Dobry Doktor

Dramat USA 2017

Dobry Doktor

Dramat USA 2017

 • 8,5 /10

Dramat USA 2017

5 sezonów, 86 odcinków

Shaun Murphy (Freddie Highmore) jest ambitnym lekarzem, cierpiącym na autyzm i zespół Sawanta, który pragnie rozpocząć pracę w szpitalu św. Bonawentury w San Jose. Sceptyczne nastawienie zarządu uniemożliwia mu jednak rozpoczęcie tam współpracy. Wkrótce ma miejsce poważny wypadek, w trakcie którego młody doktor ratuje życie poszkodowanym, a następnie otrzymuje posadę w lokalnym szpitalu. Charyzmatyczny chirurg próbuje udowodnić personelowi, że jego przypadłość nie stanowi przeszkody w ratowaniu innym życia.

Gdzie obejrzeć:

ABC

Odcinki

Wybierz sezon:

Season 1 (25 września 2017)

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 1
1. Burnt Food

W szpitalu Świętego Bonawentury w San Diego odbywa się nadzwyczajne zebranie zarządu. Szef chirurgii, doktor Andrews sprzeciwia się decyzji dyrektora Glassmana, który przyjął nowego rezydenta, doktora Shauna Murphy'ego, dotkniętego autyzmem i zespołem sawanta. Po przegranym przez Glassmana głosowaniu okazuje się, że Shaun na lotnisku ocalił życie chłopcu poranionemu odłamkami szkła i stał się bohaterem mediów. Młody doktor, który przyjechał do szpitala wraz z rannym chłopcem, upiera się, że trzeba mu zrobić echokardiogram. Zostaje jednak zignorowany i wyrzucony z budynku szpitala. Kiedy podczas operacji dochodzi do zaskakujących powikłań, chirurdzy postanawiają poprosić go o radę. Wkrótce zarząd wraca do sprawy zatrudnienia Shauna. Glassman stawia na szali swoje stanowisko. Przed powtórnym głosowaniem autystyczny lekarz ma szansę się wypowiedzieć.

25 września 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 2
2. Mount Rushmore

Pierwszego dnia pracy Shaun zjawia się w szpitalu spóźniony. Na dodatek wywołuje prawdziwe przerażenie u pacjentki, mówiąc na głos, że jej guz jest złośliwy. Zirytowany szef zespołu, doktor Melendez, powierza mu mało ważne i nudne obowiązki, a jego przełożoną ustanawia doświadczoną pielęgniarkę. Tymczasem podczas operacji okazuje się, że nowotwór Stephanie jest niemożliwy do wycięcia. Rezydentka Claire jest załamana, bo wcześniej obiecała kobiecie, że wszystko będzie dobrze. Shaun natomiast wymyśla kontrowersyjny sposób, jak można usunąć guz. Drugi rezydent, Jared, przedstawia Melendezowi pomysł nowego kolegi jako swój. Tymczasem Shaun obsesyjnie wraca do przypadku dziewczynki cierpiącej na ból brzucha, którą kazano mu odesłać do domu w przekonaniu, że jej dolegliwości spowodowane są stresem przez ciągłe kłótnie rodziców. Młody doktor zjawia się w nocy pod domem Martine i zmusza jej opiekunów, by dopuścili go do śpiącej pacjentki. Jego obawy okazują się uzasadnione. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie dziewczynki.

2 października 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 3
3. Oliver

W San Francisco znajduje się dawca wątroby pilnie potrzebnej w szpitalu św. Bonawentury. Doktorzy Murphy i Browne zostają wysłani śmigłowcem po organ do przeszczepu. Nie mogą jednak wrócić drogą powietrzną z uwagi na mgłę. Ruszają zatem radiowozem policyjnym. Po drodze muszą dokonać na autostradzie operacji chirurgicznej organu. Tymczasem w szpitalu pojawiają się wątpliwości co do zasadności przeszczepu u czekającego biorcy. Zarząd staje przed trudną decyzją, czy pomóc pacjentowi narażając się na konflikt z Rejestrem Przeszczepów, przez co szpital może być pomijany podczas przydzielania narządów.

9 października 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 4
4. Pipes

Kapiący kran nie daje Shaunowi zasnąć. Kiedy nie może znaleźć śrubokrętu, wpada w panikę i przewraca całe mieszkanie do góry nogami. Z opresji ratuje go dopiero doktor Glassman. W szpitalu niewyspany Murphy znowu podpada Melendezowi. Ten za karę wysyła młodego lekarza wraz z broniącą go Claire do banalnego przecięcia czyraka. Jednak zwykły ropień okazuje się znacznie poważniejszym przypadkiem. Tymczasem ciężko chora ciężarna za wszelką cenę, nawet swego życia, chce donosić ciążę i urodzić dziecko. Mąż jest temu przeciwny. Sytuacja rodzi kontrowersje prawne i etyczne.

16 października 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 5
5. Point Three Percent

Do szpitala pod opiekę Melendeza trafia mężczyzna z silnymi bólami brzucha. Claire i Jared stawiają na alkoholowe zatrucie trzustki, jednak tomografia ujawnia kulistą zmianę w narządzie. Podczas biopsji pacjent dostaje kolejnego napadu anafilaksji. Tymczasem jego syn, który dopiero wrócił z kilkuletniego pobytu w Tajlandi, wyraźnie chce coś powiedzieć ojcu. Natomiast Shaun zajmuje się chłopcem ze złamaną ręką. Evan jest łudząco podobny do zmarłego brata Murphy'ego. Na młodym lekarzu pozornie nie robi to żadnego wrażenia. Wkrótce zaprzyjaźniają się. Po dokładnym badaniu wykrywa guz wewnątrz czaszki Evana. Rodzice potwierdzają, że chłopiec jest śmiertelnie chory, lecz Shaun podejrzewa, że może to być inna, uleczalna przypadłość. Aby potwierdzić domysły, należy wykonać biopsję szpiku. Melendez jednak zabrania prosić rodziców o zgodę na badania, by nie rozbudzać w nich złudnej nadziei.

23 października 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 6
6. Not Fake

Podczas nocnej zmiany do szpitala trafia ponad 20 ofiar wypadku autobusu z gośćmi weselnymi. Pod opiekę Jareda trafia młoda kobieta z rozległymi oparzeniami. Oszpecona dziewczyna jest zrozpaczona, a młody lekarz nie potrafi udzielić jej wsparcia. W końcu znajduje inny sposób, żeby jej pomóc. Shaun w pomysłowy sposób opanowuje krwotok z tętnicy udowej pana młodego. Z powodu znacznego uszkodzenia kości mężczyźnie grozi amputacja. Claire jest wyraźnie przytłoczona ilością rannych. Odkrywa, że partnerka jej pacjentki została na miejscu wypadku. W środku nocy rozpoznaje krwotok śródczaszkowy i nawierca otwór w czaszce, by uratować ofierze życie. Potem wraz z Glassmanem wykonuje operację, jednak pacjentka już się z niej nie budzi. Okazuje się, że nastąpiła śmierć mózgu. Doktor Lim wyjawia Glassmanowi, co jest przyczyną zgonu.

30 października 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 7
7. 22 Steps

Glassman martwi się o samopoczucie Claire po tym, jak uśmierciła pacjentkę. Wysyła rezydentkę do specjalisty. Jared znowu musi wykazać się jako psycholog wobec pacjenta z niewydolnością serca, który nie chce dłużej żyć. Tymczasem Shaun opatruje rany nastolatka z autyzmem. Murphy wyraźnie lepiej rozumie inną osobę dotkniętą tą przypadłością, ale nie czuje z chłopcem żadnej więzi. Wkrótce dostrzega u Liama kilka niepokojących objawów i zatrzymuje go w szpitalu. Choroba nastolatka okazuje się bardzo poważna. Konieczna jest operacja, jednak rodzice chłopca nie zgadzają się, żeby Shaun asystował Melendezowi przy zabiegu.

13 listopada 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 8
8. Apple

Lea zjada ostatnie jabłko Shauna. Młody lekarz zmuszony jest iść na zakupy i przez przypadek staje się świadkiem napadu na sklep. Do szpitala trafiają ranna klientka oraz bandyta ze zmiażdżoną tchawicą. Chłopak ofiary obwinia Murphy'ego o sprowokowanie strzelaniny, ten jednak nie dostrzega swojej winy. Glassman, wysłuchawszy relacji, przyznaje Brandonowi rację. Kiedy stan pacjentki nagle się pogarsza, Jared i Shaun stawiają zupełnie inne diagnozy. Tymczasem doktor Lim zauważa, że Claire wyraźnie kieruje się antypatią do bandyty. Gdy podczas zabiegu dochodzi do sprzeczki, Lim nakazuje rezydentce odejść od stołu operacyjnego i czuwać przez całą dobę przy dochodzącym do siebie rabusiu. Na domiar złego pacjent okazuje się rasistą i narkomanem.

20 listopada 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 9
9. Intangibles

W ramach programu pomocy krajom Trzeciego Świata Aoki powierza opiece Melendeza chłopca z Afryki. Seria badań potwierdza opinię doktora - operacja jest niemożliwa. Gabriel ma już wracać do domu, ale rozmowa z matką pacjenta radykalnie zmienia podejście chirurga. Tymczasem podczas operacji znanej podcasterki ginie usunięty guz strun głosowych, co grozi niepotrzebną operacją wycięcia krtani. Ponieważ szpitalowi grozi proces o odszkodowanie, trwają intensywne poszukiwania zagubionego materiału biologicznego. Po napadzie na sklep Shaun dochodzi do wniosku, że musi się przystosować do życia wśród ludzi. Claire stara się mu wytłumaczyć, na czym polega flirt.

27 listopada 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 10
10. Sacrifice

Jared i Shaun mają okazję asystować przy bardzo ciekawej operacji. Pacjentem jest celebryta, zawodowy gracz komputerowy. Andrews pozwala Jaredowi wykonać część zabiegu, dzięki czemu rezydent może się wykazać. Natomiast Melendez zbywa wszelkie uwagi Shauna. Widząc to pacjent zaczyna buntować młodego lekarza, wykładając mu swoją filozofię życia. Wyniki badania, na które nalegał Shaun, są zaskakujące. Tymczasem Claire, która przegrała losowanie, pomaga doktorowi Coyle'owi ratować nogi młodej kobiety. Chirurg stara się stworzyć miłą atmosferę i pozwala młodszej koleżance na samodzielne operowanie. Rezydentka jednak negatywnie odbiera jego gest. Glassman znajduje dla Shauna nową terapeutkę.

4 grudnia 2017

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 11
11. Islands: Part One

Zdesperowany Shaun gotów jest wrócić do rodzinnego Jasper, w którym czuje się bezpiecznie. Lea przekonuje go, że w takim stanie nie powinien podejmować ważnych decyzji. Postanawiają wyruszyć w spontaniczną podróż za miasto. Tymczasem lekarze ze szpitala Świętego Bonawentury muszą podjąć się skomplikowanego przeszczepu nerki u bliźniaczek syjamskich. Jedna z sióstr ma być dawcą, druga biorcą organu. Pacjentki muszą mieć zdrowe nerki, aby dokonać u nich zabiegu rozdzielenia, który ma się odbyć za pół roku. Podczas operacji dochodzi jednak do groźnego powikłania. Natomiast Jared stara się odzyskać pracę. Prosi o pomoc Claire.

8 stycznia 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 12
12. Islands: Part Two

Po operacji rozdzielenia budzi się się tylko jedna z sióstr syjamskich - Jenny, natomiast Katie pozostaje w śpiączce. Shaun proponuje niekonwencjonalny sposób wybudzenia jej, czym wzbudza podziw neurochirurg, doktor Ko. Murphy prosi Melendeza o list polecający. Zamierza odejść ze szpitala Świętego Bonawentury i przenieść się do Hershey w Pensylwanii, dokąd wyprowadziła się Lea. Tymczasem okazuje się, że serce Jenny jest w znacznie gorszym stanie, niż się wydawało lekarzom. Jedynym ratunkiem dla niej jest szybkie znalezienie dawcy. Natomiast Jared chce odzyskać pracę z pomocą prawnika i wypowiada szpitalowi wojnę.

15 stycznia 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 13
13. Seven Reasons

Claire asystuje doktor Lim przy operacji pękniętego tętniaka mózgu. Badanie pooperacyjne ujawnia drugi tętniak, który może pęknąć. Jednak żona nieprzytomnego pacjenta, Tessa, nie zgadza się na leczenie. Według niej mąż nie chciałby żyć jako inwalida. Claire nabiera podejrzeń, że intencje kobiety są zupełnie inne. Melendez, Shaun i Jared zajmują się oparzoną młodą Arabką. Murphy od razu wychwytuje nieścisłości w relacji pacjentki i zaczyna podejrzewać, że jest terrorystką. Melendez jest wyraźnie zdenerwowany po rozstaniu z Preston. Wyżywa się na Jaredzie, a podczas bronchoskopii przebija oskrzele pacjenta. Shaun proponuje Glassmanowi przyjaźń, ale ten woli trzymać się na dystans.

22 stycznia 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 14
14. She

Lim proponuje Melendezowi zawody. Specjaliści z zespołem stażystów mają zająć się podobnymi przypadkami, a zwycięży ten, kto zostanie lepiej oceniony przez pacjenta. Dolegliwości w rzeczywistości różnią się od siebie bardziej, niż się początkowo wydawało. Lim, Shaun i Jared zajmują się nastoletnią dziewczynką, która okazuje się chłopcem. Tymczasem Melendez, Claire i Morgan próbują pomóc samotnemu ojcu, który sam sprokurował sobie poważny problem. Rezydenci dowiadują się, że nie wszyscy mogą liczyć na stałe zatrudnienie, dlatego rywalizacja między nimi przybiera na sile. Po kilku miesiącach starań o dziecko Andrews i jego żona, Isabel, odwiedzają specjalistkę w leczeniu niepłodności.

5 lutego 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 15
15. Heartfelt

Pacjentką doktora Murphy'ego jest nastolatka, która cierpi na bardzo rzadką chorobę serca. Dziewczyna, uwięziona w domu przez swoją przypadłość, ma dużą grupę przyjaciół, z którymi komunikuje się online. Ma też nadzieję, że udany przeszczep serca uwolni ją od dotychczasowego życia. Idealny dawca rodzi jednak dylematy moralne rodziców i pacjentki.

26 lutego 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 16
16. Pain

Rezydenci nadal pracują podzieleni. Zespoły dostają pozornie banalne przypadki. Pomocy potrzebuje 50-letnia kobieta z zakażeniem kosmetycznego implantu policzka. Shaun asystuje Melendezowi podczas bardzo ryzykownej operacji. Jeśli zabieg zakończy się sukcesem, pacjent będzie mógł chodzić. Niestety, pojawiają się komplikacje, które wymagają szybkiej interwencji lekarzy.

12 marca 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 17
17. Smile

Dr Murphy kwestionuje potrzebę wykonania operacji, która miała pozwolić jego młodej pacjentce uśmiechnąć się pierwszy raz w życiu. Młody doktor obawia się, że zabieg może okazać się tragiczny w skutkach, a ryzyko komplikacji jest większe niż korzyści. Tymczasem Brown i Reznick odkrywają, że przyjęta na oddział dziewczyna kłamie na temat swojej tożsamości. Shaun próbuje swatać doktora Glassmana z barmanką.

19 marca 2018

Dobry Doktor - sezon 1, odcinek 18
18. More

Zespół musi szybko odkryć prawdę na temat tajemniczych obrażeń młodego studenta, zanim jego stan się pogorszy. Chwila nieuwagi podczas zabiegu chirurgicznego może mieć dla Shauna poważne konsekwencje.

26 marca 2018

Sezon 2 (24 września 2018)

Dalsze losy lekarzy prestiżowego szpitala św. Bonawentury w Kalifornii. Dr Shaun Murphy jest młodym chirurgiem, u którego zdiagnozowano autyzm. Nie przeszkadza mu to jednak być wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie.

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 1
1. Hello

Andrews, nowy dyrektor szpitala św. Bonawentury, dokonuje oceny rezydentów. Dla Jareda to ostatni dzień pracy i postanawia go spędzić z Shaunem w objazdowej przychodni dla bezdomnych. Lekarz u jednego z jej bywalców podejrzewa zapalenie opon mózgowych i postanawia przywieźć do szpitala na punkcję.

24 września 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 2
2. Middle Ground

Na podstawie niepozornego objawu Shaun rozpoznaje u salowego raka trzustki. Meléndez uważa jednak, że jego diagnoza nie jest słuszna. Mimo wszystko zleca Paulowi zrobić wszystkie badania.

1 października 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 3
3. 36 Hours

W wyniku błędu w grafiku Shaun i Morgan muszą pełnić 36-godzinny dyżur. Lim jednak oświadcza, że musi się zająć prywatnymi sprawami, i prosi o telefon w razie absolutnej konieczności. Kiedy w szpitalu pojawia się chłopiec z zaklinowaną w ustach żarówką, rezydenci postanawiają zasięgnąć rady szefowej.

8 października 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 4
4. Tough Titmouse

Shaun chce naprawić stosunki z Leą. Glassman po operacji doświadcza wizji. Ukazuje mu się zmarła córka. Chirurdzy zajmują się młodą alpinistką, która spadła ze ściany, oraz upośledzonym chłopakiem.

15 października 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 5
5. Carrots

Lea uważa, że nie powinna mieszkać razem z Shaunem, gdyż to może zniszczyć ich przyjaźń. Tymczasem do szpitala trafia pacjentka cierpiąca na anoreksję i poważne problemy kardiologiczne. Skrajne niedożywienie znacznie zwiększa ryzyko operacji zastawki serca. Lekarze wszelkimi sposobami starają się skłonić Louisę, by zaczęła jeść. Doktor Murphy zauważa bąbelki w moczu jednego z pacjentów. Mężczyzna mówi, że przed laty wykonano u niego by-pass żołądkowy z powodu otyłości. Wyznaje także, że zataił ten fakt przed swoim partnerem, i prosi lekarzy o dyskrecję. Objawy jednak wskazują na poważną chorobę i utrzymanie tajemnicy zaczyna bardzo trudne. Shaun niepokoi się także o zdrowie Glassmana.

29 października 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 6
6. Two-Ply (or Not Two-Ply)

Perfekcjonizm i natręctwa Shauna stają się dla Lei nie do zniesienia. Tymczasem pogotowie przywozi nastolatkę z nawracającymi krwotokami z nosa. Okazuje się, że Riley miewała też inne dolegliwości, ale pediatrzy nigdy nie doszukali się niepokojących odchyleń od normy. Glassmana odwiedza Debbie, wolontariuszka, która dostarcza mu jedzenie ze szpitala.

5 listopada 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 7
7. Hubert

Dr Lim, Shaun i Morgan zajmują się chorym, który pilnie potrzebuje przeszczepu nerki. Idealnym kandydatem na dawcę wydaje się brat pacjenta. Doktor Glassman cierpi po operacji na zaniki pamięci.

12 listopada 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 8
8. Stories

Lim, Shaun i Claire zajmują się małżeństwem poszkodowanym w wypadku samochodowym. Morgan i Park, przygotowując nastolatka do zabiegu laparoskopowego, zauważają u niego sztywność karku. Wychodzi na jaw, że Finn nigdy nie był szczepiony. Glassman prosi Shauna o pomoc w sprawdzeniu, czy ma zaniki pamięci.

19 listopada 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 9
9. Empathy

Do szpitala trafia młody mężczyzna z udarem. Przyczyną dolegliwości okazuje się lek antyandrogenny, lecz pacjent nie zamierza go odstawić. Claire domyśla się, z jakiego powodu George bierze silny, szkodzący mu specyfik. Tymczasem Andrews musi obsadzić stanowisko szefa chirurgii. Park organizuje wśród lekarzy zakłady o to, kto otrzyma awans.

26 listopada 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 10
10. Quarantine

W Wigilię pogotowie przywozi z lotniska dwie osoby z podejrzaną wysypką. Młody mężczyzna szybko umiera, a druga pacjentka, Marianne, potwierdza, że oboje przylecieli z Malezji. Melendez przygotowuje młodego mężczyznę chorego na białaczkę do przeszczepu szpiku. Parka odwiedza nastoletni syn Kellan.

3 grudnia 2018

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 11
11. Quarantine Part Two

Po badaniu Glassman i Lea jadą do szpitala Świętego Bonawentury, gdzie wciąż trwa kwarantanna. Doktor nie chce, by Shaun dowiedział się, że ma nawrót nowotworu. Tymczasem Pete dostaje wstrząsu hipoglikemicznego, a Kellan ataku duszności. Krzyki przerażonych ludzi powodują, że Shaun zamyka się w sobie i przestaje reagować na otoczenie. Ciężarnej Violi odchodzą wody i trzeba pilnie odebrać poród.

14 stycznia 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 12
12. Aftermath

Lekarze dochodzą do siebie po niedawnym kryzysie. Park proponuje byłej żonie, żeby została z nim i Kellanem do końca weekendu. Morgan zaprasza zaskoczoną Claire do restauracji. Lim daje Melendezowi do zrozumienia, że wspólna noc nic dla niej nie znaczyła. Tymczasem z polecenia gubernatora Wydział Zdrowia przeprowadza w placówce kontrolę.

21 stycznia 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 13
13. Xin

Karetka przywozi nieprzytomną kobietę bez wyczuwalnego tętna i z płaską linią w zapisie EKG. Przybyła do placówki córka podaje dane lekarza z Pekinu, który leczył Sunny. Po pewnym czasie zjawia się druga córka, która twierdzi, że nie ma siostry. Lana i odwiedzający ją Javi cierpią na autyzm. Morgan uważa, że obecność chłopaka przed zabiegiem podziała na pacjentkę kojąco. Glassman stara się ukryć przed Shaunem działania niepożądane chemioterapii, a Lea fakt, że Jake spędza z nią noce.

28 stycznia 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 14
14. Faces

Shaun całą noc czuwa przy Glassmanie i nazajutrz nie idzie do pracy. Ten uskarża się na mdłości i nudę. Postanawia zażyć medyczną marihuanę. Murphy, w ramach eksperymentu, również postanawia spróbować. Gdy chirurdzy omawiają kolejną operację u Molly, nastolatki z koszmarnie oszpeconą twarzą, do szpitala trafia inna młoda dziewczyna, ofiara wypadku komunikacyjnego.

4 lutego 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 15
15. Odcinek 15

18 lutego 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 16
16. Odcinek 16

25 lutego 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 17
17. Odcinek 17

4 marca 2019

Dobry Doktor - sezon 2, odcinek 18
18. Odcinek 18

11 marca 2019

Season 3 (22 września 2019)

Dr. Shaun Murphy continues to use his extraordinary medical gifts at St. Bonaventure Hospital’s surgical unit. As his friendships deepen, Shaun tackles the world of dating for the first time and continues to work harder than he ever has before.

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 1
1. Disaster

Dr. Shaun Murphy proposes a radical surgery to save a woman's life after what he believes was a disastrous first date with Carly. Meanwhile, after the new chief of surgery, Dr. Audrey Lim, announces that the residents can lead surgeries, Dr. Morgan Reznick and Dr. Alex Park compete for the chance to operate on an elderly patient who has been diagnosed with cancer.

23 września 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 2
2. Debts

As Dr. Marcus Andrews vows to help a good Samaritan who was injured while stopping a sexual assault, Dr. Audrey Lim faces a difficult decision when a young patient’s parents suspect that Dr. Neil Melendez made a mistake. Meanwhile, Dr. Shaun Murphy fields advice following his disastrous date with Dr. Carly Lever; and Dr. Claire Browne gets a surprise visit from her mother.

30 września 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 3
3. Claire

Dr. Claire Brown faces complications at home and work as she prepares to lead her first surgery. Meanwhile, a sports fishing accident challenges the rest of the staff as they look to treat the fisherman’s injuries without damaging his prize catch.

7 października 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 4
4. Take My Hand

As a conspiracy theorist questions Dr. Neil Melendez’s diagnosis, Dr. Claire Brown treats a woman whose inability to feel pain is threatening both her marriage and her life. Meanwhile, Dr. Shaun Murphy and Dr. Aaron Glassman each face crises in their romantic relationships.

14 października 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 5
5. First Case, Second Base

Dr. Shaun Murphy has been assigned his first surgery by Dr. Audrey Lim. However, Dr. Marcus Andrews questions whether he is really ready. Meanwhile, as Dr. Claire Brown continues to avoid her complicated emotions about her mother, she and Dr. Morgan Reznick have a patient whose diagnosis has them doubting his story.

21 października 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 6
6. 45-Degree Angle

While performing his first solo surgery, Dr. Shaun Murphy alienates a nurse, which puts his residency in jeopardy. Dr. Neil Melendez disagrees with Dr. Audrey Lim on a risky surgery. Dr. Claire Brown spirals into self-destructive behaviors, causing negative ramifications in the workplace.

4 listopada 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 7
7. SFAD

Dr. Shaun Murphy’s unique ability to relate to a patient isolated by an immune deficiency yields an unexpected result. Meanwhile, Dr. Claire Browne, Dr. Morgan Reznick and Dr. Marcus Andrews treat a 12-year-old patient who is about to become blind, and tension builds between Dr. Neil Melendez and Dr. Audrey Lim.

11 listopada 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 8
8. Moonshot

Carly’s attempts at increasing her intimacy with Shaun are becoming more of a frustration than either of them expected. Meanwhile, Lim and Melendez struggle in their relationship as they work to separate their work from their personal life.

18 listopada 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 9
9. Incomplete

Shaun is ready for the next step in his relationship with Carly; however, he continues to struggle as they grow closer and more intimate, and is dealt some troubling news about a deeply personal issue. Meanwhile, a young patient must decide on a treatment that could save her life or possibly destroy her marriage.

25 listopada 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 10
10. Friends and Family

Shaun visits his father on his deathbed and the family reunion reveals unexpected results. Melendez, Park, Reznick and Claire treat an injured star NFL player with severe spinal damage. Claire addresses her mental health.

2 grudnia 2019

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 11
11. Fractured

Following his father's death, Shaun must deal with the effects his intimacy with Lea will have on his relationship with Carly; the team operates on a patient who is refusing all anesthesia during surgery for fear of relapsing.

13 stycznia 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 12
12. Mutations

The doctors must treat a 25-year-old runner who is suffering from severe swelling; two 16-year-old cancer patients are dating; Dr. Shaun Murphy and Dr. Carly Lever work toward intimacy.

20 stycznia 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 13
13. Sex and Death

A terminal cancer patient is determined to live the last few months of his life without inhibition; Dr. Reznik must confront her relationship with her mother when she comes in for a third opinion from Dr. Glassman.

27 stycznia 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 14
14. Influence

After Dr. Shaun Murphy treats a patient who is a social influencer, he deals with unwanted attention. Meanwhile, the team treats a woman who is in abdominal distress after an at-home fecal transplant; and Dr. Carly Lever’s efforts to separate Shaun from Lea are challenged.

10 lutego 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 15
15. Unsaid

Despite everyone else’s doubts, Shaun is hopeful that Carly is truly fine with his friendship with Lea. The team treats a young boy born without a fully formed trachea and unable to speak, and who may be a good candidate for an experimental procedure.

17 lutego 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 16
16. Autopsy

When Dr. Shaun Murphy makes an emotional confession, the result may not be as desired. Meanwhile, he becomes obsessed with performing an autopsy on a Jane Doe, which challenges his relationships at the hospital; and Dr. Claire Browne, Dr. Morgan Reznick and Dr. Marcus Andrews treat a male college student with a mysterious split personality disorder.

24 lutego 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 17
17. Fixation

A patient with a mysterious and undiagnosed illness that has baffled other doctors for years forces Shaun and the team to take some big risks. Claire and Melendez continue to cautiously navigate their feelings for each other as colleagues and friends.

2 marca 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 18
18. Heartbreak

Claire and Shaun treat a patient with a rare form of dwarfism. Reznick, Lim and Park treat a young man who had both arms torn off in a previous farming accident. Shaun reacts to an emotional situation.

9 marca 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 19
19. Hurt (1)

The city of San Jose is rocked by a massive earthquake that puts the staff of St. Bonaventure Hospital on high alert as they race to assess the damage and account for the safety of their colleagues and friends. Meanwhile, Dr. Neil Melendez and Dr. Aaron Glassman are attending a charity event when their lives are threatened by the earthquake.

23 marca 2020

Dobry Doktor - sezon 3, odcinek 20
20. I Love You (2)

The staff of St. Bonaventure Hospital works against time and their own personal safety to save the lives of those around them.

30 marca 2020

Season 4 (2 listopada 2020)

Dr. Shaun Murphy continues to use his extraordinary medical gifts at St. Bonaventure Hospital’s surgical unit. As his romantic relationship with Lea deepens, he will also face new responsibilities as a fourth-year resident when he is put in charge of supervising a new set of residents that will test him in ways he cannot predict. Meanwhile, the team must deal with the uncertainty and pressure that the COVID-19 pandemic brings now that it has hit their hospital.

1. Odcinek 1

2 listopada 2020

2. Odcinek 2

9 listopada 2020

3. Odcinek 3

16 listopada 2020

4. Odcinek 4

Morgan i Shaun opiekują się kobietą, która czeka na poród bliźniąt. Skarży się na dziwny ból, co zmusza lekarzy, by rozważyli podjęcie kontrowersyjnej decyzji. Murphy próbuje namówić Leę, aby wróciła do domu.

23 listopada 2020

5. Odcinek 5

Jeden ze stażystów dokonuje niepoprawnej diagnozy, co ma tragiczne skutki. Shaun zastanawia się, czy nie powinien ograniczyć swobody podopiecznych. Morgan i Park zbliżają się do siebie.

30 listopada 2020

6. Odcinek 6

Doktor Audrey Lim, główny chirurg, zmaga się z traumą spowodowaną epidemią koronawirusa.

11 stycznia 2021

7. Odcinek 7

Doktor Morgan Reznick orientuje się, że jej zamożny pacjent z obsesją na punkcie przedłużania swojego życia może sprowokować poważne kłopoty.

18 stycznia 2021

8. Odcinek 8

Zespół leczy nastoletnią gimnastyczkę, która odczuwa dolegliwości związane z intensywnym treningiem. Shaun poznaje rodziców Lei.

25 stycznia 2021

9. Odcinek 9

Lim zajmuje się ciężarna pacjentką, której zagraża złośliwy guz. Po wystawieniu pacjentowi błędnej diagnozy Claire dokonuje niepokojącego odkrycia.

15 lutego 2021

10. Odcinek 10

Szpital pada ofiarą cyberataku. Przestępcy, którzy za tym stoją, grożą wyłączeniem urządzeń ratujących życie. Lea postanawia się wykazać. Podejmuje wyzwanie hakerów i próbuje zablokować ich działania.

22 lutego 2021

11. Odcinek 11

Shaun i Morgan sprzeczają się o to, jak pomóc pacjentowi w stanie śpiączki, który ma nowotwór. Doktor Aaron Glassman oferuje lekarzom rezydentom możliwość dołączenia do niego na sali operacyjnej.

8 marca 2021

12. Odcinek 12

Do szpitala St. Bonaventure jako pacjent trafia znany chirurg. Jego zachowanie szybko studzi początkowy entuzjazm zespołu. Tymczasem doktor Shaun Murphy zauważa u niego pewną prawidłowość.

22 marca 2021

13. Odcinek 13

Claire niespodziewanie odwiedza jej ojciec. Shaun czuje, że coraz bardziej oddala się od Lei. Ma to dotkliwe konsekwencje dla ich związku.

29 marca 2021

14. Odcinek 14

Medycy zajmują się pilotem wojskowym, który został nieprawidłowo zdiagnozowany przez poprzedniego lekarza. Z tego powodu pełen powrót pacjenta do zdrowia jest już niemożliwy. Tymczasem Shaun i Leia poznają płeć dziecka, co motywuje lekarza do większej opiekuńczości względem przyszłej matki.

19 kwietnia 2021

15. Odcinek 15

Protesty polityczne w mieście przybierają gwałtowny obrót. Lekarze próbuje ocalić dwie młode ofiary postrzałów.

26 kwietnia 2021

16. Odcinek 16

Ciąża Lei jest zagrożona. Shaun bardzo to przeżywa. Asher nie zgadza się z doktorami Park i Andrew odnośnie sposobu zajmowania się pewna starszą pacjentką.

10 maja 2021

17. Odcinek 17

Pod opiekę dr Claire Brown jako pacjentka trafia jedna z jej idolek, pani senator Marian Clark. Lekarka musi się zmierzyć z gorzką prawdą na temat tego, jakie granice można przekroczyć.

17 maja 2021

18. Odcinek 18

Shaun i Lea wybierają na kemping, żeby nie myśleć o poronieniu. Morgan i Park spierają się o najlepszą terapię dla jednego z pacjentów.

24 maja 2021

19. Odcinek 19

Zespół medyczny ze szpitala św. Bonaventury jedzie do Gwatemali, by pomóc pacjentom w wiejskim szpitalu. Przybyli na miejsce lekarze nie są jednak w stanie zająć się każdym przypadkiem.

31 maja 2021

20. Odcinek 20

Dr Shaun Murphy wciąż jest w Gwatemali i właśnie musi przeprowadzić ryzykowny zabieg. Nagle szpital traci zasilanie. Współpraca na sali operacyjnej dr Audrey Lim i dr. Mateo Rendónem Osmą sprawia, że stają się sobie coraz bliżsi.

7 czerwca 2021

Season 5 (27 września 2021)

1. Odcinek 1

27 września 2021

2. Odcinek 2

4 października 2021

3. Odcinek 3

11 października 2021

4. Odcinek 4

18 października 2021

5. Odcinek 5

25 października 2021

6. Odcinek 6

1 listopada 2021

7. Odcinek 7

8 listopada 2021

8. Odcinek 8

15 listopada 2021

9. Odcinek 9

22 listopada 2021

10. Odcinek 10

29 listopada 2021

Rankingi

Obsada: Dobry Doktor

 • Freddie Highmore Dr. Shaun Murphy
 • Richard Schiff Dr. Aaron Glassman
 • Hill Harper Dr. Marcus Andrews
 • Fiona Gubelmann Dr. Morgan Reznick
 • Will Yun Lee Dr. Alex Park
 • Christina Chang Dr. Audrey Lim

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny: The Good Doctor
 • Tytuł angielski: The Good Doctor
 • Data pierwszej emisji: 2017-09-25
 • Produkcja: USA
 • Języki: English
 • Gdzie obejrzeć Dobry Doktor: ABC
 • Studio: Sony Pictures Television, 3AD, ABC Studios
 • Słowa kluczowe: doctor, hospital, medical drama, remake, san francisco, california
 • Oficjalna strona www: http://abc.go.com/shows/the-good-doctor