Rajskie klimaty

Dramat Poland 2009

Rajskie klimaty

Dramat Poland 2009

Dramat Poland 2009

1 sezon, 16 odcinków

Marta wychowała się w małym Rajsku, a obecnie mieszka we Wrocławiu z ciotką Krystyną i jej synami Alkiem i Adamem. Prowadzi z kuzynami fabrykę śrubek i niby wszystko układa się nieźle, ale Marta nie może zapomnieć o Rajsku i o jego mieszkańcach. Swoje myśli spisuje na blogu.

Gdzie obejrzeć:

TVP2

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Season 1 (14 marca 2009)

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 1
1. Odcinek 1

Do Wrocławia Marta przeprowadziła się niespełna rok temu wraz ze swoją ciotką Krystyną Wójcik i jej synami: Alkiem i Adamem. Rodzina założyła tam dobrze prosperującą fabrykę śrubek, kupiła duży dom. W Rajsku został trzeci z synów Krystyny, Andrzej, który wyraźnie nie pasuje do miastowych krewnych.

14 marca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 2
2. Odcinek 2

Krystyna potajemnie wciąż kocha Piotra i ma do niego wyraźną słabość. Za to inni domownicy niechętnie odnoszą się do gościa. Jedyną osobą, która okazuje mu trochę ciepła, jest jego siostrzenica Marta. Z kolei Alek usiłuje dowiedzieć się czegoś o Angeli, swojej dawnej miłości, która wyjechała z Piotrem do Stanów. To właśnie za flirtowanie z Angelą Piotr dostał od Alka cios na powitanie.

21 marca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 3
3. Odcinek 3

Rodzinny obiad u Wójcików nie przebiega tak, jakby sobie tego życzyła Krystyna. Najpierw Helena, która wychowała się w Stanach, wypytuje Piotra o wrażenia z pobytu za oceanem. Piotr odpowiada ogólnikami, wyraźnie chcąc zmienić temat. Chwilę później bracia Andrzej i Alek zaczynają się kłócić, a na koniec obiad zostaje przerwany przez dobiegający z ulicy hałas.

28 marca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 4
4. Odcinek 4

Michał jest przekonany, że jego żona niedługo wróci do domu. Zostawia Małgosię z Czarkiem, a sam wychodzi do pracy. Niestety, to dopiero początek problemów Michała. W ratuszu zjawia się bowiem komisarz Pisanko, który podejrzewa go o fałszowanie dokumentów.

4 kwietnia 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 5
5. Odcinek 5

Karolina postanawia zacząć nowe życie. Wynajmuje mieszkanie we Wrocławiu i usiłuje znaleźć pracę. Tymczasem Dawid obserwuje dom Wójcików. Płaci za przebicie opony w samochodzie Marty, po czym ofiarowuje jej swoją pomoc. Kiedy nadchodzi Krystyna, Marta nie kryje zdziwienia, że ciotka zna Dawida.

11 kwietnia 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 6
6. Odcinek 6

Adam wciąż myśli o Małgosi. Zastanawia się jak mógłby ją zdobyć. Sprawy w fabryce śrubek, którą prowadzą Adam i Marta, komplikują się. Marta jest zła na Adama, który powinien być w fabryce odpowiedzialny za wszystko, a nie pojawia się w pracy. Postanawia odejść z firmy.

18 kwietnia 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 7
7. Odcinek 7

Alek jest uradowany obecnością Angeli. Angela zaś sprytnie rozeznała się w sytuacji i zdecydowała, że lepiej by było gdyby zainteresował się nią drugi brat więc usiłuje przypodobać się Adamowi. Adam natomiast ma inny problem - Marta uważa, że czas najwyższy, żeby każdy z nich zaczął żyć własnym życiem i poszedł swoją drogą.

25 kwietnia 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 8
8. Odcinek 8

Karolina proponuje Marcie, aby z nią zamieszkała w wynajętym mieszkaniu we Wrocławiu. Marta się zgadza, Karolina może wreszcie opowiedzieć komuś o tym, że zostawiła dziecko i ze sama też była jako dziecko zostawiona. Karolina boi się, że jest tak samo zła matką jak jej matka. Całą sytuację obserwuje pani Stasia.

2 maja 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 9
9. Odcinek 9

Piotr nawiązuje znajomość z mieszkańcami noclegowni. Kiedy opadają już emocje, Krystyna nagle zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia, że wyrzuciła Piotra z domu. Czuje się tym gorzej, że do domu Wójcików przyjeżdża ekipa telewizyjna, która szuka sensacji i stara się nagłośnić sprawę. Dziennikarka jest natrętna. W końcu zdenerwowany Alek wyrzuca ekipę telewizyjną sprzed domu.

9 maja 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 10
10. Odcinek 10

Biorąc przykład z Karoliny, Marta udaje się do urzędu pracy. Karolina znalazła zatrudnienie w hipermarkecie. Michał informuje byłego burmistrza, Felicjana, że chce złożyć raport w prokuraturze o nadużyciach z okresu poprzedniej kadencji. Felicjan każe Jadzi zniszczyć albo ukryć dokumenty. Pod osłoną nocy Jadzia zakrada się do ratusza.

16 maja 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 11
11. Odcinek 11

Targana wyrzutami sumienia Marta z samego rana udaje się do noclegowni w poszukiwaniu wuja Piotra. Kierowniczka noclegowni traktuje ją chłodno i robi jej wyrzuty. Marta jest zła, ponieważ czuje się niesłusznie osądzona.

23 maja 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 12
12. Odcinek 12

Dawidowi udaje się przekonać Martę, żeby mimo nieporozumienia została w restauracji i zjadła z nim obiad. Dawid jest dowcipny i ujmujący. Marta kapituluje i zostaje z nim. Poza wszystkim coraz bardziej Dawid jej się podoba.

30 maja 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 13
13. Odcinek 13

Marta dostaje pracę w hipermarkecie, w którym pracuje już Karolina, ale musi dopełnić jeszcze formalności. Nie może podpisać umowy o pracę, bo wciąż jest zatrudniona w fabryce. Marta prosi Marcina, aby załatwił to za nią.

6 czerwca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 14
14. Odcinek 14

Wójcikowie są zmartwieni tym, że Michał został zatrzymany i postanawiają mu pomóc. Wynajmują adwokata. Najbardziej całą sprawę przeżywa Andrzej.

13 czerwca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 15
15. Odcinek 15

Michał jest przesłuchiwany na komendzie. Dawid obiecuje Krystynie pomoc w restauracji i organizuje jej niezbędny personel. Synowie Krystyny wciąż czekają na wieści od adwokata, co mogą zrobić w sprawie Michała. Nikomu nie zależy na szybkim oczyszczeniu Michała z zarzutów. Niestety do domu Michała pukają pracownicy pogotowia opiekuńczego.

20 czerwca 2009

Rajskie klimaty - sezon 1, odcinek 16
16. Odcinek 16

Felicjan składa wizytę Jadzi, chcąc odwieść ją od złożenia zeznań oczyszczających Michała z zarzutów. Bezskutecznie. Jadzia decyduje się zadzwonić na komendę. Michał zostaje zwolniony z aresztu, pod którym czeka na niego pani Jadzia. Natychmiast jadą do pogotowia opiekuńczego, gdzie spotykają zapłakaną Karolinę. Odzyskują syna, po czym godzą się i razem wracają do domu.

27 czerwca 2009

Rankingi

Obsada: Rajskie klimaty

 • Weronika Książkiewicz Marta Miłorzębska
 • Robert Gonera Dawid
 • Jan Wieczorkowski Marcin Wierzbicki

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny: Rajskie klimaty
 • Tytuł angielski: Rajskie klimaty
 • Data pierwszej emisji: 2009-03-14
 • Produkcja: Poland
 • Języki: Polish
 • Gdzie obejrzeć Rajskie klimaty: TVP2
 • Studio: ATM Grupa S.A.
 • Słowa kluczowe:
 • Oficjalna strona www: