Detektyw

Dramat USA 2014

Detektyw

Dramat USA 2014

  • 8,3 /10

Dramat USA 2014

3 sezony, 24 odcinków

"Detektyw" to nowy serial HBO, którego głównymi bohaterami są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. W 2012 roku policjanci wracają do najsłynniejszej z prowadzonych przez nich spraw - dziwacznego rytualnego morderstwo z 1995 roku. Opowieści detektywów o śledztwie, otwierają niewyleczone rany i zmuszają mężczyzn do powrotu do świata, który dawno zostawili za sobą.

Gdzie obejrzeć:

HBO

Odcinki

Wybierz sezon:

Detektyw - sezon 1, odcinek 1
1. The Long Bright Dark

W 2012 roku, byli partnerzy Rust Cohle i Martin Hart muszą powrócić do ich pierwszej sprawy. Przed laty, w 1995 roku, prowadzili śledztwo przeciwko seryjnemu mordercy.

12 stycznia 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 2
2. Seeing Things

Cohle i Hart próbują znaleźć jakieś ślady w sprawie, którą prowadzą. Przesłuchują rodzinę i znajomych ofiary. Na jaw wychodzi mroczna przeszłość Harta i jego rodzinne problemy.

19 stycznia 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 3
3. The Locked Room

Cohle i Martin w końcu mają przełom w sprawie i potrafią wskazać podejrzanego o dokonanie morderstwa. Kochanka Martina umawia się z kimś innym, co doprowadza go do szału. Teoria stworzona przez Cohla staje się coraz bardziej przekonująca.

26 stycznia 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 4
4. Who Goes There?

Martin musi stawić czoła problemom małżeńskim. Poszukiwania Reggie Ledouxa prowadzą detektywów do gangu motocyklowego o nazwie Iron Crusaders, dla którego Rust – będąc pod przykrywką – pracował w przeszłości.

9 lutego 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 5
5. The Secret Fate of All Life

Hart i Cohle dzielą się zasługami za rozwiązaną sprawę. Papania i Gilbough konfrontują detektywów z niepokojącymi informacjami. Sugerują, że Cohle był sprawcą dokonanych zbrodni.

16 lutego 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 6
6. Haunted Houses

W 2002 roku Cohle rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zaginięć, które łączą ofiary ze szkołą Tuttle’a. Próbuje przesłuchać Kelly, która przeżyła wydarzenia z 1995 roku. Dziewczyna pamięta wielkiego mężczyznę z bliznami. Maggie staje się coraz bardziej podejrzliwa. Przegląda telefon Harta i znajduje zdjęcia Beth.

23 lutego 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 7
7. After You've Gone

Cohle i Hart próbują się dowiedzieć, czy seria zaginięć może być powiązana ze sprawą morderstwa Dory Lange i rodziną Tuttle. Detektywi porywają Geraci, aby zmusić go do ujawnienia szczegółów. Gilbough i Papania próbują zlokalizować wiejski kościół, o którym Cohle mówił podczas przesłuchań.

2 marca 2014

Detektyw - sezon 1, odcinek 8
8. Form and Void

Przeoczony detal z przeszłości prowadzi Harta i Cohle’a w nowym kierunku. Obaj odkrywają ważny ślad w sprawie sprzed siedemnastu lat. Detektywi czują, że tym razem uda im się rozwiązań tajemnicze morderstwa…

9 marca 2014

Detektyw - sezon 2, odcinek 1
1. The Western Book of the Dead

Spalone słońcem Vinci w Kalifornii. Nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy trzech policjanta i pewnego przestępcy. Rozpoczyna się intrygujące śledztwo w sprawie śmierci Bena Caspere’a, który zaginął na krótko przed rozpoczęciem budowy nieopodal szybkiej linii kolejowej.

21 czerwca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 2
2. Night Finds You

Ray, Ani i Paul zostają przydzieleni do sprawy morderstwa. Frank stara się utrzymać swoje biznesowe transakcje dawnym rytmem, nawet po śmierci Caspere’a. Podczas gdy Ray wchodzi do domu ofiary, pojawia się tajemnicza postać w masce, która mierzy do niego z broni.

28 czerwca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 3
3. Maybe Tomorrow

Frank spotyka się z dawnym partnerem biznesowym, wobec której spłacił już dług. Mężczyzna wymaga jednak więcej kapitału w zamian za nowe przysługi. Ray ma sen o tajemniczym mężczyźnie. Później odkrywa, że to jego ojciec. Paul i Ani sprawdzają możliwe powiązania burmistrza Chessani ze śmiercią Caspere’a.

5 lipca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 4
4. Down Will Come

Odkryte przez detektywów szczegóły prowadzą do zamknięcia podejrzanego w sprawie Caspere’a. Frank powraca do przeszłości, aby zapłacić za teraźniejszość. Stara się odbudować własne imperium, próbując odzyskać kluby i posiadłości, które niegdyś do niego należały.

12 lipca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 5
5. Other Lives

Ray i Frank zastanawiają się nad nowymi życiowymi wyborami. Ani i Paul wybierają się na wybrzeże, podążając za przeczuciem i posiadanymi wskazówkami. Ray przyjeżdża do nowego domu i mówi Semyonowi, że muszą poważnie porozmawiać.

19 lipca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 6
6. Church in Ruins

Frank jest zdesperowany, aby odnaleźć zaginioną kobietę, która posiadała informacje na temat Caspere’a. W tym celu spotyka się z meksykańskim handlarzami narkotyków. Ani wchodzi do ekskluzywnego klubu – tylko dla wybrańców. Chce zdobyć kluczowe informacje, a Ray i Paul pilnują jej bezpieczeństwa.

26 lipca 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 7
7. Black Maps and Motel Rooms

Ani, Paul i Ray są coraz bliżej odkrycia prawy w sprawie morderstwa Caspere’a. Te okoliczności sprawiają, że detektywi znajdują się w niebezpieczeństwie tak samo, jak wszyscy wokół nich. Frank próbuje uporać się ze zdradą w biznesie, pozostawia na widoku ważne informacje i planuje kolejny ruch.

2 sierpnia 2015

Detektyw - sezon 2, odcinek 8
8. Omega Station

Ray i Ani zbliżają się do siebie. Opowiadają sobie o bolesnych wspomnieniach z przeszłości. Dowiadują się o śmierci swojego współpracownika. Semyon współpracuje z członkami kartelu i płaci im. Na jaw wychodzą długo skrywane fakty w sprawie korupcji w mieście.

9 sierpnia 2015

Detektyw - sezon 3, odcinek 1
1. The Great War and Modern Memory

Emerytowany detektyw Wayne Hays wspomina rok 1980 i zniknięcie nastoletniego chłopca i jego siostry. 35 lat wcześniej Hays i jego były partner Roland West prowadzili tę tajemniczą sprawę. To, co początkowo wydawało się być pozornie typowym zaginięciem stało się trwającą kilka dziesięcioleci podróżą do źródeł zbrodni.

13 stycznia 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 2
2. Kiss Tomorrow Goodbye

Hays ponownie analizuje dowody zabezpieczone na placu zabaw Devil’s Den. Po rozpoczęciu śledztwa policja typuje dwóch podejrzanych - Bretta Woodarda, byłego żołnierza i samotnika, który nałogowo gromadzi śmieci, oraz Teda LaGrange’a, notowanego oszusta, który interesuje się dziećmi. Niedługo potem, rodzice zaginionych dzieci - Tom i Lucy Purcell - otrzymują od anonimowego nadawcy tajemniczy list.

13 stycznia 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 3
3. The Big Never

Hays wspomina swój romans z Amelią i kryzys, przez jaki przechodził ich związek po ślubie i narodzinach dzieci. Dziesięć lat po zniknięciu rodzeństwa Purcellów pojawiły się nowe dowody w sprawie, które potwierdziły jego wcześniejsze przeczucia i doprowadziły do wznowienia śledztwa.

20 stycznia 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 4
4. The Hour and the Day

Hays i West dostrzegają związek między lokalnym kościołem i porwaniem dzieci Purcellów. Detektywi tropią podejrzanego i przeprowadzają kolejne przesłuchanie. W tym samym czasie Woodard zostaje zatrzymany przez grupę samozwańczej sąsiedzkiej straży obywatelskiej.

27 stycznia 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 5
5. If You Have Ghosts

Wayne znajduje się w sytuacji bez wyjścia, gdy pojawiają się nowe dowody w sprawie Purcellów. Roland zmaga się z problemem, jak zabezpieczyć dowody, ponieważ prawnicy domagają się wszczęcia śledztwa. Amelia zdaje sobie sprawę z tego, że jej związek z Waynem naraża jej pisarskie aspiracje.

3 lutego 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 6
6. Hunters in the Dark

Wayne i Roland ponownie analizują rozbieżności w sprawie Purcella, które nie zostały ujawnione przez lata, w tym ponowna ocena Toma Purcella, a także kuzyna Lucy Purcell – Dana O'Briena. Tymczasem szum wokół książki Amelii zostaje przyćmiony przez echo wydarzeń z przeszłości.

10 lutego 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 7
7. The Final Country

Podążając śladem nowych dowodów, Wayne i Roland trafili na trop człowieka, który wystąpił z policji podczas śledztwa w sprawie Purcellów. Tymczasem Amelia odwiedza przyjaciółkę Lucy Purcell w nadziei, że uzyska informacje dotyczące tajemniczego jednookiego mężczyzny.

17 lutego 2019

Detektyw - sezon 3, odcinek 8
8. Now Am Found

Śledztwo w sprawie Purcellów zmusza funkcjonariuszy policji do konfrontacji z mrocznymi tajemnicami. Jaki wpływ na śledztwo miały postępujące problemy z pamięcią Haysa? I kto jest odpowiedzialny za porwania?

24 lutego 2019

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: True Detective
  • Tytuł angielski: True Detective
  • Data pierwszej emisji: 12 stycznia 2014
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: HBO
  • Studio: Lee Caplin / Picture Entertainment, Anonymous Content, Passenger
  • Słowa kluczowe: police detective, detective, anthology, murder, violence
  • Oficjalna strona www: http://www.hbo.com/true-detective