzmysławia sobie, że Joe wcale nie zginął.

27 stycznia 2014

The Following - sezon 2, odcinek 3
3. Trust Me

Po zabiciu Wielebnego Joe musi szukać nowej kryjówki. Ryan wciąż próbuje wyjaśnić masakrę w metrze i wykazuje zainteresowanie co do Lilly.

3 lutego 2014

The Following - sezon 2, odcinek 4
4. Odcinek 4

10 lutego 2014

The Following - sezon 2, odcinek 5
5. Odcinek 5

17 lutego 2014

The Following - sezon 2, odcinek 6
6. Fly Away

Ryan odnajduje Max żywą. Następnie kontaktuje się z Mikiem Westonem, który dołącza do nich w hotelu. Gdy dowiadują się, że Lily i jej synowie znajdują się w okolicy, zamierzają ich schwytać. Kobieta zdaje sobie sprawę, że wkrótce zostanie odnaleziona. Planuje polecieć do Ameryki Południowej prywatnym samolotem.

24 lutego 2014

The Following - sezon 2, odcinek 7
7. Odcinek 7

3 marca 2014

The Following - sezon 2, odcinek 8
8. The Messenger

Szef FBI, Tom Franklin, rekrutuje do swojego zespołu Ryana. Chce, by Hardy składał raporty ze sprawy bezpośrednio przed nim. Były agent przystaje na jego propozycję. Reporterka, Carrie Cooke, próbuje uzyskać od Ryana potwierdzenie, że Joe jednak żyje. Hardy dochodzi do wniosku, że po ucieczce Carroll udał się do swojego mentora, dr. Arthura Straussa. W obozie Micah wita Joego, Emmę i Mandy jako pełnoprawnych członków grupy.

10 marca 2014

The Following - sezon 2, odcinek 9
9. Odcinek 9

17 marca 2014

The Following - sezon 2, odcinek 10
10. Odcinek 10

24 marca 2014

The Following - sezon 2, odcinek 11
11. Freedom

Joe nadal kształtuje członków swojego nowego kultu według własnych potrzeb oraz uczy ich zabijać. Emma nie jest pewien, czy rozumie jego plan. Mandy nie podobają się wprowadzone zmiany, dlatego opuszcza komunę. W Nowym Jorku po ataku na piekarnię jest wielu zabitych i rannych. Sprawcą okazuje się Lily, która zatrudnia bandytów, by ci porwali ze szpitala jej syna, Luke'a. Ryan jest zszokowany nagłym pojawieniem Claire Matthews.

31 marca 2014

The Following - sezon 2, odcinek 12
12. Betrayal

Ryan jest zaskoczony na wieść, że Claire wraca. Kobieta wyjaśnia mu, że tylko wtedy będzie spokojna, gdy Joe zostanie zabity. Ryan próbuje ją przekonać, by powróciła do programu ochrony świadków ze względu na swojego syna, Joey'a. Kaznodzieja Tanner kontynuuje swoją kampanię przeciwko Joemu, opisując go niczym antychrysta. Ten z kolei gardzi hipokryzją religii, a duchownym w szczególności. Joe zmusza Carrie Cooke na nadania w świat nowej wiadomości, która sugeruje, że następną ofiarą ma być syn Tannera - Preston. Mandy nawiązuje kontakty z Lily Gray i jej synami, ale nie chce im udzielić informacji o miejscu pobytu Joego. Ci mają własne sposoby na poznanie prawdy.

7 kwietnia 2014

The Following - sezon 2, odcinek 13
13. The Reaping

Ryanowi udaje się wyśledzić w końcu kryjówkę wyznawców kultu Korbana. Hardy ma nadzieję przeniknąć w jego struktury i schwytać Joego Carrolla. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. W międzyczasie Claire prosi Carrie, aby przekazała wiadomość Joemu. Weston podejmuje decyzję, która na zawsze zmieni jego życie.

14 kwietnia 2014

The Following - sezon 2, odcinek 14
14. Silence

Na wieść o śmierci matki Mark i Luke postanawiają uciec. Poprzysięgają zemścić się na Mike'u, Ryanie i Joe. Max i Ryan okłamują Claire, że Mike'owi nie grożą żadne zarzuty w związku ze zgonem Lily. Joe wysyła swoich zwolenników, by ci schwytali Kingstona.

21 kwietnia 2014

The Following - sezon 2, odcinek 15
15. Odcinek 15

28 kwietnia 2014

The Following - sezon 3, odcinek 1
1. New Blood

Rok po ostatnich wydarzeniach nielegalne śledztwo, przez które Joe został aresztowany, stawia cały zespół w dość niekorzystnym świetle. Ryan powraca na stałe do dawnych obowiązków zawodowych. Postanawia zapomnieć o bolesnej przeszłości i rozpocząć nowy związek.

2 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 2
2. Odcinek 2

9 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 3
3. Exposed

Ryana dręczy koszmar, w którym Gwen zostaje wepchnięta do jednego ze stalowych pudełek. Budzi się z przerażeniem. Tymczasem Kyle i Daisy są coraz bardziej zaniepokojeni nietypowym zachowaniem Marka. Mężczyzna kwestionuje ich lojalność, co doprowadza do napiętej atmosfery w grupie. Po konferencji Hardy poznaje żonę Jeffreya Clarke'a. Kobieta obwinia go o śmierć męża, który zginął, by ochronić tajemnice Ryana. Agent Hardy kontaktuje się ze swoimi informatorami, by zlokalizować psychopatę, który wpycha swoje ofiary do małych pudełek.

16 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 4
4. Home

Ryan obiecuje Gwen, że nie będzie miał przed nią żadnych tajemnic. Tymczasem FBI znajduje szkice Kyle'a i Daisy, które doprowadzają ich do domu ofiar z Ohio. Mark, Daisy i Kyle obmyślają plan skutecznego ataku na Ryana. Postanawiają uderzyć na bazę strażacką, w której pracował brat Hardy'ego. Mark jest coraz bardziej podejrzliwy w stosunku do swoich współtowarzyszy. W pokoju Daisy i Kyle'a znajduje laptop z tajemniczym nagraniem.

23 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 5
5. A Hostile Witness

Ryan zdaje sobie sprawę z tego, że ostatnie wydarzenia mają wpłynąć na wynik procesu doktora Arthura Straussa. Daisy i ranny Kyle znów jednoczą siły z Markiem. Chcą jednak uciec od niego. Kolejnym celem Kyle'a i Daisy jest dziennikarka Carrie Cooke. Kobieta, podobnie jak Ryan Hardy, jest kluczowym świadkiem podczas rozprawy. Wkrótce zostaje uprowadzona i zabita. W związku z tym Strauss odzyskuje wolność. FBI udaje się aresztować Kyle'a. Niestety, wciąż nieuchwytna jest Daisy.

23 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 6
6. Reunion

Ryan odwiedza w więzieniu Joe Carrolla. Ma nadzieję, że osadzony pomoże mu zlokalizować zaginionego Arthura Straussa. Sugeruje, że złoczyńca może korzystać z pomocy jednego z dawnych uczniów. Agenci FBI przenoszą się do Beacon, gdzie odnotowano największą liczbę zaginionych osób. Tutejszy szeryf nie kryje swojego niezadowolenia z przyjazdu detektywów. Tymczasem Strauss ukrywa się w domku w lesie i czeka na przybycie swojego najlepszego ucznia, Theo. Ten ma dla nauczyciela wyjątkową niespodziankę.

30 marca 2015

The Following - sezon 3, odcinek 7
7. The Hunt

Za siedem dni ma odbyć się egzekucja Joe Carolla. Ryan ponownie odwiedza skazańca w więzieniu. Chce poznać tożsamość ulubionego ucznia Straussa. Joe informuje Hardy'ego, że psychopatyczny doktor trzymał swoich podopiecznych w izolacji, przez co większość jego seryjnych morderców nie wie o swoim istnieniu. Max zostaje oczyszczona z zarzutów. Może wrócić do pracy. Wkrótce jednak znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

6 kwietnia 2015

The Following - sezon 3, odcinek 8
8. Flesh & Blood

Mike i Ryan współpracują, by znaleźć nieobliczalnego Theo, ulubieńca doktora Straussa. Ich plany niweczy Donovan. Tymczasem Theo zabija swoją nielojalną żonę, która wyjawiła śledczym największą tajemnicę swojego męża. Po ucieczce z miejsca zbrodni przestępca kontaktuje się z Ryanem, by zapewnić go, że zamierza zniszczyć jego życie.

13 kwietnia 2015

The Following - sezon 3, odcinek 9
9. Kill The Messenger

Theo wykorzystuje swoje hakerskie umiejętności, by zniszczyć Ryana. Włamuje się do różnych komputerowych baz danych i anuluje swoje karty kredytowe. Później zgłasza kradzież samochodu. Śledzi także Gwen i zmienia jej dawkowanie leków. Przestępca chce uzyskać informacje o innych uczniach doktora Straussa. W tym celu przeszukuje biuro Julianny Barnes. Tymczasem w Atlantic City Mark opracowuje plan zgładzenia Daisy.

20 kwietnia 2015

The Following - sezon 3, odcinek 10
10. Evermore

Zbliża się dzień egzekucji Joe Carrolla. Wszyscy wierzą, że wykonanie wyroku przebiegnie bez żadnych zakłóceń. Niespodziewanie w więzieniu zostają wzięci zakładnicy. Ryan zostaje zmuszony udać się sam na miejsce zdarzeń i to na oczach całego świata.

27 kwietnia 2015

The Following - sezon 3, odcinek 11
11. Odcinek 11

4 maja 2015

The Following - sezon 3, odcinek 12
12. The Edge

Ryan zaczyna postępować dość lekkomyślnie. Jego celem jest schwytanie okrutnego Theo, który pozostając na wolności, wciąż może zabijać niewinne osoby. Tymczasem Mark i Daisy uzyskują cenne informacje. W ten sposób poznają działania FBI i narażają Mike'a na niebezpieczeństwo.

11 maja 2015

The Following - sezon 3, odcinek 13
13. Odcinek 13

11 maja 2015

The Following - sezon 3, odcinek 14
14. Dead or Alive

Mike w stanie krytycznym trafia do szpitala. FBI wyznacza dodatkowych agentów, którzy mają ochraniać Ryana i Max. Stawka jest wyższa niż do tej pory. Daisy dowiaduje się o śmierci Marka z radia. Tymczasem Theo obiera sobie nowy cel - jego uwagę skupia emerytowana agentka, Gina Mendez. Postanawia użyć kobiety jako przynęty, by zwabić Ryana do bezpiecznego domu.

15 maja 2015

The Following - sezon 3, odcinek 15
15. The Reckoning

Ryan jest więźniem Theo. Nieobliczalny morderca przetrzymuje go w opuszczonym bunkrze. Tymczasem Alexis próbuje się dowiedzieć, co Hardy wie o jej tajemniczej organizacji. Wkrótce Ryan ucieka, podobnie jak jego prześladowca, Theo. Ten, chcąc mieć zabezpieczenie, porywa ukochaną agenta, Gwen. Dochodzi do ostatecznej konfrontacji, która zmusza Hardy'ego do podjęcia decyzji o jego przyszłości.

15 maja 2015

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: The Following
  • Tytuł angielski: The Following
  • Data pierwszej emisji: 21 stycznia 2013
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: FOX
  • Studio: Outerbanks Entertainment
  • Słowa kluczowe: murder investigation, serial killer, fbi, self-destruction, cult
  • Oficjalna strona www: http://www.fox.com/the-following/