Człowiek z Wysokiego Zamku

Dramat Science fiction/fantasy USA 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku

Dramat Science fiction/fantasy USA 2015

  • 7,5 /10

Dramat Science fiction/fantasy USA 2015

4 sezony, 40 odcinków

Alternatywne spojrzenie na historię Ameryki: jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby naziści wygrali wojnę.

Gdzie obejrzeć:

Amazon

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 1
1. Nowy świat

Jest rok 1962. Amerykanie przegrali wojnę. Na wschodzie utworzono Wielką Rzeszę Nazistowską, a na zachodzie Japońskie Stany Pacyficzne. Pojawia się nowa nadzieja – filmy, który zdają się ukazywać inny świat. Pewna kobieta otrzymuje film od siostry, która ginie niedługo później. Wierząc, że skrywa on klucz do wolności, postanawia odnaleźć tajemniczego strażnika filmów, Człowieka z Wysokiego Zamku.

15 stycznia 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 2
2. Wschód

Frank jest więźniem Kempeitai, a jego życie wisi na włosku. Juliana kontaktuje się z tajemniczym mężczyzną, który udziela jej wskazówek dotyczących filmów. Nieszczęśliwy obrót wydarzeń zaskakuje Obergruppenführera Smitha.

11 lipca 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 3
3. Portret

Joe i Juliana muszą się spieszyć, ponieważ do Canon City przybył łowca nagród znany jako Szeryf. Tagomi i Wegener planują wykraść cenne tajemnice z Rzeszy, a Frank zamierza zemścić się na Japończykach.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 4
4. Odkrycia

Joe jest rozdarty pomiędzy obowiązkami a uczuciami do Juliany. Ed próbuje powstrzymać Franka przed podjęciem nieodwracalnej decyzji. Dochodzenie Smitha przerywa utrata świadka, a plan Tagomiego bierze w łeb w związku z dramatycznym przebiegiem zdarzeń podczas przemowy księcia koronnego.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 5
5. Nowa rzeczywistość

Juliana wraca do domu, gdzie odnajduje nowy trop przybliżający ją do rozwikłania tajemnicy filmów. Joe ma przed sobą niełatwe sprawozdanie w kwaterze głównej nazistów. Kido rozpoczyna śledztwo dotyczące wydarzeń powiązanych z przemową księcia, a Tagomi i Wegener podejmują ostatnią próbę przerzucenia informacji.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 6
6. Trzy małpki

Joe świętuje Dzień Zwycięstwa w rezydencji Smithów, próbując dowiedzieć się czegoś na temat filmów. Juliana przyjmuje pracę dla Tagomiego, nie przestając szukać odpowiedzi. Smith zaprasza dawnego znajomego do wspólnego świętowania, co kończy się w nieoczekiwany sposób.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 7
7. Prawda

Juliana dokonuje szokującego odkrycia w związku ze śmiercią siostry. Frank zastanawia się nad ostatnimi zdarzeniami i podejmuje ważną dla siebie decyzję. Tagomi dowiaduje się nowych rzeczy na temat przeszłości Juliany.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 8
8. Koniec świata

Będąc w coraz trudniejszej sytuacji, Juliana i Frank planują uciec Kempeitai. Wpadają jednak w jeszcze większe kłopoty, gdy Joe próbuje odzyskać nowy film. Lojalność Smitha zostaje wystawiona na największą próbę, gdy poznaje on szokujące fakty o swojej rodzinie. Childan zamierza się zemścić, oszukując państwo Kasoura.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 9
9. Dobroć

Czasu jest coraz mniej. Zdesperowany Frank ryzykuje życiem, by ratować Joego. Smith wreszcie łączy fragment układanki, odkrywając, kto stał za zamachem. Tagomi jest w szoku, gdy poznaje możliwe konsekwencje swoich planów, a śledztwo inspektora Kido wkracza na nowy tor, gdy odkrywa on ważne informacje na temat zamachu.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 1, odcinek 10
10. Ucieczka

Pojawia się coraz więcej nowych faktów, a Juliana musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Wegener wraca do Niemiec, by wykonać tajną, samobójczą misję. Smith ryzykuje, że sam stanie się ofiarą, wybierając się na polowanie z człowiekiem, który chciał go zabić. Kido pragnie zakończyć śledztwo, nim będzie za późno.

21 listopada 2015

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 1
1. Jaskinia tygrysa

Juliana zostaje pojmana przez ruch oporu i ponosi konsekwencje zdrady. Otrzymuje długo poszukiwane odpowiedzi na pytania o przeszłość, które rodzą kolejne niepokojące pytania o przyszłość – i nie tylko jej przyszłość jest zagrożona. Joe przybywa do Nowego Jorku i przez podróż podaje w wątpliwość wszystko, czemu ufał. Frank próbuje wydostać Eda z sytuacji bez wyjścia, ale za jaką cenę dla nich obu?

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 2
2. Droga mniej uczęszczana

Ledwo unikając śmierci, Juliana odkrywa rodzinną tajemnicę, która może mieć globalne konsekwencje. Podejmuje decyzję, która zmieni jej życie... Kido, Tagomi i Frank bardzo ryzykują, podczas gdy w Nowym Jorku Joe oddaje się rutynie. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy Smith daje mu szansę, na którą czekał całe życie.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 3
3. Podróżnicy

Próbując zaaklimatyzować się w nowej i dziwnej rzeczywistości nazistowskiego Nowego Jorku, Juliana odnajduje jedyną osobę, której może ufać: Joego Blake’a. Frank, wściekły i w buntowniczym nastroju po odejściu Juliany, zwraca się do ruchu oporu i jego charyzmatycznego przywódcy. Spotkanie Joego z ojcem okazuje się konfrontacją z własną tożsamością.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 4
4. Eskalacja

Juliana odkrywa, że ruch oporu w Rzeszy nadal jej zagraża. Smith zdaje sobie sprawę, do czego jest w stanie się posunąć, aby chronić syna. Ojciec Joego próbuje go przekonać, żeby dał szansę Berlinowi. Frank również musi podjąć decyzję – do czego się posunie, aby pomóc ruchowi oporu?

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 5
5. Kryć się

Joe poznaje prawdę o swojej przeszłości, co sprawia, że podaje wszystko w wątpliwość. Frank i Ed oddalają się od siebie, im bardziej Frank współpracuje z ruchem oporu. Juliana musi zdradzić kogoś bliskiego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 6
6. Kintsugi

Nicole pokazuje Joemu zaskakującą stronę Berlina, co kieruje go na nową ścieżkę. Juliana w ramach nowej misji dołącza do najbliższego kręgu Smitha. Tagomi wreszcie odzyskuje rodzinę, jednak grozi mu utracenie jej po raz kolejny.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 7
7. Kraina uśmiechu

Gdy Juliana zbliża się do Smithów, odkrywa niebezpieczną tajemnicę. Childan i Ed lądują w niezręcznej sytuacji, próbując spłacić dług yakuzy. Podczas misji dla ruchu oporu Frank odkrywa plan Japończyków, który mógłby ziścić jego najgorszy koszmar.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 8
8. Długi język

Juliana zbiera dla ruchu oporu informacje, które mogłyby rozpętać trzecią wojnę światową. Kiedy sytuacja polityczna w Berlinie przestaje być bezpieczna, Joe musi dokonać wyboru, który może narazić jego życie na niebezpieczeństwo. Frank odkrywa prawdę o Julianie, co powoduje, że powątpiewa w swoją nową rodzinę, którą stał się ruch oporu.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 9
9. Detonacja

Tagomi staje przed dylematem, czy zostać ze swoją rodziną, czy też powrócić do świata, który pozostawił za sobą. Zdesperowana, aby uciec z Rzeszy, Juliana zawiera niebezpieczną umowę z ruchem oporu. Gdy Ed odkrywa tajemnicę, która naraża plan ruchu oporu na niebezpieczeństwo, Frank musi zdecydować, jak poradzić sobie ze zdradą najlepszego przyjaciela.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 2, odcinek 10
10. Skutki

Tagomi przedstawia Kido plan mający na celu ocalenie Japonii przed zagładą. Smith odważnym zagraniem próbuje utrzymać władzę, gdy jego życie się wali. Joe próbuje postąpić właściwie, ale zostaje dotkliwie zdradzony. Juliana musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na przyszłość świata.

16 grudnia 2016

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 1
1. Troszczymy się o ciebie jak nigdy

Juliana Crain poznaje w Strefie Neutralnej irlandzkiego montera, Wyatta. Wkrótce musi uciekać i szukać pomocy Tagomiego. Japończycy testują bombę atomową. Joe Blake zostaje wysłany do San Francisco na misję dyplomatyczną. Kido zatrudnia nowego sierżanta. Nicole Dormer przybywa do Nowego Jorku, by przewodzić kampanii propagandowej. Rodzina Smithów boryka się z następstwem śmierci Thomasa.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 2
2. Wyobraź sobie Mandżurię

Juliana wie, że jej los jest spleciony z losem Tagomiego. Tagomi i admirał Inokuchi odkrywają, że Rzesza nakłada na Stany Pacyficzne potajemne embargo na ropę. Reichsmarschall Rockwell i J. Edgar Hoover spiskują przeciwko Johnowi Smithowi. Chcąc uporać się z żałobą po Thomasie, Helen zaczyna terapię. Podejmuje drastyczne działania, by chronić rodzinę. Kido i Tagomi kłócą się z powodu Juliany.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 3
3. Odcinek 3

Juliana i Tagomi badają tajemnice filmów. Juliana spotyka starego przyjaciela. Childan pragnie wrócić do San Francisco, skoro represje ustały, ale budzące się uczucie sprawia, że Ed nie ma ochoty wyjeżdżać. Kido otrzymuje informacje, które zmieniają kierunek jego poszukiwań. Smith jest wysławiany przez nazistowską arystokrację na pokazie filmu Nicole o Thomasie.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 4
4. Odcinek 4

Nowa społeczność walczy o przetrwanie w Strefie Neutralnej. Juliana spotyka się z Joe, który kontynuuje swoją potajemną pracę dla Himmlera. Wyatt odwiedza Julianę w San Francisco. Duchy przeszłości nękają Smitha. W drodze powrotnej do San Francisco Ed i Childan natrafiają na problem. Napięcia między Rzeszą a Imperium rosną, a Tagomi odkrywa, że jego życiu może grozić niebezpieczeństwo.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 5
5. Nowy kolos

Reichsführer dalej prowokuje Japońskie Stany Pacyficzne. Juliana ledwo uchodzi z życiem w niebezpiecznej sytuacji i odkrywa sekrety nazistowskie. John Smith wdaje się w konflikt ze swoim przeciwnikiem politycznym. Naziści przygotowują się na „Rok Zerowy”. W relacjach Joe i Juliany dochodzi do punktu zwrotnego.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 6
6. Koniec historii

Z pomocą Wyatta Juliana ucieka z San Francisco z wykradzionymi tajemnicami nazistów. Childan może w końcu wrócić do domu. Ed postanawia zostać w Strefie Neutralnej. Tagomi wyjawia Kido sekret, który zmienia jego punkt widzenia. Karierę Johna Smitha czekają wielkie zmiany.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 7
7. Nadmiar zamiaru

Juliana wyrusza na misję, aby powstrzymać nazistów. Ponownie spotyka starych przyjaciół . Pomimo związanego z tym ryzyka, Thelma i Nicole zacieśniają relacje. Smith dowiaduje się więcej o próbach podróżowania między światami podejmowanych przez nazistów. Kido żąda, aby Tagomi ujawnił prawdę o filmach i swojej umiejętności podróżowania. Kido uzyskuje istotne informacje od Childana.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 8
8. Kasumi (przez mgłę)

Juliana wie, że kończy jej się czas, ale rekrutacja zwolenników wciąż jest trudna. Tagomi trafia w sam środek niebezpiecznego konfliktu. Helen Smith posuwa się za daleko w trakcie terapii. Kido ściga swój cel w Strefie Neutralnej.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 9
9. Odcinek 9

Misja Juliany i Wyatta doprowadza ich daleko na wschód. Znajdują się niebezpiecznie blisko centrum tajnego projektu nazistowskiego. Próbując poprawić stosunki między dwoma krajami, Tagomi odzywa się do Smitha. Smith dokonuje istotnego odkrycia. Kido w końcu godzi się ze stratą.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 3, odcinek 10
10. Odcinek 10

Próbując powstrzymać nazistów, Juliana ląduje w niebezpiecznej sytuacji. Himmler prowadzi z Johnem Smithem pełne przepychu obchody Roku Zerowego. Po serii sukcesów Smith natrafia na komplikacje. Kido wraca do San Francisco ze zdobyczą i wykazuje się wspaniałomyślnością wobec przyjaciela. Tagomi podejmuje trudną decyzję. Ed wraca do San Francisco i odnawia przyjaźń z Childanem.

4 października 2018

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 1
1. Heksagram 64

Juliana Crain budzi się w nowym świecie. W następstwie ataku na ministra handlu Tagomiego, nadinspektor Kido rozpoczyna polowanie na domniemanych sprawców: Czarną Komunistyczną Rebelię. John Smith przeprowadza inwazję na Strefę Neutralną, by pojmać Wyatta Price’a i jego ruch oporu. Nowo zdobyta niezależność Helen Smith zostaje poddana próbie, gdy John postanawia zabrać ich córki.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 2
2. Każde wyjście...

John Smith otrzymuje od oficerów z kompleksu Die Nebenwelt kluczowe informacje, jednocześnie zmagając się z napiętą sytuacją rodzinną. Bell Mallory i CKR łączą siły z rebeliantami Wyatta Price’a. Kido próbuje nawiązać więź z synem, Toru. Childan nawiązuje relację ze swoją japońską asystentką. Juliana odkrywa, że wróg w jednym świecie może być przyjacielem w innym.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 3
3. Skrytka

Rebelianci Wyatta i CKR łączą siły, by zaatakować tokijskie elity podczas aukcji u Roberta Childana. Helen wraca do Rzeszy, by chronić dzieci. Kido otrzymuje niespodziewany telefon od yakuzy. Smith wysyła zabójcę, który ma pozbyć się Juliany.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 4
4. Szczęśliwe ścieżki

John i Helen goszczą na kolacji państwa Himmlerów wraz z nowym, niebezpiecznym gościem z Berlina, Obergruppenführerem Goertzmannem. Juliana wraca do świata Wysokiego Zamku, przybywając do „Dzielnicy Skażenia”. Generał zmusza Kido, by ten zwrócił się przeciwko księżnej. Uwięziony Hawthorne Abendsen dzieli się nowymi opowieściami z Wysokiego Zamku.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 5
5. W złej wierze

John Smith zmuszony jest skonfrontować się z własnymi wyborami. Cesarstwo prowadzi tajne pokojowe rozmowy z CKR-em. Kido aresztuje zdrajcę grożącego, że zwróci Japończyków przeciwko sobie. Helen dostaje ochronę. Juliana łączy siły z Wyattem, by zaplanować upadek Amerykańskiej Rzeszy.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 6
6. Cała odwaga

John Smith odkrywa, że na nieuczęszczanej drodze łatwo się zgubić. Juliana próbuje rozszyfrować ukryte wiadomości od Abendsena. Wśród głosów sprzeciwu Bell opracowuje nową strategię CKR-u. Kido musi opowiedzieć się po jednej ze stron, nawet za cenę Cesarstwa.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 7
7. Służymy tylko sobie

CKR dokonuje wielkiego ataku na Japońskie Stany Pacyficzne, a los Cesarstwa znajduje się w rękach Kido. Childan zostaje pojmany przez Kempeitai. Helen decyduje się wesprzeć męża, powracając do życia publicznego. Juliana i Wyatt przyjeżdżają do Nowego Jorku, by opracować nową strategię walki ze Smithem.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 8
8. Hitler tylko jedno jajko ma

Przeczucia Juliany co do Helen zostają poddane ostatecznej próbie. Podczas ewakuacji San Francisco poszukujący syna Kido zostaje pojmany. Childan dostaje list, który zmieni jego życie. CKR otrzymuje niespodziewaną pomoc ze strony yakuzy. Abendsen potępia Smitha w swej ostatniej przepowiedni.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 9
9. Efekt motyla

Lojalność Johna i Helen zostaje wystawiona na próbę. CKR stara się utrzymać porządek w Japońskich Stanach Pacyficznych. Kido zmuszony jest skonfrontować się ze strasznymi skutkami swoich czynów. Samozwańcza straż obywatelska grozi Childanowi i Yukiko.

15 listopada 2019

Człowiek z Wysokiego Zamku - sezon 4, odcinek 10
10. Ogień bogów

W obliczu nieuniknionej inwazji nazistów CKR przygotowuje się do starcia, podczas gdy Kido ściga się z czasem, szukając swego syna. Childan jest gotów oddać wszystko, by być z Yukiko. Helen musi zdecydować, czy zdradzić męża w trakcie podróży pociągiem do Portalu, podczas gdy Juliana i Wyatt czekają w ukryciu.

15 listopada 2019

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: The Man in the High Castle
  • Tytuł angielski: The Man in the High Castle
  • Data pierwszej emisji: 15 stycznia 2015
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: Amazon
  • Studio: Picrow, Headline Pictures, Electric Shepherd Productions, Scott Free Productions, Amazon Studios
  • Słowa kluczowe: based on novel or book, dystopia, alternate history, alternate reality, post world war ii
  • Oficjalna strona www: http://www.amazon.com/dp/B00RSI5EHQ