Rozgrzeszenie

Kryminał Dramat Norway 2015

Rozgrzeszenie

Kryminał Dramat Norway 2015

 • 7,1 /10

Kryminał Dramat Norway 2015

2 sezony, 18 odcinków

Na terenie Lifjord, niewielkiego miasteczka w Norwegii, działa firma Solar Tech, w której zatrudniona jest większość mieszkańców. Przedsiębiorstwo boryka się z problemami i grozi jej bankructwo. William Hansteen, mąż Evy, zajmujący się zarządzaniem firmą, postanawia nie dopuścić do zamknięcia Solar Techu.

 • #crime investigation

 • #hometown

 • #norway

Gdzie obejrzeć:

TV 2

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 1
1. Hjemkomstern

Norwegia. Firmie Solar Tech grozi bankructwo. Zarządzający nią William Hansteen kontaktuje się z przebywającym w Azji Borgenem i prosi go o pomoc. Mężczyzna przed 20 laty był podejrzany o zabójstwo.

2 marca 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 2
2. Kampen

Przybycie Aksela wzbudza w Evie falę tragicznych wspomnień. Kobieta nie potrafi zaufać mężczyźnie. William, od początku życzliwy Akselowi, próbuje nakłonić żonę do konstruktywnej współpracy.

9 marca 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 3
3. Splittelsen

Eva przedkładając dobro miasta i pracowników firmy nad swoją niechęć do Aksela, rezygnuje z zarządzania Solar Techem. Okazuje się, że jej syn Lars także postanawia odejść z pracy.

16 marca 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 4
4. Avsløringen

Angeline, żona Aksela, pojawia się z synem w Lifjord. Kobieta dowiaduje się, że prawdziwe nazwisko męża to Nielsen. Biznesmen spotyka się ze swoją matką. Wizyta przebiega w napiętej atmosferze.

23 marca 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 5
5. Tvilen

Informacje o Akselu nadszarpują zaufanie Angeline do męża. Zaczyna mieć wątpliwości co do jego niewinności oraz otrzymanego od Tonje alibi. Tymczasem Eva zaczyna zagłębiać się w fakty z przeszłości.

30 marca 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 6
6. Rekonstruksjonen

Wspólnicy Aksela są niezadowoleni z jego udziału w ratowanie Solar Tech. W Lifjord zjawia się Degang Adams. W wyniku jego działań Lars zostaje zmuszony do pozbycia się niektórych pracowników.

6 kwietnia 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 7
7. Oppgjøret

Aksel może liczyć na świadectwo Tonje. Erik prosi o pomoc brata. Chce uciec razem z Ase Johansen przed Perem Olavem, który się nad nią znęca. Borgen zgadza się w zamian za zeznania kobiety.

13 kwietnia 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 8
8. Flukten

Coraz więcej faktów wskazuje na to, że zabójcą jest Erik. Aksel chce ustalić z matką, kto zrobił zdjęcie i czy alibi, które dostał od niej syn, jest prawdziwe. Degang oferuje Tonje pracę w Singapurze.

20 kwietnia 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 9
9. Løgnen

Żona Larsa nawiązuje romans z Degangiem, który może pomóc w realizacji jej marzenia. Erik współpracuje z policją, ale jego wyjaśnienia mało wnoszą do sprawy. Aksel chce poznać prawdę o zabójstwie.

27 kwietnia 2015

Rozgrzeszenie - sezon 1, odcinek 10
10. Sannheten

Eva jest przekonana, że matka Aksela kłamie aby chronić swoich synów. Badania DNA potwierdzają jednak, że tamtego tragicznego wieczoru to pani Nilsen uczestniczyła w bójce z Karine.

4 maja 2015

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 1
1. Tilståelsen

William nie wytrzymuje ciężaru zła, do jakiego się przyznał. Mężczyzna próbuje się zabić, ale udaje się go ocalić. Aksel jest przekonany, że morderca zostanie szybko osądzony i trafi do więzienia.

28 października 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 2
2. Motivet

Aksel nie zgadza się ze stanowiskiem Aminie. Dzięki intensywnym poszukiwaniom odkrywa, że w sprawę śmierci Karine jest zamieszane więcej osób, niż mu się wydawało. Nie tylko William ma coś do ukrycia.

4 listopada 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 3
3. Konspirasjonen

10 listopada 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 4
4. Avsløringen

Miasteczko Lifjord ponownie żyje sprawą zabójstwa Karine. W trakcie procesu ujawnione zostają nowe fakty związane z morderstwem. Dla wielu osób okazują się one szokujące i niewiarygodne.

17 listopada 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 5
5. The Verdict

Proces nareszcie przynosi oczekiwane rozstrzygnięcia. Aksel spotyka się z wrogością mieszkańców Lifjord. Zeznania jednego ze świadków są przełomem. Ogłoszony wyrok wydaje się dużym zaskoczeniem.

24 listopada 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 6
6. Jakten

Wyrok sądu rozczarowuje Aksela. Mieszkańcy miasteczka odwracają się od niego. Helene angażuje się w związek z Erikiem. Zakończenie rozprawy przywraca Hansteenom nieco radości życia.

1 grudnia 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 7
7. Sviket

Erik ratuje brata przed pewną śmiercią. W trakcie powrotu ze szpitala ratownicy wyciągają z przepaści ciało Helene. Lars dopiero na pogrzebie wydaje się zauważać ogrom zaistniałej tragedii.

1 grudnia 2016

Rozgrzeszenie - sezon 2, odcinek 8
8. Morderen

Aksel nie ustaje w wysiłkach rozwiązania sprawy. Po rozmowie z matką udaje się do Larsa. Mężczyzna jest w emocjonalnej rozsypce, a jego alkoholizm ma głębsze podłoże niż mogłoby się wydawać.

8 grudnia 2016

Rankingi

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny:: Frikjent
 • Tytuł angielski: Acquitted
 • Data pierwszej emisji: 2 marca 2015
 • Produkcja: Norway
 • Języki: Norwegian
 • Gdzie obejrzeć: TV 2
 • Studio: Miso Film
 • Słowa kluczowe: crime investigation, hometown, norway
 • Oficjalna strona www: https://sumo.tv2.no/programmer/serier/frikjent/