Spisek przeciwko Ameryce

Dramat Science fiction/fantasy USA 2020

Spisek przeciwko Ameryce

Dramat Science fiction/fantasy USA 2020

  • 6,6 /10

Dramat Science fiction/fantasy USA 2020

1 sezon, 6 odcinków

Alternatywna historia Ameryki podczas II wojny światowej, opowiedziana z punktu widzenia robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey. Jej członkowie obserwują, jak rozwija się kariera polityczna Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje wybrany nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu.

Gdzie obejrzeć:

HBO

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 1
1. Część 1

Herman Levin przewiduje awans w pracy i zabiera swoją rodzinę do domu w innej dzielnicy. Bess ma jednak wątpliwości i nie chce, żeby jej synowie wychowywali się w nieprzyjaźnie nastawionej do społeczności żydowskiej środowisku. Alvin zostaje oskarżony o kradzież w pracy i ucieka z domu swojego wujka. Evelyn prosi siostrę, żeby została z mamą, aby mogła się spotkać ze swoim kochankiem. Po upojnych chwilach z mężczyzną zdaje sobie sprawę, że ten związek nie ma przyszłości.

16 marca 2020

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 2
2. Część 2

Lindbergh ubiegający się o prezydenturę znajduje poparcie wśród ludzi, którzy przybyli wysłuchać jego przemowy. Sandy jest zachwycony urokiem, sławą i historią lotnika. Elizabeth szuka pracy, aby szybciej zebrać pieniądze na nowy dom. Evelyn przedstawia Bengelsdorfa swojej matce. Z pomocą Hermana Alvin podejmuje pracę jako kierowca zamożnego mężczyzny o imieniu Abe Steinheim. Philip nadal uczy się od Earla przestępczych zachowań, w tym kradzieży i podążania za nieznajomymi po mieście.

23 marca 2020

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 3
3. Część 3

Kilka miesięcy po inauguracji Lindbergha w USA narastają incydenty antysemickie. Lindbergh podpisuje umowę o neutralności z Adolfem Hitlerem. Bengelsdorf jest odpowiedzialny za program o nazwie „Zwykli ludzie” w ramach Office of American Absorption, który tymczasowo umieszcza żydowskich chłopców w rodzinach wiejskich, aby uczynić ich bardziej „amerykańskimi”. Filip zaczyna mieć koszmary o nazistach. Demencja matki Evelyn i matki Bess pogarsza się. Levinsowie wybierają się do Waszyngtonu, gdzie doświadczają antysemityzmu zarówno wśród obywateli, jak i policji. Alvin rozkwita w kanadyjskim programie wojskowym.

30 marca 2020

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 4
4. Część 4

Matka Bess i Evelyn umiera. Herman odwiedza Alvina w szpitalu i oferuje swoje wsparcie. Alvin jest przesłuchiwany przez FBI, po czym zostaje zwolniony i wraca do New Jersey. W synagodze Sandy przedstawia prezentację. Evelyn tańczy z niemieckim urzędnikiem na obiedzie, który pojawia się później w kronikach filmowych. Tymczasem FBI śledzi Alvina po tym, jak oznaczył go potencjalnym komunistą. Philip, przytłoczony wszystkim, co dzieje się wokół niego, z radością ogląda kronikę filmową Lindbergh, ku irytacji Hermana.

6 kwietnia 2020

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 5
5. Część 5

Philip jest zaciekawiony obecnością Ku Klux Klanu w Kentucky i ze złością pyta Evelyn, dlaczego jego sąsiadka Seldon Wishnow i owdowiała matka Seldona Selma nie zostali przeniesieni. Herman zamierza pozwać OAA, ale gdy dowiaduje się, że proces prawny zajmie co najmniej rok, rzuca pracę. FBI wznawia śledzenie Alvina. Evelyn i Bengelsdorf pobierają się podczas ekstrawaganckiej ceremonii. Winchell ogłasza bieg prezydencki. Herman bierze udział w wiecu, ale protestujący przerywają go i rozpoczynają zamieszki. Kiedy Herman wraca do domu zakrwawiony, Bess grozi, że go opuści i zabierze dzieci do Kanady.

13 kwietnia 2020

Spisek przeciwko Ameryce - sezon 1, odcinek 6
6. Część 6

Wrzesień 1942 r. W całym kraju nasilają się brutalne incydenty antysemickie. Winchell zostaje postrzelony i zabity podczas pojawienia się w Louisville. Na pogrzebie Winchella burmistrz Nowego Jorku Fiorello la Guardia wychwala go i potępia Lindbergha. Zaniepokojony Bengelsdorf wzywa Pierwszą Damę, aby przekonała Lindbergha do wydania oświadczenia. Alvina odwiedza Billy Murphy, kolega z jego czasów w Kanadzie, który zmusza Alvina do przyłączenia się do tajnej grupy antyfaszystowskiej, która chce zamordować Lindbergha. Wiceprezydent Burton K. Wheeler zostaje prezydentem, ogłaszając stan wojenny. Herman i Sandy jadą do Kentucky, aby odebrać Seldona, gdzie dowiadują się, że Selma została zamordowana przez Ku Klux Klana.

20 kwietnia 2020

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: The Plot Against America
  • Tytuł angielski: The Plot Against America
  • Data pierwszej emisji: 16 marca 2020
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: HBO
  • Studio: Annapurna Pictures
  • Słowa kluczowe: based on novel or book, alternate history, fascism
  • Oficjalna strona www: https://www.hbo.com/the-plot-against-america