Fortitude

Kryminał Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy United Kingdom 2015

Fortitude

Kryminał Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy United Kingdom 2015

  • 6,9 /10

Kryminał Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy United Kingdom 2015

3 sezony, 25 odcinków

Akcja serialu toczy się w spokojnym odizolowanym od świata miasteczku, gdzie nie dochodzi do żadnych przestępstw. Wszystko się zmienia gdy ginie brytyjski naukowiec. Szeryf Dan Anderssen rozpoczyna śledztwo w tej sprawie.

Gdzie obejrzeć:

Sky Atlantic

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Fortitude - sezon 1, odcinek 1
1. Episode 1

Do Fortitude przyjeżdża Vincent Rattrey (Luke Treadaway), brytyjski naukowiec, który prowadzi badania nad kanibalizmem wśród niedźwiedzi polarnych. Tymczasem dwoje dzieci dokonuje niespodziewanego odkrycia. Niebawem Rattrey natrafia na ciało jednego z mieszkańców, prawdopodobnie zaatakowanego przez niedźwiedzia. Prowadzący śledztwo Dan Anderssen wszczyna alarm i ogłasza polowanie na zwierzę. Logika podpowiada mu jednak, że winnym śmierci mężczyzny nie był niedźwiedź, lecz człowiek, który dopuścił się makabrycznej zbrodni. Vincent, jako przyjezdny i znalazca ciała, błyskawicznie staje się głównym podejrzanym.

29 stycznia 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 2
2. Episode 2

Sheriff Anderssen and the police close in on their murder suspect, while DCI Morton follows a different line of enquiry.

5 lutego 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 3
3. Episode 3

Policja ustala, że dzień przed śmiercią profesor zażarcie kłócił się z niejakim Jasonem Donnellym. Funkcjonariusze ustalają miejsce pobytu mężczyzny. Gdy jadą go aresztować, odkrywają, że Jason zaszył się razem z Natalie, naukowcem z ekipy, do której należy Vincent. Tymczasem kolega podejrzanego, Ronnie Morgan, którego córka znalazła ząb mamuta, także jest przekonany, że za zbrodnię odpowiada Jason. Sprawy komplikują się, gdy detektyw Morton dowiaduje się, że znalezisko dzieci pokrzyżowało plany pani burmistrz, która chciała przeobrazić Fortitude w kurort. Morton zaczyna w związku z tym podejrzewać, że zamordowany profesor, dowiedziawszy się o odkryciu, mógł cofnąć pozwolenie na budowę hotelu. Liczba podejrzanych o zamordowanie naukowca z każdą chwilą się zwiększa...

12 lutego 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 4
4. Episode 4

Eugene przeszukuje dom profesora Stoddarta. Znajduje tam wydruk skanu gruntów, wykonany przez radar naziemny. W międzyczasie Dan obserwuje, jak Frank i Elena czule się żegnają. Jednocześnie wzbiera w nim zazdrość i złość, gdyż syn Franka, jedno z dwójki dzieci, które natrafiły na szczątki mamuta, przebywa w stanie ciężkim w ośrodku badawczym. Policjantom udaje się niebawem ustalić, że Ronnie Morgan uciekł kradzioną łodzią wraz z córeczką Carrie. Dan i Frank przeczesują wybrzeże w poszukiwaniu zbiega. Policjant uświadamia sobie wówczas, że jego zazdrość o Elenę jest irracjonalna. Tymczasem w miasteczku jeden z funkcjonariuszy znajduje poplamiony krwią t-shirt należący do Franka. Tym samym mężczyzna staje się kolejnym podejrzanym w sprawie. Dowiedziawszy się o koszulce, Dan rozmawia z Frankiem.

19 lutego 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 5
5. Episode 5

Dan, choć wstydzi się swojego agresywnego zachowania wobec Franka, tłumaczy się zazdrością o Elenę. Tymczasem Natalie, na zlecenie policji, ma zbadać, czy krew pozostawiona na koszulce Franka należała do zmarłego profesora. W tym czasie detektyw Morton rozpoczyna przesłuchanie. Frank twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią profesora. Wyjaśnia, że jego chory synek kaszlał krwią, stąd ślady na koszulce. Eugene postanawia także przesłuchać Elenę. W trakcie ich rozmowy na jaw wychodzą mroczne tajemnice z przeszłości kobiety. Niebawem z laboratorium przychodzą wyniki DNA krwi z koszulki Franka. Dan dokonuje zaś niezwykłego odkrycia.

26 lutego 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 6
6. Episode 6

Detektywi Anderssen i Morton postanawiają przesłuchać małego Liama Suttera. Chłopiec wyjawia im, że w noc morderstwa profesora Stoddarda leżał w łóżku z gorączką. W pewnej chwili obudził się i wyszedł boso na zewnątrz. To, co stało się potem, wyjaśni policjantom wiele elementów śledztwa. Tymczasem Morton angażuje się w sprawę śmierci Billa Pettigrewa. Kilka tygodni wcześniej mężczyzna został rozszarpany przez niedźwiedzia. Eugene nie wierzy jednak w oficjalną wersję zdarzeń, sądząc, że Pettigrew został zamordowany.

5 marca 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 7
7. Episode 7

Mieszkańców opanowuje panika, gdy wychodzi na jaw, że doszło do kolejnej zbrodni. W tej sytuacji Dan i Morton muszą podjąć współpracę. Tymczasem Frank ma nadzieję, że ostatnie wydarzenia uwolnią od zarzutów Liama.

12 marca 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 8
8. Episode 8

While Frank takes the law into his own hands, DCI Morton closes in on the truth about Pettigrew's death. Vincent and Natalie also make a discovery.

19 marca 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 9
9. Episode 9

Burmistrz Hildur Odegard, wraz z zaufanym szeryfem Danem, dostrzegają podobieństwa w atakach na profesora Stoddarta i doktor Allardyce. Dochodzą do wniosku, że swoje obserwacje muszą zachować w tajemnicy, by w miasteczku nie wybuchła panika. Tymczasem Vincent i Natalie przeprowadzają analizę próbek krwi niedźwiedzia, który zaczął atakować przedstawicieli swojego gatunku. Eksperci podejrzewają, że ludzie i zwierzęta mogą być pod wpływem jakiejś trucizny, zmieniającej ich zachowanie. Detektyw Morton w dalszym ciągu pracuje nad sprawą śmierci Billa Pettigrew'a. Śledczy sądzi, że dała ona początek wszystkim niepokojącym wydarzeniom.

26 marca 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 10
10. Episode 10

In the penultimate episode, the truth about Billy Pettigrew is revealed. In the lab, Natalie and Vincent probe the cause of the disturbing events in Fortitude.

2 kwietnia 2015

Fortitude - sezon 1, odcinek 11
11. Episode 11

Po opuszczeniu miasta przez Henry'ego detektyw Morton przeszukuje jego rzeczy. W ciemni znajduje fotografię, która może się okazać kluczowym dowodem w sprawie. Morton, chcąc wyjaśnić sprawę u źródła, rusza w ślad za Henrym. Z kolei Vincent kontynuuje badania nad ofiarami ataków. Zaczyna wątpić w początkową hipotezę, jakoby przyczyną agresji i kanibalizmu była toksyna obecna w mózgach oprawców. Zdeterminowany, coraz bardziej pragnie poznać prawdę o tym, co wydarzyło się w Fortitude.

9 kwietnia 2015

Fortitude - sezon 2, odcinek 1
1. Odcinek 1

Miasteczkiem Fortitude wstrząsa kolejna zbrodnia. Wydarzenie to ponownie wprowadza w tym oddalonym od świata zakątku chaos.

26 stycznia 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 2
2. Odcinek 2

2 lutego 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 3
3. Odcinek 3

9 lutego 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 4
4. Odcinek 4

16 lutego 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 5
5. Odcinek 5

Przed mieszkańcami Fortitude niepokojące wyzwanie. Michael znajduje jeszcze cień nadziei dla Frei, podczas gdy zaufanie Vincenta do Natalie się burzy.

23 lutego 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 6
6. Odcinek 6

Dr Khatri próbuje ukryć swoje ślady, podczas gry Michael prezentuje naukowcom cud. W Danie i Elenie ożywają ciężkie wspomnienia.

2 marca 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 7
7. Odcinek 7

Munk próbuje zatuszować wydarzenia związane ze śmiercią Hildura. Jednocześnie wzywa Erica do przyspieszenia śledztwa i złapania mordercy, zanim ten zabije kolejną ofiarę. Stan zdrowia Frei zaczyna się pogarszać. Tymczasem Michael znajduje w tundrze coś niespodziewanego. Dan powoli akceptuje zmiany w swoim zachowaniu i to kim się stał.

9 marca 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 8
8. Odcinek 8

Podczas gdy mieszkańcy Fortitude próbują pogodzić się z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, Petra i Ingrid starają się dojść do prawdy. Tymczasem dr Khatri jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.

16 marca 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 9
9. Odcinek 9

Dan staje przed najtrudniejszym jak dotąd wyzwaniem. Michael i Ingrid wyruszają w poszukiwaniu sprawiedliwości na własną rękę.

23 marca 2017

Fortitude - sezon 2, odcinek 10
10. Odcinek 10

30 marca 2017

Fortitude - sezon 3, odcinek 1
1. Odcinek 1

Śledczy z Oslo, Myklebust i Oby, są coraz bliżej ustalenia winnego śmierci Munka. Rozwiązanie sprawy wciąż utrudnia im Dan Anderssen. Inna para przybyszy wywołuje zamieszanie w miasteczku.

6 grudnia 2018

Fortitude - sezon 3, odcinek 2
2. Odcinek 2

Elsa prosi Boyda, aby odnalazł inną osobę, która zmaga się z pasożytem. Eric i jego współpracownicy mają zbadać, co stało się z Myklebustem i Obym. To, co odkrywają, nie tłumaczy okoliczności zajścia.

13 grudnia 2018

Fortitude - sezon 3, odcinek 3
3. Odcinek 3

Michael szuka budynku, w którym był przetrzymywany. W Fortitude pojawia się kolejna przybyszka, Annie Burgess. Kobieta ma swoje osobiste powody, aby odkryć prawdę na temat zniknięcia Myklebusta.

20 grudnia 2018

Fortitude - sezon 3, odcinek 4
4. Odcinek 4

Michael postanawia pozostawić przeszłość za sobą. Chce uciec z Fortitude i ułożyć sobie życie z Elsą, mimo że ma świadomość tego, że kobiecie nie pozostało wiele czasu. Dan spogląda w oczy śmierci.

27 grudnia 2018

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Fortitude
  • Tytuł angielski: Fortitude
  • Data pierwszej emisji: 29 stycznia 2015
  • Produkcja: United Kingdom
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: Sky Atlantic
  • Studio: Tiger Aspect Productions, Sky Atlantic
  • Słowa kluczowe: police, murder, science, nordic noir, arctic
  • Oficjalna strona www: https://www.sky.com/watch/fortitude