Lego Star Wars: Kroniki Yody

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2013

Lego Star Wars: Kroniki Yody

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2013

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2013

2 sezony, 7 odcinków

W epizodzie I - "Złowieszczy klon", pełna akcji przygoda rozpoczyna się, gdy Darth Sidious ujawnia swój plan stworzenia super broni - wysoko rozwiniętego, potężnego klona nazwanego Jek 14. Ma on pomóc mu pokonać Republikę raz na zawsze. Tylko mistrz Jedi, Yoda i jego młodzi uczniowie, Padawani, dzięki wspólnemu działaniu mogą uratować galaktykę! W epizodzie II - "Groźba Sithów", Hrabia Dooku wykorzystuje swojego nowego, udoskonalonego klona do stworzenia armii Jek klonów. Jednak oryginalny Jek-14 nie chce brać udziału w tej niecnej intrydze. Z pomocą starych przyjaciół i dwójki znajomych Droidów, zastępujący mistrza Anakin Skywalker musi poprowadzić klasę Padawanów Yody ku zwycięstwu!

  • #space opera

Gdzie obejrzeć:

Disney XD

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 1, odcinek 1
1. Złowieszczy klon

Hrabia Dooku ukradł kryształy Kyber, aby z ich pomocą stworzyć armię superklonów. Yoda razem z Macem Windu i R2-D2 udali się za nim by go powstrzymać. Gdy udało im się pokonać Dooku, ten w ostatniej chwili pchnął za pomocą Mocy jeden z kryształów w kierunku uśpionego Żołnierza-Klona. Był nim Jek-14. Yoda i Mace nie mogli go pokonać, gdyż był tak potężny Mocą. Przed niechybną śmiercią uratowali ich Padawani mistrza Yody.

29 maja 2013

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 1, odcinek 2
2. Groźba Sithów

Jek-14 został przedstawiony Darth Sidiusowi i jego poplecznikom na Geonosis. Wbrew oczekiwaniu swoich twórców superklon oświadczył, że nie chce walczyć dla Sithów, tylko z pomocą Mocy tworzyć różne rzeczy, po czym uciekł. Dooku i Yoda ruszyli za nim w pogoń, aby nakłonić go stanięcia po którejś ze stron. Hrabia był szybszy i złapał Jeka, a następnie sklonował go by stworzyć armię Sith-Klonów. Gdy była gotowa została wysłana na Corusant, w celu zniszczenia świątyni Jedi. Anakin Skywalker próbował doprowadzić do rozbicia się statku o powierzchnię planety, ale Darth Sidious za pomocą Mocy uratował wszystkich. W tych okolicznościach Generał Grievous uznał, że Jek już do niczego więcej nie będzie już im potrzebny, więc wyrzucił go ze statku. Podczas ataku Sith-Klonów na Świątynię Jedi, Jek-14 wrócił i stanął w jej obronie. Sam pokonał całą armię Sithów, a następnie wyrzucił w kosmos Dooku i Grievousa. Następnie poprosił Jedi, aby zostawili go w spokoju i odleciał.

4 września 2013

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 1, odcinek 3
3. Atak Jedi

W jakiś czas później Jedi znów spotkali Jeka. Pomógł im zbudować statek kosmiczny z rozproszonych klocków LEGO pozostałych po flocie Republiki. Początkowo nie zdecydował się na udanie wraz z Jedi na Mustafar, jednak później zmienił zdanie i ruszył za nimi. Pojawił się na Mustafarze w samą porę, gdyż Darth Sidious wyeliminował wszystkich Żołnierzy Klonów Republiki i zniszczył ich statek. Jek używając swojego kryształowego ramienia zmusił Sitha i jego Padawanów do ucieczki.

27 listopada 2013

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 2, odcinek 1
1. Ucieczka ze Świątyni Jedi

Po upadku Republiki Jek wziął wraz z Yodą, jego Padawanami, Obi-Wananem Kenobim, Senatorem Bailem Organą, C-3PO i R2-D2 w próbie odzyskania holokronów ze Świątyni Jedi na Coruscant. Gdy im się to udało zaczął ścigać ich Darth Vader, jednak dzięki Senatorowi Oragnie i C-3PO udało im się uciec.

4 maja 2014

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 2, odcinek 2
2. Wyścig po Holocrony

Obi-Wan mówi Luke'owi o istnieniu holokronów Jedi i zachęca go, by udał się na Tatooine, gdzie były ukryte przez te wszystkie lata.

15 czerwca 2014

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 2, odcinek 3
3. Nalot na Coruscant

Wiele lat później Jek został jeszcze raz poproszony o pomoc przy odzyskaniu holokronów. Poleciał na Tatooine i spotkał Luka Skywalkera i jego towarzyszy atakowanych przez siły Imperium. Później udał się wraz z Luke'iem, Hanem Solo i rebeliantami na poszukiwania holokronów. Kiedy je znaleźli Luke kazał Jekowi zniszczyć je wszystkie, gdyż były one o wiele bardziej wartościowe dla Palpatine niż dla Rebelii. W drodze powrotnej na Kashyyyk Luke był jednak zmartwiony dokonanym czynem, wtedy Jek poinformował go, że R2 posiada jeden holokron. Luke go włączył i zobaczył nagarnie ze swoim ojcem.

7 września 2014

Lego Star Wars: Kroniki Yody - sezon 2, odcinek 4
4. Awantura rodzinna

W końcu dochodzi do pojedynku - Luke Skywalker musi zmierzyć się ze swoim ojcem, Anakinem, Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

23 listopada 2014

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Lego Star Wars: The Yoda Chronicles
  • Tytuł angielski: Lego Star Wars: The Yoda Chronicles
  • Data pierwszej emisji: 29 maja 2013
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: Disney XD
  • Studio: LEGO
  • Słowa kluczowe: space opera
  • Oficjalna strona www: