Lepsza połowa

Dramat Poland 2020

Lepsza połowa

Dramat Poland 2020

Dramat Poland 2020

2 sezony, 28 odcinków

Żeby wychować dzieci – trzeba dorosnąć. Żeby zrozumieć dzieci – trzeba znów być młodym. I jak to połączyć? Z takim problemem borykają się bohaterowie serialu. To grupa przyjaciół, którzy spotykają się w lokalnej restauracyjce „Pod Papugami”. Wspierają się, pomagają sobie nawzajem rozwiązywać problemy. Każdy jest na innym etapie życiowym, każdy ma swoją historię. Wszystkie historie łączy to, że dotyczą relacji z dziećmi i związanych z nimi nieporozumień między pokoleniami.

Gdzie obejrzeć:

TVP2

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Season 1 (6 stycznia 2020)

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 1
1. Odcinek 1

Marek otwiera restaurację, mimo że pochłaniają go problemy rodzinne. Pierwszym gościem jest jego brat Borys, który przed kilkoma laty wyruszył w świat, a teraz wraca w rodzinne strony jako milioner.

6 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 2
2. Odcinek 2

Borys zaczyna ingerować w sprawy restauracji, co złości Marka. Jola sugeruje mężowi, że powinien słuchać rad brata. Ania i Zibi mają kłopoty finansowe. Kobieta stawia partnerowi za wzór byłego męża.

7 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 3
3. Odcinek 3

Borys próbuje nawiązać kontakt z Julią. Dziewczyna ma jednak do niego żal. Jej złość wzbudza też Aleks, który stara się wspierać ją i Weronikę. Polem konfliktu stają się codzienne obowiązki.

13 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 4
4. Odcinek 4

Naprzeciwko lokalu Nowakowskich otwiera się burgerownia. Marek nie traci nadziei, że dobrym jedzeniem przyciągnie klientów. Niebawem odkrywa, że to Teodor jest właścicielem nowego baru.

14 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 5
5. Odcinek 5

Restauracja Marka jest na skraju bankructwa. Dusia, Kamil i Julia wpadają na pomysł, jak ją ocalić. Za ich namową Borys kupuje bar Teodora, by go zamknąć. Na wieść o tym jego brat wpada w złość.

20 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 6
6. Odcinek 6

Marek i Ania uznają, że Borys powinien znaleźć sobie partnerkę. Uznają, że jako milioner, który marzy o założeniu rodziny, jest świetną partią. Mężczyzna nie jest przekonany do tego pomysłu, ale pod presją zgadza się umówić na dwie randki. Julia i Kamil, choć wiedzą o swoim bliskim pokrewieństwie, są sobą wyraźnie zainteresowani. Dziewczyna proponuje, by poszli razem na dyskotekę.

21 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 7
7. Odcinek 7

Aleks coraz częściej zostaje na noc u Weroniki. Przekonuje się, że wspólne życie nie jest tylko sielanką. Julia prosi swojego kolegę Filipa, by naprawił zlew. Ten po wszystkim proponuje randkę.

27 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 8
8. Odcinek 8

Będący w depresji Borys mieszka u Marka i Joli. Sytuacja zaczyna irytować domowników. Postanawiają mu delikatnie zasugerować, żeby się wyprowadził. Marek cieszy się, że Kamil znalazł sobie dziewczynę.

28 stycznia 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 9
9. Odcinek 9

Borys, przybity wiadomością o swojej bezpłodności, upija się i ulega wypadkowi. Trafia do szpitala. Gdy odzyskuje przytomność, okazuje się, że nie pamięta ostatnich 30 lat.

3 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 10
10. Odcinek 10

Weronika postanawia zrobić test ciążowy. Jego wynik jest negatywny. Kobieta, widząc reakcję Aleksa, jest przekonana, że partner nie chce mieć z nią dzieci. Jola i Ania sugerują przyjaciółce, że w tym wieku może być za późno na ciążę. Tymczasem Dusia poucza Aleksa, że świat i tak jest przeludniony, a matka oznajmia mu, że nie nadaje się na ojca.

4 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 11
11. Odcinek 11

Właściciel budowy odmawia płatności. Zibi martwi się, jak zareaguje Ania, gdy dowie się, że grozi mu bankructwo. Borys spotyka się z Zosią. Obawia się, że dziewczyna będzie bardziej zainteresowana jego pieniędzmi niż tym, jakim jest człowiekiem, więc nie wspomina o swojej fortunie.

10 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 12
12. Odcinek 12

Weronika chce, by Aleks pomagał jej w pracach domowych. Mężczyzna nie ma na to ochoty. Postanawia oświadczyć się ukochanej. Ma nadzieję, że dzięki temu kobieta przestanie prosić go o drobne przysługi. Borys chce przyznać się Zosi, że skłamał w sprawie swojego statusu majątkowego. Ma dość oszczędzania pieniędzy i udawania biedaka.

11 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 13
13. Odcinek 13

Julia dowiaduje się przez przypadek, że Weronika i Aleks starają się o dziecko. Ma żal do matki, ponieważ umówiły się kiedyś, że będą ze sobą szczere. Kobieta tymczasem podejrzewa, że córka planuje swój pierwszy raz z Filipem. Nie wie, że dziewczyna odmówiła partnerowi i zdecydowała się poczekać. Weronika namawia Aleksa, by schowali się w samochodzie i śledzili nastolatkę. Borys wpada z wizytą, ale Julia nie chce iść z nim na koncert, ponieważ woli spędzić czas z Filipem.

17 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 14
14. Odcinek 14

Borys ma problem z pracownikami; zamierzają wyjechać do Norwegii. Tylko Kamil chce kontynuować pracę. Julia jedzie na weekend do ojca. Dobrze się między nimi układa, ale dziewczyna nie akceptuje jego partnerki. Borys prosi, by dała jej szansę, jednak pod jego nieobecność córka dalej jest nieuprzejma. Zmienia się to, gdy na budowie Zosia pokazuje nastolatce jej przyszły pokój. Kamil zauważa ukochaną, ale mimo rad kolegów, nie idzie się przywitać. W domu zdradza siostrze, że myśli o wyjeździe.

18 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 15
15. Odcinek 15

Wandzia na dobre zadomowiła się u Weroniki. Uprzykrza życie Aleksowi i jego narzeczonej. Dusia, która rzuciła Damiana, musi teraz sama rozwiązywać zadania z matematyki. Nie jest tym zachwycona. Ma też za złe chłopakowi, że o nią nie walczył. Julia umawia się jednocześnie z Kamilem i Filipem.

24 lutego 2020

Lepsza połowa - sezon 1, odcinek 16
16. Odcinek 16

Marek dostaje SMS od Adama, który proponuje, by znów pograli jak za dawnych lat. Jest przekonany, że skontaktował się z nim Adam Nowak, znany muzyk, z którym kiedyś przez chwilę był w zespole. Teraz w Warszawie rozpoczyna on trasę koncertową. Zaskoczony Marek wyciąga gitarę i zaczyna ćwiczyć.

25 lutego 2020

Season 2 (11 stycznia 2021)

1. Odcinek 17

Ania sama wychowuje Antosia. Zibi przebywa w Norwegii, gdzie wyjechał do pracy. Przytłoczona obowiązkami młoda matka chętnie korzysta ze wsparcia Borysa. Marek i Jola próbują wyrwać się z rutyny.

11 stycznia 2021

2. Odcinek 18

Borys, który niemal stracił życie w basenie Aleksa, zyskuje nową perspektywę. Samotny i nieszczęśliwy milioner postanawia, że odtąd wszystko będzie inaczej. Największą przeszkodą okazują się bliscy.

12 stycznia 2021

3. Odcinek 19

Borys nie potrafi otworzyć sejfu, który zamontowali mu Kosa i Marcinek. Sięga nawet po młot pneumatyczny, ale nie przynosi to pożądanego skutku. Pojawia się jednak piękna włamywaczka, Renata.

18 stycznia 2021

4. Odcinek 20

Aleks bierze się za wychowanie Julii. Tłumaczy jej, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Dziewczyna nie jest do tego przekonana. Nieoczekiwanie to Weronika zaczyna myśleć o rzuceniu pracy.

19 stycznia 2021

5. Odcinek 21

U Borysa zjawia się Renata. Jest podejrzana o dokonanie napadu na bank i pilnie potrzebuje alibi. Zauroczony dziewczyną milioner postanawia jej pomóc. Jego działania przynoszą jednak odwrotny efekt.

25 stycznia 2021

6. Odcinek 22

Marek wciąż wraca wspomnieniami do lat młodości. Rozpamiętując dawne czasy, myśli o planach, których nie zrealizował. Coraz chętniej znów sięga po gitarę. Zaniedbuje restaurację i domowe obowiązki.

26 stycznia 2021

7. Odcinek 23

Ania organizuje dla bliskich przyjęcie z okazji pierwszych urodzin synka, Antosia. Impreza początkowo przebiega w miłej atmosferze. Niespodziewane wydarzenia sprawiają, że sielankowy nastrój pryska.

1 lutego 2021

8. Odcinek 24

Borys robi wszystko, co w jego mocy, by odzyskać Renatę. W swojej desperacji jest skłonny nawet wręczyć łapówkę komisarzowi i stawić czoło chuliganom z osiedla ukochanej. Nie spodziewa się jednak, że na trop kobiety wpadnie dzięki nieudolnym futbolowym interesom Mariusza.

2 lutego 2021

9. Odcinek 25

Kamil i Julia nie widzą poza sobą świata. Zaniedbują codzienne obowiązki. Denerwuje to Weronikę i Marka, którzy martwią się o swoje dzieci. W końcu sami zaczynają tęsknić za romantycznym uczuciem.

8 lutego 2021

10. Odcinek 26

Marek, który pocałował Weronikę, za wszelką cenę próbuje ukryć ten fakt przed Jolą. Nerwy sprawiają, że zachowuje się inaczej niż zazwyczaj. Staje się tak czuły i kochający, że żona szybko nabiera podejrzeń. Wie, że coś musiało się wydarzyć. Daje mężowi ostatnią szansę, by wyznał jej całą prawdę. Niestety, Marek nie potrafi z niej skorzystać.

9 lutego 2021

11. Odcinek 27

Jola nie potrafi wybaczyć Markowi, który ją okłamał. Wyprowadza się z Dusią z domu. Jej decyzja uderza jednak nie tylko w męża, lecz także w ich najbliższych. Przyjaciele Nowakowskich są wstrząśnięci.

15 lutego 2021

12. Odcinek 28

Kamil przejmuje prowadzenie restauracji. Lokal jest pogrążony w długach. Chłopak obmyśla plan, jak ocalić rodzinny interes. Wprowadza nowe zasady, z którymi nie potrafi pogodzić się jego ojciec.

16 lutego 2021

Rankingi

Obsada: Lepsza połowa

 • Piotr Adamczyk Borys
 • Anna Dereszowska Weronika
 • Tomasz Karolak Aleks
 • Weronika Książkiewicz Ania
 • Izabela Kuna Jola
 • Artur Żmijewski Marek
 • Katarzyna Gałązka Julia, córka Weroniki i Borysa
 • Ignacy Liss Kamil, syn Joli i Marka
 • Karina Woźniak Dusia, córka Joli i Marka

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny: Lepsza połowa
 • Tytuł angielski: Lepsza połowa
 • Data pierwszej emisji: 2020-01-06
 • Produkcja: Poland
 • Języki: Polish
 • Gdzie obejrzeć Lepsza połowa: TVP2
 • Studio: TVP
 • Słowa kluczowe:
 • Oficjalna strona www: