Duma i Uprzedzenie

Dramat United Kingdom 1995

Duma i Uprzedzenie

Dramat United Kingdom 1995

  • 8,2 /10

Dramat United Kingdom 1995

1 sezon, 6 odcinków

Historia dzieje się na początku zeszłego stulecia. Pan Bennet jest ojcem pięciu córek, a ponieważ nie należy do zamożnych, często musi zadawać sobie pytanie: "Kiedy w sąsiedztwie pojawi się jakiś odpowiedni kawaler?". Ale kiedy się już zjawia - następuje szereg dalszych perypetii. Znajdziemy w tym filmie melancholię, refleksję nad władzą i pieniędzmi oraz nad znaczeniem pozycji społecznej.

Gdzie obejrzeć:

BBC One

Odcinki

Wybierz sezon:

Duma i Uprzedzenie - sezon 0, odcinek 1
1. Odcinek 1

28 marca 1996

2. Odcinek 2

3. Odcinek 3

4. Odcinek 4

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 1
1. Odcinek 1

Bennetowie mają pięć córek, wszystkie bez posagów, więc mają niewielkie szanse na małżeństwo. Bogaty Charles Bingley przybywa do dzielnicy i interesuje się Jane Bennet. W domu Bingleya, ostra siostra Jane, Elizabeth, widzi więcej swojego przyjaciela, Fitzwilliama Darcy'ego, ale uważa, że jest dla niej zbyt arogancki.

24 września 1995

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 2
2. Odcinek 2

Wizyta kuzyna Benneta, pana Collinsa, rzuca rodzinę w rozsypkę, a znajomość Elizabeth z Wickham ugruntowuje jej nieufność i niechęć do pana Darcy.

1 października 1995

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 3
3. Odcinek 3

Bingley i jego rodzina wracają nagle do Londynu, pozostawiając Jane, która twierdzi, że w ogóle jej nie obchodzi. Lizzie odkrywa, kto stoi za separacją i otrzymuje kolejną zaskakującą ofertę.

8 października 1995

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 4
4. Odcinek 4

Darcy broni się przed oskarżeniami Elżbiety, a później spotykają się w jego domu, Pemberley. Podczas gdy tam przebywa, Elizabeth dokonuje zadziwiającego odkrycia o Darcy, która zmienia jej uczucia do niego.

15 października 1995

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 5
5. Odcinek 5

Elizabeth spotyka młodszą siostrę Darcy, Georgianę. Potem przychodzą wieści, że Lydia uciekła z Wickham, a Bennetowie obawiają się, że ona jest zgubiona. Darcy postanawia pomóc Lydii - ale bez informowania rodziny Bennetów lub Elizabeth.

22 października 1995

Duma i Uprzedzenie - sezon 1, odcinek 6
6. Odcinek 6

Lydia wraca do domu z triumfem z Wickham, który ją poślubił. Lydia została zobowiązana do zachowania tajemnicy w sprawie tajnej pomocy od Darcy, ale w jej nieroztropny sposób pozwala sekretnemu potknąć się Elżbiecie. Tymczasem Bingley wraca do dzielnicy Longbourne - i chce znów zobaczyć Jane. Po Bingley pojawia się bardzo zła Lady Catherine, która odkrywa inną tajemnicę. Wreszcie Elizabeth przyznaje się Darcy, że zmieniła zdanie na jego temat - i dostaje odpowiedź, na którą nie ma najmniejszej szansy.

29 października 1995

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Pride and Prejudice
  • Tytuł angielski: Pride and Prejudice
  • Data pierwszej emisji: 24 września 1995
  • Produkcja: United Kingdom
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: BBC One
  • Studio: BBC
  • Słowa kluczowe: miniseries, based on novel or book, period drama, england, 18th century
  • Oficjalna strona www: https://www.bbc.co.uk/programmes/b009016x