Sidonia no Kishi

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2014

Sidonia no Kishi

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2014

  • 7,6 /10

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2014

2 sezony, 24 odcinków

Ludzie uciekli z Ziemi przed obcymi zwanymi Gauna, którzy zniszczyli ich planetę i ruszyli w pogoń za niedobitkami gatunku ludzkiego. Przeżyć udało się nielicznym uciekinierom na statku o nazwie Sidonia, który musiał im służyć wiekami jako forteca. Sidonia no Kishi opowiada o losach chłopaka wychowywanego przez dziadka na dolnych, opuszczonych pokładach statku, będącym jedną z ostatnich nadziei ludzkości. Pewnego dnia w poszukiwaniu jedzenia młodzieniec wybiera się na jeden z górnych pokładów, zostaje zauważony, gdy kradnie ryż i podczas ucieczki przez nieostrożność zostaje złapany. Po tym incydencie zostaje wśród ludzi w świecie, którego do końca nie zna, ale mimo to zaprzyjaźnia się z nimi i postanawia, że będą razem bronić statku i ludzi, których pokochał.

Gdzie obejrzeć:

MBS

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

1. Odcinek 1

6 marca 2015

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 1
1. Początek

Przyzwyczajony do pustelniczego życia Nagate musi odnaleźć się na starej kosmicznej kolonii podczas treningu na pilota statku kosmicznego.

11 kwietnia 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 2
2. Niepamięć

Wspomnienia pierwszej walki z pustelnikami prześladują Nagate. Młody kadet po raz pierwszy spotyka się z elitarnymi pilotami Sidonii.

18 kwietnia 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 3
3. Chwała

Nagato musi obronić swojego przyjaciela, przez co on i Kunato zostają wrogami. Pustelniaki atakują i piloci zostają wezwani do akcji.

25 kwietnia 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 4
4. Poświęcenie

Po katastrofie na pokładzie Sidonii Nagate i jego drużyna otrzymują rozkaz odzyskania cennej broni. Chłopak zmuszony jest zignorować rozkazy, aby ocalić przyjaciela.

2 maja 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 5
5. Dryfujący

Powoli kończą się zapasy jedzenia i wody. Nagate i Shizuki, dryfując w kosmosie, czekają na ratunek ze strony coraz bardziej oddalającej się Sidonii.

9 maja 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 6
6. Pozdrowienia

Nagate i jego ekipa kończą szkolenie na pilotów i zostają wysłani do walki, kiedy tylko pojawia się wróg; Kunato poznaje historię Nagate.

16 maja 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 7
7. Determinacja

Wróg okazuje się być jeszcze potężniejszy i groźniejszy niż przypuszczano. Do walki na śmierć i życie zostają wysłane trzy oddziały.

23 maja 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 8
8. Nieśmiertelność

Nagate jest winiony za porażkę i nie może pozbyć się wyrzutów sumienia; poznajemy historię początków Sidonii.

30 maja 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 9
9. Empatia

Pustelniaki mają nowy, niepokojący sposób na odpieranie ataków ludzi. Nagate powraca do Sidonii ze zdobyczą, która może pomóc w walce.

6 czerwca 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 10
10. Decyzje

Pacyfiści narażają się na zagrożenie, opuszczając względnie bezpieczną Sidonię. Wróg pojawia się ponownie, tym razem jeszcze większy i silniejszy.

13 czerwca 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 11
11. Kolizja

Wielki oddział wysłany do walki natrafia na wroga, którego się nie spodziewał; Nagate robi wszystko, by chronić swoich przyjaciół.

20 czerwca 2014

Sidonia no Kishi - sezon 1, odcinek 12
12. Dom

Nagate walczy jeden na jednego z wrogiem, podczas gdy szanse na wygraną reszty oddziału są coraz mniejsze.

27 czerwca 2014

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 1
1. Konflikt

Pilot Nagate Tanikaze zostaje doceniony za zasługi w ostatniej walce, ale myśli chłopaka zaprząta zniknięcie ena Hoshijiro.

11 kwietnia 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 2
2. Zdolność

Nagate i jego drużyna mierzą się z Pustelniakiem 549. Pomaga im nieznany dotąd typ pustelniaka o imieniu Tsumugi Shiraui.

18 kwietnia 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 3
3. Kurs

Pozbywszy się wrogów, Kobayashi zmienia kurs Sidonii, kierując się na dziewiątą planetę w pobliskim układzie Lem. Decydująca walka wydaje się być nieunikniona.

25 kwietnia 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 4
4. Szał

Pojawia się nowe zagrożenie, Pustelniak 550, który wyrzucił z siebie niezliczone rdzenie mniejszych pustelniaków, nadając im kurs kolizyjny z Sidonią.

2 maja 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 5
5. Nadzieja

Pomimo swojej roli w zwycięstwie Tsumugi zostaje poważnie ranny podczas obrony Sidonii. Izana, która również ucierpiała podczas starcia, podejmuje odważną decyzję.

9 maja 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 6
6. Konfrontacja

Wyrzucony ze swojego dormitorium i bez miejsca, do którego mógłby się udać, Nagate pyta Izanę, czy może się u niej zatrzymać; Tsumugi przechodzi emocjonalny kryzys.

16 maja 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 7
7. Huk

Testy nowej broni Sidonii kończą się powodzeniem, ale okazuje się, że niemożliwe jest jej wyłączenie; Yuhata wysyła pilotów garde, by zbadali sytuację.

23 maja 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 8
8. Spotkanie

Piloci wraz z Tsumugim naprawiają Sidonię po incydencie z Emiterem Promienia Grawitacyjnego; Tsumugi powoduje mały wypadek i wyprowadza go to z równowagi.

30 maja 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 9
9. Misja

Kiedy Izana odkrywa, że jej „randka” z Nagate była ustawiona, ucieka do domu. Niedługo później zostaje wezwana do oddziału, który ma zbadać Planetę Dziewiątą.

6 czerwca 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 10
10. Wejście

Drużyna zwiadowcza zostaje zaatakowana przez pustelniaki; Izana i dowódca oddziału kryją się w atmosferze Planety Dziewiątej.

13 czerwca 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 11
11. Starcie

Izana i dowódca zwiadowców są ścigani przez gigantycznego, humanoidalnego pustelniaka. W tym samym czasie Tsumugi ściera się z Crimson Hawk Moth.

20 czerwca 2015

Sidonia no Kishi - sezon 2, odcinek 12
12. Bitwa

Nagate ratuje Tsumugi, ale nie daje rady Crimson Hawk Moth. Sytuacja robi się wyjątkowo nieciekawa, kiedy w stronę ocalałych dąży cała chmara pustelniaków.

27 czerwca 2015

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: シドニアの騎士
  • Tytuł angielski: Knights of Sidonia
  • Data pierwszej emisji: 11 kwietnia 2014
  • Produkcja: Japan
  • Języki: Japanese
  • Gdzie obejrzeć: MBS
  • Studio: Polygon Pictures
  • Słowa kluczowe: anime, based on manga, alien, military, space
  • Oficjalna strona www: http://www.knightsofsidonia.com