Midnattssol

Kryminał Dramat France Sweden 2016

Midnattssol

Kryminał Dramat France Sweden 2016

  • 7,1 /10

Kryminał Dramat France Sweden 2016

1 sezon, 8 odcinków

Kahina Zadi jest doświadczonym oficerem śledczym w szeregach paryskiej policji. Pewnego dnia przełożeni wzywają ją i powiadamiają, że zostaje włączona do międzynarodowego śledztwa. Na terenie Szwecji, w bestialski sposób, zamordowano jej rodaka. Policjantka wyrusza do Kiruny, miasteczka położonego w przemysłowym regionie Norrbotten na północy Skandynawii, gdzie dokonano przestępstwa. Ciało ofiary zostało znalezione przywiązane do helikoptera. Na miejscu Zadi rozpoczyna współpracę z lokalnym prokuratorem, Andersem Harneskiem, który dotychczas nie miał styczności z podobnymi sprawami. Z pozoru rutynowe śledztwo z czasem staje się coraz bardziej zagadkowe i pełne komplikacji. Stróże prawa odkrywają, że podobnych zabójstw dokonano znacznie więcej, a wszystkie one są prawdopodobnie powiązane z lapońskim mistycyzmem.

Gdzie obejrzeć:

SVT1

Canal+

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Midnattssol - sezon 1, odcinek 1
1. Odcinek 1

Kahina przyjeżdża do Kiruny, gdzie próbuje rozwiązać zagadkę śmierci francuskiego obywatela. Podczas śledztwa musi współpracować z prokuratorem Rutgerem Burlinem, który prowadzi tę sprawę, oraz jego zastępcą Andersem Harneskiem. Niedługo po przybyciu Kahiny dochodzi do kolejnego morderstwa. Jego świadkami są Zadi i Burlin.

23 października 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 2
2. Odcinek 2

Anders przejmuje dowodzenie po tym, jak niespodziewanie umiera prokurator Burlin. Podczas śledztwa policja znajduje tajemnicze notatki, które zawierają nazwiska i numery telefonów. Podejrzewają, że wkrótce pojawią się kolejne ofiary. Dowody zdobyte dotychczas prowadzą ich do ludu Saami.

30 października 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 3
3. Odcinek 3

Zostaje zamordowanych trzech mężczyzn. Rośnie liczba ofiar niebezpiecznego przestępcy. Anders bada miejsce zbrodni. Wówczas dokonuje bolesnego odkrycia - znajduje symbole powiązane z Saami.

6 listopada 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 4
4. Odcinek 4

Kahina zostaje ranna. Obecnie odpoczywa w towarzystwie zdezorientowanego Bangkoka Joriego. Mężczyzna przyznaje, że to on sprzedał sprawcom zioła, przez które zmarł prokurator Burlin. Kimmo i jego bliscy współpracownicy znajdują na telefonach wstrząsający film. Ktoś najwyraźniej wie, co zrobili...

13 listopada 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 5
5. Odcinek 5

Nieznani napastnicy pozostawili Kahinę na bagnach. Kobiecie udaje się trafić do szpitala o własnych siłach. Tam czeka na nią syn, Nadji. Sparen umawia się na spotkanie ze wszystkimi członkami tajemniczej grupy. Niedługo później Kahina rozpoznaje głos oprawcy, gdy robi zakupy w supermarkecie. Postanawia go śledzić.

20 listopada 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 6
6. Odcinek 6

Sparen nie daje rady przekonać ludzi z grupy, by zgłosili się na policję. Kahina chce wysłać Nadjia z powrotem do Francji. Chłopak nie wsiada do samolotu, a z lotniska zabiera go Alain Gruard. Policja nie znalazła ciała Eveliny, o czym dowiaduje się Kahina. Może to oznaczać, że kobieta jeszcze żyje.

27 listopada 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 7
7. Odcinek 7

Kahina robi wszystko, by znaleźć ciało Eveliny. Wysyła nurków na poszukiwania, wskazując im miejsce, w którym dziewczyna była widziana po raz ostatni przed zaginięciem. Sprawa zostaje umorzona, a policja uznaje, że doszło do samobójstwa. Problem w tym, że temu założeniu przeczy jeszcze wiele śladów.

4 grudnia 2016

Midnattssol - sezon 1, odcinek 8
8. Odcinek 8

Eddie zamierza zatopić tę część kopalni, w której pracują górnicy złączeni tajemnicą sprzed lat, mężczyźni, którzy zdecydowali o zabiciu jego siostry. Kahina próbuje ustalić, dlaczego w kopalni znajdują się odpady radioaktywne. Telefonując w tej sprawie do tajemniczego Francuza, mówi, że zna nazwisko zabójcy. W zamian za nie mężczyzna obiecuje odnaleźć jej syna. Jenny, która miała być kolejną ofiarą Eddiego, przeżywa i rodzi dziecko. Tymczasem w kopalni trwa walka o życie. Eddie zamyka się wraz z górnikami w komorze bezpieczeństwa, podczas gdy w wyniku awarii pomp, wcześniej przez niego spowodowanej, wzrasta poziom wody. Anders znajduje w komputerze Eddiego jego manifest, wzywający Samów do walki. Postanawia na razie go nie ujawniać. Francuz wskazuje jemu i Kahinie miejsce, gdzie przebywają ich dzieci. Policjantka żąda od niego, żeby usunął z kopalni uran.

11 grudnia 2016

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Midnattssol
  • Tytuł angielski: Midnattssol
  • Data pierwszej emisji: 23 października 2016
  • Produkcja: France, Sweden
  • Języki: Swedish
  • Gdzie obejrzeć: SVT1, Canal+
  • Studio: Atlantique Productions, Nice Drama
  • Słowa kluczowe: murder, murder investigation, conspiracy, serial killer, sweden
  • Oficjalna strona www: