Castle

Kryminał Dramat USA 2009

Castle

Kryminał Dramat USA 2009

  • 7,7 /10

Kryminał Dramat USA 2009

8 sezonów, 173 odcinków

Powszechnie znany autor kryminałów Richard Castle (Nathan Fillion) znudzony swoim życiem dowiaduje się, że w Nowym Jorku grasuje morderca naśladowca działający zgodnie z fabułą jego powieści. Rick zostaje przesłuchiwany przez funkcjonariuszkę nowojorskiej policji Kate Beckett (Stana Katic) - bardzo bystrą i agresywną policjantkę, która prowadzi swoje śledztwa twardą ręką. Castle postanawia pomóc pani detektyw. Doprowadza to ich oboje do niebezpieczeństwa oraz do romansu. Kiedy ta sprawa zostaje rozwiązana, Castle i Beckett budują nowy związek, podczas gdy mają do rozwiązania nową serię tajemniczych morderstw.

Gdzie obejrzeć:

ABC

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Castle - sezon 1, odcinek 1
1. Kwiaty na twój grób

Richard Castle, popularny autor kryminałów, pomaga detektyw Kate Beckett z nowojorskiej policji schwytać zabójcę, który wzoruje się na jego powieści.

8 marca 2009

Castle - sezon 1, odcinek 2
2. Niania Śmierć

Gdy zostaje znalezione ciało Sary Manning, Castle i Beckett przesłuchują narzeczonego ofiary oraz jej pracodawców. Choć dochodzi do ujawnienia zdrady, nikt nie jest podejrzany o morderstwo.

16 marca 2009

Castle - sezon 1, odcinek 3
3. Koledzy z firmy

W nowojorskim Central Parku w łódce zostaje znalezione ciało studenta, Donny'ego Kendalla. Castle i Beckett prowadzą śledztwo. Przyjaciele zmarłego chłopca robią wszystko, by im przeszkodzić.

23 marca 2009

Castle - sezon 1, odcinek 4
4. Gniew kobiety

Zostają znalezione zwłoki polityka, Jeffa Horna. Pracując nad sprawą, Kate Beckett i jej zespół odkrywają zdrady, oszustwa i skandale polityczne.

30 marca 2009

Castle - sezon 1, odcinek 5
5. Chłód w jej żyłach

Castle i Beckett odnajdują na budowie zamarznięte ciało kobiety. Okazuje się, że wszczęte dochodzenie dotyczy sprawy sprzed lat. Śmierć kobiety jest powiązana z zaginięciem pięciolatki.

6 kwietnia 2009

Castle - sezon 1, odcinek 6
6. Vodun

Castle uważa, że morderstwa pewnej kobiety dokonał wyznawca wudu, ponieważ w ustach ofiary znaleziono srebrną monetę. W przypadku kolejnego zabójstwa również zostaje znaleziona moneta.

13 kwietnia 2009

Castle - sezon 1, odcinek 7
7. Tam dom twój, gdzie serca ustaje

Castle z niepokojem oczekuje na reakcję czytelników w związku z nową powieścią. Prosi detektyw Beckett, by, udając jego partnerkę, pomogła mu rozwiązać zagadkę kradzieży biżuterii.

20 kwietnia 2009

Castle - sezon 1, odcinek 8
8. Duchy

W wannie napełnionej olejem silnikowym zostają znalezione zwłoki kobiety. Okazuje się, że ofiara przyjęła tożsamość zmarłego dziecka i w ten sposób przez dwadzieścia lat wymykała się sprawiedliwości.

27 kwietnia 2009

Castle - sezon 1, odcinek 9
9. Zaginiona dziewczynka

Ktoś porywa dziewczynkę i żąda okupu od przybranych rodziców. Chociaż sprawa wydaje się prosta, Castle dostrzega podejrzane powiązania między porywaczami a rodziną.

4 maja 2009

Castle - sezon 1, odcinek 10
10. Śmierć w rodzinie

Detektywi Castle i Beckett prowadzą śledztwo w sprawie śmierci chirurga plastycznego. Alexis wybiera się na szkolny bal. Castle próbuje się czegoś dowiedzieć o przeszłości Beckett.

11 maja 2009

Castle - sezon 2, odcinek 1
1. Grzebiąc w przeszłości

Richard kończy pisać swoją kolejną powieść i szykuje się do jej wydania. Jednocześnie wraz z detektyw Beckett angażuje się w sprawę tajemniczego zabójstwa mężczyzny. Morderca powiesił ciało swojej ofiary na drzewie. W trakcie transportu do kostnicy ktoś napada na ambulans i wykrada zwłoki. Ciało niebawem zostaje odzyskane, jednak okazuje się, że pozbawiono je wnętrzności. Trop prowadzi do członków rosyjskiej mafii. By rozwiązać zagadkę pisarz postanawia przeniknąć w szeregi gangu. Udaje się do China Town, by w jednym z tamtejszych klubów rozegrać partię pokera.

21 września 2009

Castle - sezon 2, odcinek 2
2. Podwójna przegrana

Terapeutka Ashley Coway zostaje zastrzelona we własnym domu. Tego samego dnia ginie emerytowany nauczyciel matematyki, Frank Anderson. Castle sądzi, że zabójstwa dopuścił się jeden z pacjentów lekarki. Zależy mu na szybkim rozwiązaniu sprawy, gdyż założył się z Javierem i Ryanem, że on i Kate pierwsi zakończą prowadzone przez siebie śledztwo. Okazuje się, że obydwa morderstwa są ze sobą powiązane.

28 września 2009

Castle - sezon 2, odcinek 3
3. Pokaz mody

Podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku ginie jedna z młodych uczestniczek pokazu. Aby odkryć sprawcę, Richard i Kate muszą przeniknąć do elitarnego środowiska kreatorów mody. Tymczasem Ryan i Esposito odkrywają interesujący szczegół z życia detektyw Beckett.

5 października 2009

Castle - sezon 2, odcinek 4
4. Zrób ze mnie głupca

Zostaje zamordowany Fletcher, podejrzewany o wielokrotne wyłudzenia. Zginął on w trakcie rzekomej wyprawy na biegun północny, transmitowanej przez internet. Beckett i Caste podejrzewają, że sprawcą może być jedna z jego ofiar. Śledztwo ujawnia, że oszust posługiwał się wieloma pseudonimami i był zaręczony z pewną bardzo zamożną kobietą. Trop prowadzi do muzyka, który uczy córkę Castle'a gry na skrzypcach.

12 października 2009

Castle - sezon 2, odcinek 5
5. Złamany konar

Wydawca Richarda proponuje mu nową ścieżkę kariery. Wiąże się to z dodatkowym wynagrodzeniem, lecz oznacza także zakończenie współpracy z detektyw Beckett. Pisarz zwleka z podjęciem decyzji w tej sprawie i rozpoczyna kolejne śledztwo, które tym razem dotyczy zabójstwa czeskiej emigrantki.

19 października 2009

Castle - sezon 2, odcinek 6
6. Weekend wampirów

W święto Halloween na cmentarzu zostają znalezione zwłoki młodego mężczyzny przebranego za wampira. Sekcja zwłok wykazuje, że sprawca wbił w ciało ofiary osinowy kołek. Zgodnie z ludowymi podaniami jest to jedyny sposób, by zabić wampira. Aby znaleźć zabójcę, pisarz i pani detektyw muszą przeniknąć do środowiska wyznawców okultyzmu i czarnej magii.

26 października 2009

Castle - sezon 2, odcinek 7
7. Słynne ostatnie słowa

Ginie świetnie się zapowiadająca piosenkarka, gwiazda młodzieżowego zespołu rockowego. Sprawca zabójstwa wyreżyserował jej śmierć tak, że przypomina ona jedną ze scen z jej teledysku. W sprawę angażuje się detektyw Beckett i autor kryminałów Castle. Okazuje się, że córka pisarza Alexis, wielka fanka artystki, wie o okolicznościach zbrodni znacznie więcej niż policja. Dzięki niej śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót.

2 listopada 2009

Castle - sezon 2, odcinek 8
8. Zabić posłańca

9 listopada 2009

Castle - sezon 2, odcinek 9
9. Kochaj mnie, gdy umrę

Richard i Kate badają okoliczności morderstwa, którego ofiarą padł asystent prokuratora okręgowego. Pisarz podejrzewa, że jego śmierć mogła być efektem zemsty jednej z osób, w której procesie uczestniczył prawnik. W międzyczasie Castle dowiaduje się, że jego córka Alexis ma pewien sekret. Zdecydowała się go jednak ujawnić nie ojcu, ale detektyw Beckett. Ta jednak nie chce mu zdradzić żadnych szczegółów.

16 listopada 2009

Castle - sezon 2, odcinek 10
10. Podwójne życie

Kate i Richard badają sprawę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w zsypie na śmieci jednego z apartamentowców. Ofiara zostaje zidentyfikowana jako Sam Parker, pochodzący z Connecticut. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że mężczyzna miał jednocześnie żonę, Helen, i narzeczoną Sarah, której przedstawił się jako Jake Holland.

23 listopada 2009

Castle - sezon 2, odcinek 11
11. Piąty pocisk

Richard i Kate badają sprawę śmierci marszanda Victora Finka. Mężczyzna został zastrzelony w galerii sztuki, której był właścicielem. Szybko wychodzi na jaw, że brakuje jednego naboju z broni, z której oddano śmiertelne strzały. Zaginiona kula odnajduje się u osoby, która w momencie zbrodni przebywała w pobliżu miejsca zdarzenia. Problem w tym, że mężczyzna cierpi na amnezję. Nie pamięta okoliczności morderstwa ani nawet tego, kim jest.

7 grudnia 2009

Castle - sezon 2, odcinek 12
12. Róża na zawsze

Richard i Kate rozpoczynają śledztwo w sprawie zabójstwa druhny. Okazuje się, że ofiara zbrodni miała pojawić się na ślubie Kyry, dawnej ukochanej Castle'a. W toku dochodzenia detektyw Beckett zaczyna mieć wątpliwości, czy jej współpracownik potrafi zachować obiektywizm, badając istniejące poszlaki. Tymczasem relacje Richarda i Kyry stają się coraz bardziej zażyłe.

11 stycznia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 13
13. Nagły cios

Castle i Beckett poszukują zabójcy irlandzkiego gangstera. Sprawa nabiera osobistego wymiaru, gdy pada podejrzenie, że morderca już kiedyś zaatakował.

18 stycznia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 14
14. Trzeci człowiek

Po powrocie z wakacji pewna rodzina w jednym z łóżek w swoim domu znajduje zwłoki nieznajomego mężczyzny. Początkowo wydaje się, że zabójstwo popełnił dziki lokator, który zamieszkał tam pod nieobecność gospodarzy. Castle i Beckett rozpoczynają śledztwo w tej sprawie. Przy okazji ujawniają kulisy wielomilionowego przekrętu. Dochodzenie utrudniają pojawiające się na mieście plotki głoszące, że detektywi są parą.

25 stycznia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 15
15. Samobójczy uścisk

Na boisku bejsbolowym znalezione zostają zwłoki znanego nowojorskiego bejsbolisty. Śledztwo ujawnia, że mężczyzna miał poważne problemy. Po powrocie zawodnika z Kuby pojawiły się plotki, że zdradził swoją drużynę. Mężczyzna miał też spore długi. W trakcie dochodzenia Castle i Beckett wpadają na trop nielegalnych interesów, które prowadził menedżer drużyny.

8 lutego 2010

Castle - sezon 2, odcinek 16
16. Kochanka zawsze uderza dwa razy

W jednym z nowojorskich parków zostaje znaleziona półnaga kobieta. Ktoś skuł ją kajdankami, powiesił na drabince, a jej ciało wysmarował karmelem. Beckett i Castle rozpoczynają śledztwo. By wyjaśnić tę sprawę, muszą wejść w świat sadomasochistów i mrocznej erotyki.

8 marca 2010

Castle - sezon 2, odcinek 17
17. Tyk, tyk, tyk... (1)

Policja otrzymuje wiadomość od tajemniczego człowieka, który twierdzi, że popełnił morderstwo. Gdy Beckett i Castle znajdują zwłoki, przestępca ponownie się z nimi kontaktuje. Tym razem oświadcza, że zostawił śledczym wiadomość na karuzeli w Central Parku. W dochodzenie włącza się agentka FBI, specjalizująca się w tworzeniu profili psychologicznych przestępców. Tymczasem psychopata coraz bardziej wciąga Beckett i Castle'a w swoją niebezpieczną grę.

22 marca 2010

Castle - sezon 2, odcinek 18
18. Bum! (2)

Richard i Kate kontynuują poszukiwania seryjnego mordercy. Pomaga im agentka FBI, Jordan Shaw. Zabójca, znany obecnie pod nazwiskiem Scott Dunn, podkłada bombę w mieszkaniu detektyw Beckett. Kobieta uchodzi z życiem, ale rozważa wycofanie się ze śledztwa. Tymczasem Dunn porywa agentkę Shaw, aby w ten sposób dotrzeć do Kate.

29 marca 2010

Castle - sezon 2, odcinek 19
19. Klątwa

Richard i Kate badają okoliczności brutalnego morderstwa, którego ofiarą padł kurator muzeum. Okazuje się, że mężczyzna przed śmiercią uczestniczył w wyprawie archeologicznej, mającej na celu odnalezienie pewnej starożytnej mumii. Na jej nagrobku naukowcy odkryli dramatycznie brzmiącą sentencję. Z treści zapisu wynikało, że każdy, kto spojrzy na zabalsamowane ciało, niechybnie umrze. Na wieść o klątwie Castle zaczyna się niepokoić, ponieważ podczas śledztwa rzucił okiem na mumię.

5 kwietnia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 20
20. Spóźniona Strzała

Castle gości w programie popularnego prezentera telewizyjnego. Poza anteną mężczyzna zdradza pisarzowi, że ktoś pragnie jego śmierci. Początkowo Castle nie wierzy mu. Wszystko się zmienia, gdy prezenter umiera na zawał. Choć wydaje się, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, Castle i Beckett rozpoczynają dochodzenie. Próbują ustalić, jak wyglądały ostatnie godziny życia gospodarza lubianego programu.

12 kwietnia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 21
21. Złodzieje

Były włamywacz ginie porażony prądem we własnym samochodzie. Jego żona twierdzi, że po odbyciu ostatniej kary w więzieniu mąż porzucił złodziejski proceder. Śledztwo wykazuje, że jego śmierć to nie był jedynie nieszczęśliwy wypadek. Do pomocy detektyw Beckett zostaje przydzielony policjant z innego posterunku. Nie pozostaje to bez wpływu na jej relacje z Castle'em.

19 kwietnia 2010

Castle - sezon 2, odcinek 22
22. Śmierć kucharza

Castle i Beckett prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa znanego szefa kuchni. Mężczyzna, który niedawno wygrał telewizyjny konkurs kulinarny, zostaje znaleziony w kuchni restauracji prowadzonej przez Madison Queller, koleżankę Beckett z liceum. Ofiara została zamrożona. Podczas dochodzenia wychodzi na jaw, że ofiara borykała się z licznymi problemami. Tymczasem Castle nawiązuje romans z Madison.

3 maja 2010

Castle - sezon 2, odcinek 23
23. Kto pierwszy?

10 maja 2010

Castle - sezon 2, odcinek 24
24. Śmiertelna gra

Beckett i Castle badają sprawę śmierci mężczyzny, który był zaangażowany w symulowaną grę szpiegowską. Z czasem okazuje się, że zabawa mogła mieć więcej wspólnego z rzeczywistością, niż wszyscy przypuszczali. Tymczasem relacje detektywów psują się z powodu związku Beckett z Demmingiem. Partnerzy muszą odpowiedzieć sobie na ważne pytania i zadecydować o przyszłości swojej współpracy.

17 maja 2010

Castle - sezon 3, odcinek 1
1. Śmiertelna sprawa

Detektyw Beckett udaje przed Ryanem i Esposito, że nie brakuje jej obecności Castle'a. Wkrótce angażuje się w sprawę potrójnego zabójstwa. Na jednym z miejsc zbrodni śledczy zastają Castle'a z pistoletem w ręku obok ciała nieżyjącej kobiety. Pisarz zostaje aresztowany jako podejrzany. Castle umawia się z Beckett, że pomoże jej rozwiązać sprawę, jeśli znów zostanie jej partnerem.

20 września 2010

Castle - sezon 3, odcinek 2
2. On martwy, ona martwa

27 września 2010

Castle - sezon 3, odcinek 3
3. Odcinek 3

4 października 2010

Castle - sezon 3, odcinek 4
4. Odcinek 4

11 października 2010

Castle - sezon 3, odcinek 5
5. Odcinek 5

18 października 2010

Castle - sezon 3, odcinek 6
6. Potrójny zabójca

Zostaje znalezione ciało atrakcyjnej kobiety. Oględziny miejsca zbrodni i pozostawione ślady wskazują na to, że zabił ją niejaki Potrójny Morderca, który przed czterema laty terroryzował Nowy Jork. Richard (Nathan Fillion, zdj.) i Kate (Stana Katic, zdj.) proszę o pomoc w śledztwie mężczyznę, który odsiadywał wyrok razem z podejrzanym.

25 października 2010

Castle - sezon 3, odcinek 7
7. U progu sławy

Detektyw Beckett i Castle prowadzą śledztwo dotyczące zabójstwa striptizera. Kiedy zagłębiają się w sprawę, okazuje się, że mężczyzna na co dzień udawał biznesmena, by zbierać pieniądze dla gangu motocyklowego.

1 listopada 2010

Castle - sezon 3, odcinek 8
8. Morderstwo i porwanie

Castle i Beckett zajmują się sprawą śmierci pracownika nowojorskiego metra, postrzelonego w Central Parku. Niestety śledztwo utyka w martwym punkcie z powodu braku dowodów. Dopiero, gdy odnalezione zostają zdjęcia zrobione przez ofiarę tuż przed śmiercią, udaje się rozwiązać zagadkę. Okazuje się, że ofiara była świadkiem porwania.

8 listopada 2010

Castle - sezon 3, odcinek 9
9. Odcinek 9

15 listopada 2010

Castle - sezon 3, odcinek 10
10. Ostatnie wezwanie

Castle i Beckett wszczynają śledztwo w sprawie zabójstwa wyłowionego z rzeki East River właściciela baru, który w przeszłości pracował w porcie. Okazuje się, że jego śmierć ma związek z wydarzeniami jeszcze z czasów prohibicji.

6 grudnia 2010

Castle - sezon 3, odcinek 11
11. Odcinek 11

3 stycznia 2011

Castle - sezon 3, odcinek 12
12. Pif paf! Nie jesteś martwy

Castle i Beckett badają sprawę zabójstwa właściciela słynnego, magicznego sklepu. Jego zwłoki znalezione zostały w wodnej celi tortur Houdiniego. List pożegnalny sugeruje, że było to samobójstwo, jednak detektywi postanawiają bliżej przyjrzeć się sprawie.

10 stycznia 2011

Castle - sezon 3, odcinek 13
13. Odcinek 13

24 stycznia 2011

Castle - sezon 3, odcinek 14
14. Odcinek 14

7 lutego 2011

Castle - sezon 3, odcinek 15
15. Odcinek 15

14 lutego 2011

Castle - sezon 3, odcinek 16
16. Odcinek 16

21 lutego 2011

Castle - sezon 3, odcinek 17
17. Odcinek 17

28 lutego 2011

Castle - sezon 3, odcinek 18
18. Odcinek 18

21 marca 2011

Castle - sezon 3, odcinek 19
19. Odcinek 19

28 marca 2011

Castle - sezon 3, odcinek 20
20. Kawałek śmierci

W restauracji, wewnątrz pieca do pizzy, znalezione zostają zwłoki dziennikarza. Beckett i Castle rozpoczynają dochodzenie w tej sprawie. Okazuje się, że wcześniej także dochodziło tam do różnych incydentów. Właściciele lokalu od pewnego czasu prowadzą prywatną wojnę z konkurencyjną firmą. Do tej pory jednak kończyło się na wybijaniu szyb i dziurawieniu opon w samochodach. Detektywi sądzą, że restauratorzy sięgnęli po drastyczniejsze środki perswazji.

4 kwietnia 2011

Castle - sezon 3, odcinek 21
21. Martwy basen

W czasie treningu tonie jeden z najlepszych zawodników uniwersyteckiej drużyny pływackiej. Nikt nie wie, dlaczego do tego doszło. W mieszkaniu chłopaka detektywi znajdują ampułki ze sterydami.

11 kwietnia 2011

Castle - sezon 3, odcinek 22
22. Kochać i umrzeć w Los Angeles

Detektyw Beckett dowiaduje się o śmierci Mike'a Royce'a, swojego nauczyciela z akademii policyjnej. Kobieta jedzie do Los Angeles, by na własną rękę odnaleźć mordercę. Po drodze dołącza do niej Castle, który wybiera się do wytwórni filmowej, gdzie powstaje ekranizacja jednej z jego powieści.

2 maja 2011

Castle - sezon 3, odcinek 23
23. Piękny trup

9 maja 2011

Castle - sezon 3, odcinek 24
24. Nokaut

Hal Lockwood, który zabił matkę detektyw Beckett, zostaje przeniesiony do innej części więzienia. Co miesiąc Kate zjawia się się w jego celi, w nadziei, że przestępca ujawni szczegóły dotyczące śmierci jej matki. W czasie rozprawy Lockwood ucieka. Śledczy uświadamiają sobie, że kolejną ofiarą szaleńca będzie córka jego pierwszej ofiary. Ojciec Kate prosi Richarda, by namówił swoją partnerkę do odstąpienia od tej sprawy.

16 maja 2011

Castle - sezon 4, odcinek 1
1. Początek

Kate zostaje przewieziona do szpitala, gdzie walczy o życie. Trzy miesiące po postrzale Beckett wraca do pracy. Na posterunku zachodzą jednak widoczne zmiany, nową panią kapitan zostaje Victoria Gates, która zabrania Castlowi współpracy z posterunkiem. Tymczasem Beckett nie odpuszcza sprawy zabójstwa swej matki, podczas gdy Esposito i Rayan zajmują się morderstwem 27-letniej Soni Gilbert, która została postrzelona w klatkę piersiową. Pierwszą osobą podejrzaną w zabójstwo jest jej chłopak.

19 września 2011

Castle - sezon 4, odcinek 2
2. Bohaterowie i złoczyńcy

Zespół bada sprawę brutalnego zabójstwa znanego policji kryminalisty Tylera Farisa. Mężczyzna został przecięty na pół mieczem samurajskim. Śledztwo prowadzi w świat superbohaterów i komiksów. Tymczasem w domu Ricka powraca temat przeprowadzki Alexis na uniwersytet w Stanford. Castle jest pełen obaw.

26 września 2011

Castle - sezon 4, odcinek 3
3. Wielka głowa

Beckett i towarzyszący jej Castle pracują nad kolejną sprawą morderstwa. Jednak jest to inne śledztwo niż zazwyczaj, ponieważ brakuje ofiary. Na miejscu zbrodni zastają jedynie kałuże krwi i kilka drobnych śladów. Tymczasem Alexis dowiaduję się, że nie została przyjęta na uczelnię w Stanford. Ta wiadomość całkowicie rujnuje jej plany życiowe.

3 października 2011

Castle - sezon 4, odcinek 4
4. Balistyka

Na budowie znaleziono w betonie ciało młodej kobiety. Ofiara zginęła poprzez dwukrotny postrzał w głowę. Okoliczności zabójstwa i ukrycia ciała wskazują na porachunki mafijne. Wszystko się zmienia, gdy okazuje się, że broń, z której zamordowano kobietę należy do detektywa Rayna. W wyniku tego powraca sprawa seryjnego zabójcy 3XK, który miał pistolet Kevina.

10 października 2011

Castle - sezon 4, odcinek 5
5. Okiem obserwatora

Zespół zajmuje się kolejnym morderstwem. Tym razem ofiarą jest 39-letni Brian Hayes, dyrektor wykonawczy muzeum. Sprawa wiąże się z kradzieżą niezwykle cennej rzeźby. Detektywom pomaga Serena Kaye, śledczy z ubezpieczalni muzeum. Beckett nie jest zachwycona współpracą z atrakcyjna agentką. Innego zdania jest Castle.

17 października 2011

Castle - sezon 4, odcinek 6
6. Demony

24 października 2011

Castle - sezon 4, odcinek 7
7. Gliniarze i rabusie

Podczas wizyty Castla i Marthy w jednym z nowojorskich banków dochodzi do napadu. Castle, który w tym czasie rozmawia przez telefon z Kate, próbuje opanować sytuację i przekazuje jej najważniejsze informacje na temat rabusiów. Richard odkrywa, że bandytom nie zależy na pieniądzach, a na zawartości pewnej skrytki.

31 października 2011

Castle - sezon 4, odcinek 8
8. Odcinek 8

7 listopada 2011

Castle - sezon 4, odcinek 9
9. Zabójczy strzał

Trwa dochodzenie w sprawie snajpera terroryzującego Nowy Jork. Beckett próbuje ukryć przed zespołem pogłębiające się objawy zespołu stresu pourazowego.

21 listopada 2011

Castle - sezon 4, odcinek 10
10. W kajdankach

Castle i Beckett budzą się skuci razem kajdankami w zapieczętowanym pomieszczeniu. Nie pamiętają, jak się tu znaleźli.

5 grudnia 2011

Castle - sezon 4, odcinek 11
11. Póki śmierć nas nie rozłączy

Mroczne sekrety narzeczonej Ryana wychodzą na jaw, gdy Castle i Beckett prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci prowadzącego podwójne życie kobieciarza.

9 stycznia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 12
12. B dla Burmistrza

16 stycznia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 13
13. Zakłopotanie ladacznic

23 stycznia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 14
14. Niebieski motyl

Castle i Beckett muszą znaleźć mordercę z 1947 roku. Sprawa sprzed lat ma im pomóc w rozwikłaniu obecnie prowadzonego śledztwa.

6 lutego 2012

Castle - sezon 4, odcinek 15
15. Pandora - część 1

13 lutego 2012

Castle - sezon 4, odcinek 16
16. Zatyczka - część 2

20 lutego 2012

Castle - sezon 4, odcinek 17
17. Było sobie przestępstwo

Castle i Beckett muszą sobie poradzić ze złapaniem mordercy psychopaty, który zabił dwie kobiety - jedną z nich przebrał za Czerwonego Kapturka, a drugą za Królewnę Śnieżkę.

27 lutego 2012

Castle - sezon 4, odcinek 18
18. Taniec ze śmiercią

Podczas tanecznego show emitowanego na żywo zostaje zamordowana jedna z uczestniczek. Ofiarą jest Odette Morton, która ginie przez postrzał w serce. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że kobieta miała swojego sobowtóra. Beckett i Castle próbują dowiedzieć się co się stało z dziewczyną. Tymczasem Esposito i Rayan biorą udział w eksperymencie, by dowiedzieć się czy obrączka na palcu mężczyzny zwiększa szanse na flirt z innymi kobietami.

19 marca 2012

Castle - sezon 4, odcinek 19
19. 47 sekund

Castle, Beckett i nowojorscy policjanci próbują znaleźć osobę odpowiedzialną za atak bombowy podczas protestu na Wall Street.

26 marca 2012

Castle - sezon 4, odcinek 20
20. Anglik

2 kwietnia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 21
21. Łowcy głów

16 kwietnia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 22
22. Znowu żywy

Na parkingu zostaje znalezione ciało 29-letniego Davida Locka. Świadek zdarzenia twierdzi, że zostali zaatakowani przez zombie. Na ciele ofiary widać ślady licznych ugryzień. Castle układa swoją teorię, w której mordercą jest żywy trup. Jednocześnie postanawia, że będzie to jego ostatnia sprawa.

30 kwietnia 2012

Castle - sezon 4, odcinek 23
23. Na zawsze

Beckett ściga mężczyznę, który ją postrzelił. W komisariacie wychodzą na jaw takie sprawy, po których nic już nie będzie tak samo jak poprzednio.

7 maja 2012

Castle - sezon 5, odcinek 1
1. Po burzy

Po wspólnie spędzonej nocy Castle i Beckett uświadamiają sobie, że nie była to tylko przygoda. Gates pozwala Beckett wrócić do pracy po okresie zawieszenia.

24 września 2012

Castle - sezon 5, odcinek 2
2. Pochmurnie z możliwością morderstwa

Zespół bada sprawę morderstwa telewizyjnej prezenterki pogody, która odkryła, że miejscowy wytwórca dywanów korzysta z niedozwolonych produktów.

1 października 2012

Castle - sezon 5, odcinek 3
3. Sekret jest ze mną bezpieczny

Zamordowana zostaje Wendy Dupree. Jedynym tropem jest napisana przez nią na podłodze krwią kombinacja cyfr. Castle i Beckett rozpoczynają śledztwo i wkrótce dowiadują się o kradzieży cennego diamentu oraz śmiertelnym wypadku sprzed kilku tygodni - zginął w nim brat kobiety, którego zatrudniała jako szofera należąca do wyższych sfer Anjelica Henley. Ślad prowadzi do tajemniczego schowka numer 317.

8 października 2012

Castle - sezon 5, odcinek 4
4. Napisał: Morderstwo

Castle i Beckett planują romantyczny weekend w Hamptons. Wyjazd okazuje się jednak porażką, gdy do ich basenu wpada umierający mężczyzna.

15 października 2012

Castle - sezon 5, odcinek 5
5. Prawdopodobna przyczyna

Castle zostaje oskarżony w sprawie o zabójstwo pracownika firmy ubezpieczeniowej i trafia do aresztu. Coraz więcej jest dowodów, wskazujących na udział pisarza w morderstwie. Beckett zastanawia się, jak dobrze zna swojego kolegę.

29 października 2012

Castle - sezon 5, odcinek 6
6. Ostatnia granica

Castle i Beckett badają śmierć uczestnika zjazdu fanów fantastyki naukowej, zamordowanego przy pomocy "kosmicznego lasera".

5 listopada 2012

Castle - sezon 5, odcinek 7
7. Łabędzi śpiew

Beckett i Castle badają sprawę morderstwa gwiazdy rocka. Śledztwu bacznie przygląda się ekipa filmowa, realizująca dokument o zespole ofiary.

12 listopada 2012

Castle - sezon 5, odcinek 8
8. Po godzinach

Podczas próby przejęcia świadka zabójstwa Castle i Beckett zostają zaatakowani i zmuszeni do ucieczki. Próbują chronić świadka bez broni i telefonu.

19 listopada 2012

Castle - sezon 5, odcinek 9
9. Sekretny Mikołaj

W Nowy Jorku nadchodzi magiczny czas świąt. Niestety tą miłą atmosferę przerywa morderstwo Mikołaja. Lanie znajduje w ciele ofiary ranę postrzałową. Detektywi odkrywają prawdziwą tożsamość mężczyzny. Tymczasem w domu Castla trwają przygotowania świąteczne. Rick dowiaduje się, że Martha i Alexis mają własne plany na wieczór wigilijny. Dobija go również wiadomość o tym, że Kate także nie spędzi z nim tego dnia, z powodu dyżuru na komisariacie.

3 grudnia 2012

Castle - sezon 5, odcinek 10
10. Istotni

Dom Kate musi zostać poddany fumigacji, dlatego detektyw tymczasowo zamieszkuje u Castle'a. Pech chce, że z powodu choroby Alexis do pisarza przenosi się także Meredith. Obecność byłej żony i obecnej dziewczyny rozprasza Castle'a podczas pracy nad kolejną sprawą. Detektywistyczny duet wyjaśnia okoliczności śmierci adwokata, specjalizującego się w sprawach rozwodowych i reprezentującego interesy porzuconych kobiet. Mimo wielu przeciwności Richardowi i Kate udaje się wpaść na właściwy trop.

7 stycznia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 11
11. Pod presją

Impreza promująca nową płytę gwiazdy pop kończy się śmiercią didżeja. Castle i Beckett poszukują zabójcy w podejrzanym światku przemysłu muzycznego.

14 stycznia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 12
12. Śmierć zwariowała

Castle i Beckett poszukują zabójcy autora serii filmów pornograficznych. Na listę podejrzanych trafiają liczni przedstawiciele tej branży.

21 stycznia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 13
13. Odbicie

Bezdomny znajduje spalone ciało w beczce. Okazuje się, że ofiarą jest 27-letnia Melanie Rogers. Kobieta była powszechnie szanowaną i lubianą inżynier z New Jersey. Ostatnią osobą, z którą się kontaktowała była jej siostra, której zostawiła wiadomość, że ktoś ją śledzi. Wychodzi także na jaw, że młoda kobieta miała romans z senatorem Brackenem, osobą zamieszaną w morderstwo matki Beckett.

4 lutego 2013

Castle - sezon 5, odcinek 14
14. Gwiazda reality uderza

Zespół bada sprawę morderstwa 23-letniej Hanny Green, gwiazdy programu "Żony z Wall Street". Ciało z wbitym nożem w plecy znaleziono na przystanku. Ślady wskazują na to, że kobita była przetrzymywana. Tymczasem zbliżają się walentynki. Rick kupił dla Kate piękne kolczyki. Jednak przez pomyłkę pudełeczko z liścikiem trafia do kieszeni Gates.

11 lutego 2013

Castle - sezon 5, odcinek 15
15. Cel

Sara el-Masri, córka wpływowego dygnitarza, zostaje uprowadzona. Ofiara porywaczy pada także Alexis. Ku przerażeniu detektywów każdy nowy trop prowadzi do odkrycia kolejnych zwłok. Znajdująca się w śmiertelnym niebezpieczeństwie Alexis odkrywa, że porywacze wywieźli ją z kraju. Musi pomóc ojcu w namierzeniu kryjówki bandytów.

18 lutego 2013

Castle - sezon 5, odcinek 16
16. Polowanie

Kontynuacja wydarzeń z poprzedniego odcinka. Porwane dziewczyny znajdują się w Paryżu. Wkrótce porywacze żądają okupu za córkę El- Masriego i zgadzają się wypuścić obie dziewczyny. Zajmuje się tym rodzina Anwara mieszkająca w Paryżu. Gdy dochodzi do wymiany, uwolniona zostaje tylko Sara, a po Alexis nie ma ani śladu. Castle w tajemnicy udaje się do Francji, by odzyskać córkę. W tym czasie Beckett dowiaduje się, że celem porywaczy była Alexis.

25 lutego 2013

Castle - sezon 5, odcinek 17
17. Na śmierć przerażeni

Policjanci zostają wezwani do mieszkania Val Butler, która została zamordowana. Kobieta tuż przed śmiercią dzwoniła pod numer alarmowy po pomoc. Cała sprawa wiąże się z tajemniczym nagraniem dvd, które ofiara obejrzała 3 dni przed zgonem. Głos w wideo prorokuje jej śmierć dokładnie za 3 dni o północy. Castle przez przypadek ogląda nagranie, wpada w panikę i zaczyna odliczać godziny do swojej śmierci.

18 marca 2013

Castle - sezon 5, odcinek 18
18. Dziki wędrowiec

Castle i Beckett ustalają okoliczności śmierci mężczyzny, którego znaleziono w pojemniku przemysłowego miksera. Ryan wszczyna tajne śledztwo w tej sprawie.

25 marca 2013

Castle - sezon 5, odcinek 19
19. Życie innych ludzi

Beckett zostaje wezwana do zbadania morderstwa Clary Dewinter. Kobieta była pracownicą Urzędu Podatkowego i według nagrania została pobita kijem na śmierć. Niestety Castle nie może wziąć udziału w śledztwie ze względu na złamaną rzepkę. Jedyną atrakcją która zabija mu czas jest obserwowanie sąsiadów przez lornetkę. W pewnym momencie w jednym z mieszkań obserwuje brutalne zabójstwo.

1 kwietnia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 20
20. Szybcy i futrzaści

Znaleziono ciało 27-letniej kobiety. Jej twarz jest całkowicie zmasakrowana, co początkowo utrudnia identyfikację. Okazuje się, że ofiarą jest 27-letnia Anne Cardinal, z pochodzenia Indianka. Pracownicy ośrodka dla zwierząt, w którym pracowała, byli świadkami jej kłótni z nieznajomym mężczyzną. Castle uważa, że za morderstwem młodej kobiety stoi Yeti. Beckett jest sceptycznie nastawiona do pomysłu Ricka.

15 kwietnia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 21
21. Gołąb i przepiórka

54-letni Arthur Felder zostaje otruty w znanej nowojorskiej restauracji. Po wstępnych badaniach okazuje się, że to nie on był celem, lecz inna osoba, która była z nim na kolacji. Ofiarą miał zostać bogaty i przystojny inwestor Eric Vaughn. Wkrótce Beckett dowiaduje się, że ma zapewnić mu osobistą ochronę. Castle jest bardzo zazdrosny i postanawia osobiście poprowadzić śledztwo.

22 kwietnia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 22
22. Stój nieruchomo

Beckett grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, kiedy przypadkiem nadeptuje na podłączony do bomby czujnik. Zmuszona jest czekać w bezruchu na rozbrojenie ładunku.

29 kwietnia 2013

Castle - sezon 5, odcinek 23
23. Czynnik ludzki

W wyniku precyzyjnie przeprowadzonej akcji militarnej ginie donosiciel. Beckett nie chce dopuścić do ingerencji Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

6 maja 2013

Castle - sezon 5, odcinek 24
24. Przełom

Na dachu jednego z tanich hoteli zostaje znalezione ciało Erici Albrock, studentki Harvardu. Zamordowano ją przez uderzenie tępym narzędziem w głowę, a następnie wrzucono do bojlera z wodą. Tymczasem Beckett rozważa propozycję pracy w Waszyngtonie. Skłania ją to do zastanowienia się nad jej związkiem z Castle'em. Richard prosi ją o spotkanie. Daje jej do zrozumienia, że mimo wszystko nie chce kończyć tego związku i oświadcza się jej.

13 maja 2013

Castle - sezon 6, odcinek 1
1. Valkiria

Beckett zgadza się na ślub z Castle'em przed rozpoczęciem nowej pracy w Waszyngtonie. Niespodziewanie mężczyzna zostaje wystawiony na działanie groźnej trucizny. Trzeba szybko znaleźć antidotum.

23 września 2013

Castle - sezon 6, odcinek 2
2. Kryptonim "Dreamworld

Beckett toczy dramatyczną walkę z czasem. Policjantka musi zidentyfikować truciznę podaną Richardowi i znaleźć na nią antidotum. Pisarzowi pozostały bowiem 24 godziny życia.

30 września 2013

Castle - sezon 6, odcinek 3
3. Potrzebuję, by wiedzieć

Beckett przebywa w Waszyngtonie. Podczas jej nieobecności Esposito i Ryan badają sprawę morderstwa byłej gwiazdy dziecięcej telewizji. Castle przyłącza się do śledztwa.

7 października 2013

Castle - sezon 6, odcinek 4
4. Fan numer jeden

Castle podejmuje negocjacje z oskarżoną o morderstwo kobietą, która przetrzymuje zakładników. Pomaga też policji w odnalezieniu prawdziwego zabójcy.

14 października 2013

Castle - sezon 6, odcinek 5
5. Czas pokaże

Castle i Beckett badają okoliczności pewnego morderstwa. Jeden z podejrzanych twierdzi, że cofnął się w czasie, by uniknąć tragicznych wydarzeń.

21 października 2013

Castle - sezon 6, odcinek 6
6. Wskazówka

Zespół zajmuje się śledztwem dotyczącym rytualnego zabójstwa kobiety. Okazuje się, że znaki na jej ciele do złudzenia przypominają te z "Kodu Leonarda da Vinci". Alexis i Pi przeprowadzają się do wspólnego mieszkania. Castle jest to trudno zaakceptować.

28 października 2013

Castle - sezon 6, odcinek 7
7. Jaki ojciec, taka córka

Mimo że Alexis wciąż jest zła na ojca, prosi go o pomoc. Wraz z profesorem ponownie zajmują się sprawą mężczyzny niesłusznie skazanego za zabójstwo 15 lat temu. Gdy zagłębiają się w śledztwie, z pomocą Beckett i jej zespołu odkrywają informacje, które zostały pominięte przez lokalną policję. Tym samym okazuje się, że z pozoru prosta sprawa ma drugie dno.

4 listopada 2013

Castle - sezon 6, odcinek 8
8. Morderstwo jest wieczne

Castle i Beckett zajmują się sprawą zamordowanej psychoterapeutki, specjalizującej się w terapii dla par. Początkowo wydaje im się, że sprawcy zależało na liście jej wpływowych klientów. Jednak po bliższym przyjrzeniu się okolicznościom okazuje się, że motywem mógł być pewien drogocenny przedmiot, który był w jej posiadaniu.

11 listopada 2013

Castle - sezon 6, odcinek 9
9. Uczeń

Detektywi znajdują ciało ofiary morderstwa, które do złudzenia przypomina Lanie. Śledztwo niebawem prowadzi do kolejnych zwłok, które są podobne do Esposito. Jedynym elementem, który łączy te dwie zbrodnie jest chirurg plastyczna dr Kelly Neiman. Nie wygląda jednak na to, żeby kobieta miała motyw. Castle twierdzi, że to ma coś wspólnego z Jerrym Tysonem, lepiej znanym jako Potrójny Zabójca. Niestety detektywi zbyt późno odkrywają, że sobowtóry Lanie i Esposito, zanim zostały zamordowane, były wykorzystane do zniszczenia wszystkich akt dotyczących morderstw Tysona.

18 listopada 2013

Castle - sezon 6, odcinek 10
10. Dobry, zły i dziecko

W kościele zostaje zamordowany mężczyzna chcący ochronić niemowlę. Castle i Beckett muszą znaleźć zabójcę i rodziców dziecka, w międzyczasie opiekując się maleństwem. Okazuje się, że ofiara miała przestępcze powiązania, ale motyw niemowlaka zupełnie nie pasuje detektywom do całej historii...

25 listopada 2013

Castle - sezon 6, odcinek 11
11. Pod ogniem

Castle i Beckett poszukują podpalacza-mordercy, kiedy okazuje się, że ofiara rzekomego pożaru została tak naprawdę zastrzelona. W międzyczasie Eposito i Ryanowi ogień odcina drogę ewakuacji z budynku.

6 stycznia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 12
12. Tajniak

13 stycznia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 13
13. W świetle reflektorów

Komisariat policji 12. dzielnicy podejmuje się śledztwa w sprawie Mandy Sutton, nastoletniej wokalistki pop. W tym czasie Beckett boleśnie zmaga się z byciem narzeczoną sławnego pisarza - jeden z talboidów zamieszcza prowokacyjną informację o tym, że Castle wrócił do swojej pierwszej żony.

20 stycznia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 14
14. Zabójcze ubranie

27 stycznia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 15
15. Czuć duch nastolatki

Castle i Beckett zostają wezwani do dwóch nastolatek, które były świadkami, jak ich koleżanka została zamordowana za pomocą telekinezy podczas rozmowy wideo.

17 lutego 2014

Castle - sezon 6, odcinek 16
16. Pokój 147

Castle i Beckett prowadzą z pozoru prostą sprawę dotyczącą morderstwa. Wszystko komplikuje się, gdy nieoczekiwanie trzy zupełnie obce sobie osoby zgłaszają się do nich i przyznają się do winy. Każdy z domniemanych winowajców zna najdrobniejsze szczegóły zbrodni.

24 lutego 2014

Castle - sezon 6, odcinek 17
17. W brzuchu bestii

Beckett bierze udział w niebezpiecznej tajnej operacji, której celem jest zatrzymanie rekina narkotykowego. Bez żadnego wsparcia ze strony wywiadu i Richarda, musi sama rozwikłać sprawę.

3 marca 2014

Castle - sezon 6, odcinek 18
18. Droga ninji

Japonka Jade zostaje zamordowana, gdy odkrywa morderców, odpowiedzialnych za śmierć jej rodziców. Castle znajduje broń, której używał sprawca. Niestety, dowód zostaje wykradziony przez ninję. Śledztwo prowadzi Richarda i Kate do pana Saito, który jest yakuzą. Niespodziewanie mężczyzna zostaje zamordowany. Castle i Beckett także cudem unikają śmierci.

17 marca 2014

Castle - sezon 6, odcinek 19
19. Dla większego dobra

24 marca 2014

Castle - sezon 6, odcinek 20
20. Lata siedemdziesiąte

21 kwietnia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 21
21. Prawnik i skejt

Castle i Beckett prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa ambitnego skatera. Okazuje się, że zbrodnia jest powiązana z nagłą śmiercią młodego chłopaka, która miała miejsce przed laty.

28 kwietnia 2014

Castle - sezon 6, odcinek 22
22. Prawda

Beckett prowadzi nielegalne śledztwo, usiłując powiązać narkotykowego potentata Vulcana Simmonsa z kandydatem na prezydenta Williamem Brackenem. Gdy mężczyzna, który miał ją doprowadzić do Brackena ginie, policjantka musi uciekać.

5 maja 2014

Castle - sezon 6, odcinek 23
23. Na dobre i złe

Po schwytaniu Brackena i udowodnieniu mu winy Castle i Beckett mają wreszcie chwilę dla siebie. Postanawiają wykorzystać czas na przygotowania do ślubu. Wszystko komplikuje się, gdy wychodzi na jaw, że Kate od kilkunastu lat formalnie jest żoną innego mężczyzny. Gdy udaje im się rozwiązać sytuację, dochodzi do prawdziwej tragedii. Nieznany sprawca spycha auto Richarda z drogi i ucieka z miejsca zdarzenia, pozostawiając pisarza w płonącym wraku.

12 maja 2014

Castle - sezon 7, odcinek 1
1. Zaginiony

Gdy samochód, którym Richard jechał na swój ślub zostaje zepchnięty i staje w płomieniach, Kate musi zmierzyć się z najtrudniejszą sprawą w swojej policyjnej karierze. Zrozpaczona kobieta martwi się o życie swojego niedoszłego męża.

29 września 2014

Castle - sezon 7, odcinek 2
2. Montreal

Ekipa prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci dyrektora fabryki zabawek. W międzyczasie Castle odkrywa trop, który prowadzi do jego tajemniczego zniknięcia. Tym samym pisarz wszczyna niebezpieczne śledztwo we własnej sprawie.

6 października 2014

Castle - sezon 7, odcinek 3
3. Niebezpieczeństwo

Hazardzista zostaje zamordowany przez niewidoczną siłę. Castle i Beckett dochodzą do wniosku, że sprawca musi mieć nadprzyrodzone siły. W międzyczasie para próbuje poukładać swoje wspólne życie od nowa.

13 października 2014

Castle - sezon 7, odcinek 4
4. W oczach dziecka

Castle i Beckett badają sprawę śmierci ulicznego sprzedawcy lodów. Richard udaje się do szkoły. Pisarz ma nadzieję, że któryś z uczniów naprowadzi go na trop mordercy odpowiedzialnego za śmierć lodziarza. Wśród prac dzieci Castle znajduje rysunek przedstawiający scenę zbrodni. Mężczyzna dostrzega na obrazku ciężarówkę lodziarza, co pomaga mu powiązać fakty i wraz z Kate rozwiązać sprawę.

20 października 2014

Castle - sezon 7, odcinek 5
5. Mem is murder

27 października 2014

Castle - sezon 7, odcinek 6
6. Najwyższy czas

Castle traci przytomność podczas ścigania przestępców. Ma wówczas wizję alternatywnej rzeczywistości, w której nie poznał się z Kate. Kobieta jest tam kapitanem, on zaś nie odniósł żadnego sukcesu literackiego. Popularność zdobyła za to jego matka.

10 listopada 2014

Castle - sezon 7, odcinek 7
7. Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

17 listopada 2014

Castle - sezon 7, odcinek 8
8. Zakładnicy

24 listopada 2014

Castle - sezon 7, odcinek 9
9. Bohater ostatniej akcji

Gdy zostaje zamordowany aktor, Castle i Beckett wszczynają śledztwo. Niespodziewanie z pomocą przychodzą im emerytowane gwiazdy kina akcji.

1 grudnia 2014

Castle - sezon 7, odcinek 10
10. Zły Mikołaj

Lekarz ostrego dyżuru zostaje zastrzelony na ulicy. W trakcie śledztwa Castle i Beckett ustalają, że ofiara pracowała dla mafijnej rodziny kierowanej przez Dino Scarpellę, dawnego znajomego Richarda. By rozwiązać sprawę, pisarz zgadza się na współpracę z bossem.

8 grudnia 2014

Castle - sezon 7, odcinek 11
11. Castle prywatny dedektyw

Policjanci z 12. posterunku prowadzą śledztwo w sprawie zastrzelenia pracownika przedszkola. Śledczy są zaskoczeni, kiedy na miejscu zbrodni pojawia się Castle z licencją prywatnego detektywa.

12 stycznia 2015

Castle - sezon 7, odcinek 12
12. Zabójstwo z telenoweli

Beckett wraz z zespołem prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej aktorki z telenoweli. W tym czasie Richard zostaje wynajęty przez tajemniczą gwiazdę show, by przyjrzeć się sprawie z innej strony.

19 stycznia 2015

Castle - sezon 7, odcinek 13
13. Naoczny świadek

Richard, jako prywatny detektyw, dostaje kolejne zlecenie. Ma sprawdzić, czy mąż klientki ma romans. W trakcie śledztwa sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Okazuje się, że mogło dojść do morderstwa. Nie mając niezbitych dowodów, Castle i Beckett wszczynają śledztwo, by poznać prawdę.

2 lutego 2015

Castle - sezon 7, odcinek 14
14. Zmartwychwstanie

Seryjny zabójca Jerry Tyson znów zaczyna siać postrach. Richard i Kate muszą stanąć do walki z przestępcą.

9 lutego 2015

Castle - sezon 7, odcinek 15
15. Porachunki

Richard dowiaduje się, że Kate została porwana przez seryjnego mordercę Jerry'ego Tysona i jego podwładną, chirurg plastyczną Kelly Nieman. Gdy policyjne metody uratowania kobiety zawodzą, Castle postanawia wykorzystać swój talent literacki, by wywieść w pole 3XK.

16 lutego 2015

Castle - sezon 7, odcinek 16
16. Nie z tej ziemi

Richard i Kate prowadzą sprawę pozornie niemożliwego morderstwa. Ofiarą zbrodni był jeden z uczestników symulowanej wyprawy na Marsa. By zbadać okoliczności jego śmierci, pisarz i policjantka zakładają skafandry kosmiczne.

23 lutego 2015

Castle - sezon 7, odcinek 17
17. Pomoc z Hong Kongu

16 marca 2015

Castle - sezon 7, odcinek 18
18. Zamach

Detektyw Ryan działa w służbie ochrony charyzmatycznego kongresmena. Zostaje wówczas wplątany w sprawę morderstwa. Castle i Beckett pomagają mu w śledztwie.

23 marca 2015

Castle - sezon 7, odcinek 19
19. Litera prawa

Richard i Kate analizują pokaźną listę podejrzanych. Tymczasem Richie "The Pitbull" Falco zostaje zamordowany. Pewien sekret uświadamia detektywom, że zagadka śmierci mężczyzny jest dużo bardziej skomplikowana niż mogliby przypuszczać.

30 marca 2015

Castle - sezon 7, odcinek 20
20. Terapia

Niepokojące sny powodują, że Kate i Richard postanawiają przyjrzeć się bliżej dwóm miesiącom, kiedy mężczyzna zaginął. Prawda, którą odkrywają, może mieć dla nich śmiertelne konsekwencje.

20 kwietnia 2015

Castle - sezon 7, odcinek 21
21. Śmierć w przestworzach

Castle i Alexis udają się w podróż do Londynu. Ich lot zmienia się w niebezpieczną grę, gdy na pokładzie zostaje znaleziony martwy oficer. Z pomocą znajdującej się na ziemi Beckett Castle i Alexis toczą walkę z czasem. Muszą znaleźć sprawcę, zanim ten wykona swój brzemienny w skutki plan.

27 kwietnia 2015

Castle - sezon 7, odcinek 22
22. Zabójczy show

Zostaje zamordowany twórca scenek komediowych. Richard i Kate wszczynają śledztwo. Ich dochodzenie prowadzi do ujawnienia zaskakującego sekretu.

4 maja 2015

Castle - sezon 7, odcinek 23
23. Las Hollandera

W lesie popełniono morderstwo. Sprawa wpędza Richarda w paranoję, gdyż przypomina mu znaczące wydarzenie z dzieciństwa. Tymczasem Beckett dochodzi do zwrotnego punktu w swoim życiu.

11 maja 2015

Castle - sezon 8, odcinek 1
1. XY

Wspierani przez pisarską intuicję Castle'a oraz twórcze podejście Beckett detektywi po raz kolejny podążają tropem tajemniczych zabójstw, do jakich doszło w Nowym Jorku.

21 września 2015

Castle - sezon 8, odcinek 2
2. XX

Trwają poszukiwania Kate Beckett, która zniknęła bez śladu. Po odkryciu tajemniczej informacji z przeszłości policjantka musi stoczyć walkę o życie z grupą najemników podążających jej śladem. Castle próbuje odkryć przyczyny zniknięcia swojej żony, tymczasem Beckett robi wszystko, by dowiedzieć się, kto chce ją zabić.

28 września 2015

Castle - sezon 8, odcinek 3
3. Mord na uczelni

Zostaje zamordowany idol Richarda, słynny pisarz, który zasłynął jako wyjątkowy ekscentryk i samotnik. Castle postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć mordercę. Prawda, do której dociera, okazuje się jednak dziwniejsza od literackiej fikcji.

5 października 2015

Castle - sezon 8, odcinek 4
4. Ukryty idol

Związek Kate i Richarda przechodzi kryzys. Pisarz może oderwać się od swoich kłopotów osobistych, angażując się w sprawę morderstwa swojego idola.

12 października 2015

Castle - sezon 8, odcinek 5
5. Wyczuleni

Z pomocą obdarzonego niezwykłym zmysłem węchu świadka, Castle'owi i Beckett udaje się złapać uciekającego ze skradzionym dziełem sztuki mordercę.

19 października 2015

Castle - sezon 8, odcinek 6
6. Fajne chłopaki

Castle pomaga rozwiązać zagadkę zuchwałego napadu rabunkowego. Jednak po odnalezieniu ciała ofiary głównym podejrzanym staje się prowadzący sprawę detektyw.

9 listopada 2015

Castle - sezon 8, odcinek 7
7. Ostatnie kuszenie

Castle postanawia odsunąć na bok własne sprawy i przygotować niespodziankę dla Beckett. Tymczasem dochodzi do bójki między Ryanem a Esposito.

16 listopada 2015

Castle - sezon 8, odcinek 8
8. Pan i pani Castle

Podczas śledztwa prowadzonego na statku Castle i Beckett robią spore zamieszanie, a sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy okręt wypływa na pełne morze.

23 listopada 2015

Castle - sezon 8, odcinek 9
9. Beztalencie

Kiedy w teatrze zostaną znalezione zwłoki, Castle i Beckett przekonują się, że świat konkursów wokalnych bywa zaskakująco niebezpieczny.

8 lutego 2016

Castle - sezon 8, odcinek 10
10. Świadek oskarżenia

Castle jest świadkiem w sprawie o zabójstwo. Nieoczekiwanie pojawiają się nowe informacje. Richard i Kate muszą zrobić wszystko, by zapobiec niesłusznemu wyrokowi.

14 lutego 2016

Castle - sezon 8, odcinek 11
11. Śmierć w ambasadzie

Zostaje zamordowany syn dyplomaty. Castle i Beckett muszą zagłębić się w świat rosyjskiej polityki.

15 lutego 2016

Castle - sezon 8, odcinek 12
12. Kto jest winny?

Gdy Castle i Beckett zostają porwani i padają ofiarą dziwnych gierek wymyślonych przez porywacza, Esposito wraz z ekipą próbują ich szybko znaleźć.

22 lutego 2016

Castle - sezon 8, odcinek 13
13. Sprawiedliwość dla wszystkich

Brak weny twórczej zmusza Castle'a do szukania inspiracji w autentycznej sprawie morderstwa... chcąc ją rozwiązać, działa w przebraniu studenta.

29 lutego 2016

Castle - sezon 8, odcinek 14
14. Stowarzyszenie genialnych detektywów

Castle wraca do Los Angeles w poszukiwaniu informacji związanych z okresem swojego uprowadzenia. Na miejscu dociera do niego przedstawiciel prestiżowego towarzystwa detektywistycznego, który prosi Richarda o pomoc w rozwikłaniu zagadki morderstwa jednego z członków klubu.

7 marca 2016

Castle - sezon 8, odcinek 15
15. Kodeks rekruta

Morderstwo młodego oficera prowadzi Castle'a i Beckett do nowojorskiej akademii policyjnej. Tymczasem Castle musi podjąć trudną, życiową decyzję.

21 marca 2016

Castle - sezon 8, odcinek 16
16. Serce nie sługa

Castle i Beckett badają sprawę morderstwa kierowcy samochodu opancerzonego. Trop znaleziony na miejscu zbrodni każe im wrócić do dawno zamkniętego śledztwa.

4 kwietnia 2016

Castle - sezon 8, odcinek 17
17. Życzenie śmierci

Gdy zostaje zabity człowiek powiązany z przemytem tureckich antyków, Castle i Beckett wspólnie ruszają na poszukiwania lampy Aladyna.

11 kwietnia 2016

Castle - sezon 8, odcinek 18
18. Zdrajca

Castle i Beckett spieszą z pomocą Hayley, której grożą oskarżenia o udział w cyberataku z powodu przysługi, którą oddała staremu znajomemu.

18 kwietnia 2016

Castle - sezon 8, odcinek 19
19. Nieśmiertelny

Nieznani sprawcy dwukrotnie próbują otruć tego samego inspektora miejskiego. Castle i Beckett próbują rozwiązać tę intrygującą zagadkę.

25 kwietnia 2016

Castle - sezon 8, odcinek 20
20. Wiele hałasu o morderstwo

Znany aktor, który związał swoje losy z teatrem, zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Castle i Becket badają kulisy tej sprawy. Starają się ustalić, co działo się w życiu aktora w ostatnim czasie.

2 maja 2016

Castle - sezon 8, odcinek 21
21. Ofiara kultu

Pacjent oddziału psychiatrycznego ucieka ze szpitala. Wkrótce potem zostaje znaleziony martwy w biurze Castle'a. Dochodzenie wykazuje, że w sprawę mogą być zaangażowane siły nieczyste.

9 maja 2016

Castle - sezon 8, odcinek 22
22. Ogień krzyżowy

Podczas gdy reszta zespołu prowadzi śledztwo w sprawie spalonego ciała, które zostało znalezione w bagażniku samochodu, Castle, Beckett i Vikram otrzymują telefoniczne instrukcje od Loksata. Pochodzą one rzekomo od Caleba. Niebawem wychodzi na jaw, że spalone ciało znalezione w bagażniku należało właśnie do Caleba, a detektywi wpadają w przemyślnie zastawioną pułapkę. Castle i Beckett uchodzą z życiem tylko dzięki interwencji detektywa z LA, Masona Wooda (Gerald McRaney). Niebawem pisarz zostaje porwany przez pomocnika Loksata, który podaje mu serum prawdy. Tymczasem Beckett zostaje pojmana przez Masona, który okazuje się samym Loksatem. W trakcie ucieczki przed napastnikami Castle zostaje postrzelony przez napastnika, który wkrótce potem ginie z ręki Kate. Siedem lat później para spożywa śniadanie w otoczeniu swoich dzieci.

16 maja 2016

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: Castle
  • Tytuł angielski: Castle
  • Data pierwszej emisji: 8 marca 2009
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: ABC
  • Studio: ABC Studios, Experimental Pictures, Beacon Pictures
  • Słowa kluczowe: police, new york city, female detective, writer, criminal consultant
  • Oficjalna strona www: http://abc.go.com/shows/castle