Battlestar Galactica

Dramat Science fiction Science fiction/fantasy USA 1978

Battlestar Galactica

Dramat Science fiction Science fiction/fantasy USA 1978

 • 7,1 /10

Dramat Science fiction Science fiction/fantasy USA 1978

1 sezon, 22 odcinków

Kiedy 12 Kolonii Człowieka zostanie zniszczonych przez cybernetyczną rasę zwaną Cylonami, Komandor Adama i ekipa z Battlestar Galactica poprowadzą flegmatyczną flotę ludzi, którzy przeżyli w poszukiwaniu "mitycznej planety" zwanej Ziemią.

 • #space opera

 • #cybernetic

Gdzie obejrzeć:

ABC

Rankingi

Odcinki

Wybierz sezon:

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 1
1. Saga of a Star World

Imperium Cylonów każe Dwunastu Koloniom uwierzyć, że dążą do pokoju. Następnie zasadzają się w nieprzygotowanych koloniach i niszczą flotę wojskowych Battlestar. Jedna z ocalałych Battlestar, Galactica, pod dowództwem komandora Adamy, gromadzi pozostałych ludzi i prowadzi ich w poszukiwaniu legendarnej 13 kolonii zwanej Ziemią.

17 września 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 2
2. The Lost Planet of the Gods: Part 1

Apollo i Starbuck odkrywają pustkę w kosmosie. Komandor Adama jest przekonany, że ta pustka zaprowadzi ich na planetę Kobol i wyda rozkazy.

24 września 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 3
3. The Lost Planet of the Gods: Part 2

Podczas gdy dowódca Adama kieruje flotą statków na planetę Kobol, gdzie ma nadzieję znaleźć wskazówki dotyczące położenia Ziemi, piloci Vipera zarażają się chorobą, co sprawia, że kobiety muszą brać udział w patrolach myśliwskich. Ale zdrajca Baltar prowadzi Cylonów w ataku na Galacticę.

1 października 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 4
4. The Lost Warrior

Apollo zostaje uwięziony na planecie przypominającej zachodnią granicę, gdzie spotyka kobietę i jej syna ... i zniszczonego Cylona, zwanego Czerwonym Okiem, który stał się znanym rewolwerowcem.

8 października 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 5
5. The Long Patrol

Starbuck został przydzielony do przetestowania nowego ultraszybkiego, ale nieuzbrojonego Vipera z rozmownym komputerem o nazwie CORA; ale kiedy spotyka się z przemytnikiem, który kradnie Żmiję, Starbuck zostaje aresztowany przez Galaktyczną Policję z więziennej planety.

15 października 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 6
6. The Gun on Ice Planet Zero: Part 1

Baltar usiłuje zwabić Galacticę do zasięgu gigantycznego działa pulsarowego. Adama uświadamia sobie pułapkę i wysyła grupę komandosów, aby ją zniszczyć.

22 października 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 7
7. The Gun on Ice Planet Zero: Part 2

Apollo i Starbuck prowadzą grupę skazanych na temat możliwej samobójczej misji niszczenia działa, które znajduje się na oblodzonej planecie.

29 października 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 8
8. The Magnificent Warriors

Kiedy atak z Cylonów niszczy większość zasobów żywnościowych floty, Galactica musi wymieniać sprzęt na ziarno na wiejskiej planecie nękanej przez Borayów, grupę maruderów.

12 listopada 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 9
9. The Young Lords

Starbuck rozbija się na planecie Trylion, gdzie Cyloni zniszczyli wszystkich ludzi, z wyjątkiem bandy dzieci, którzy stali się wojownikami, by ocalić swojego zniewolonego ojca.

19 listopada 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 10
10. The Living Legend: Part 1

Podczas patrolowania Apollo i Starbuck napotykają rzekomo zaginionego Pegaza z Battlestar, dowodzonego przez żywą legendę, dowódcę Kaina.

26 listopada 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 11
11. The Living Legend: Part 2

Zuchwały dowódca Kain nalega, aby Galactica przyłączyła się do frontalnego ataku na Cylonów - ataku, który według Adama byłby misją samobójczą.

3 grudnia 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 12
12. Fire in Space

Atak kamikadze Cylonów opuszcza galaktykę płonącą w kosmosie, bez możliwości zgaśnięcia płomienia, który uwięził Boomer, Atenę i Boxey'a, z wyjątkiem niebezpiecznych spacerów Apolla i Starbucka.

17 grudnia 1978

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 13
13. War of the Gods: Part 1

Podczas gdy flota jest nękana przez świecące światła, które nieustannie przepływają obok nich zbyt szybko, aby można ich było śledzić, Apollo, Starbuck i Sheba znajdują resztki wraku statku, z tajemniczą i pozornie wszechmocną istotą o imieniu Hrabia Iblis, która pomaga im uchwycić Baltar .

14 stycznia 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 14
14. War of the Gods: Part 2

Podczas gdy flota jest nękana przez świecące światła, które nieustannie przepływają obok nich zbyt szybko, aby można ich było śledzić, Apollo, Starbuck i Sheba znajdują resztki wraku statku, z tajemniczą i pozornie wszechmocną istotą o imieniu Hrabia Iblis, która pomaga im uchwycić Baltar .

21 stycznia 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 15
15. The Man with Nine Lives

Stary oszust znany jako Chameleon spotyka Starbucka i przekonuje go, że może on być ojcem Starbucka, aby uzyskać pomoc Starbucka w unikaniu trio krwiożerczych Borellian, którzy ścigają go za zemstę za kolejny kon.

28 stycznia 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 16
16. Murder on the Rising Star

Kiedy rywal Starbucka w popularnym wydarzeniu sportowym zostaje uznany za mordercę, wszystkie dowody wskazują na Starbucka; a Apollo jest jedyną osobą, która wierzy w niewinność Starbucka.

18 lutego 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 17
17. Greetings from Earth: Part 1

Kiedy Apollo i Starbuck znajdują prymitywny statek sypialny z mężczyzną, kobietą i czwórką dzieci, spekulacje rozprzestrzeniają się w flocie, że ludzie pochodzą z Ziemi.

25 lutego 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 18
18. Greetings from Earth: Part 2

Kiedy Apollo i Starbuck znajdują prymitywny statek sypialny z mężczyzną, kobietą i czwórką dzieci, mieszkańcy ujawniają, że pochodzą z Terry, planety podobnej do Ziemi, toczącej wojnę ze złym Wschodnim Przymierzem.

25 lutego 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 19
19. Baltar's Escape

Kiedy Baltar planuje swoją ucieczkę z pomocą trzech Borellian i Przymierza Przymierza Wschodniego, członkowie Rady Dwunastu zostają wzięci jako zakładnicy, a Adama musi poddać się żądaniom uciekinierów.

11 marca 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 20
20. Experiment in Terra

Apollo i Starbuck podążają za uciekającym okrętem Przymierza Wschodniego z powrotem na Terrę, gdzie pomagają Ziemianom przezwyciężyć nuklearny holokaust, przy pomocy rasy białych świateł, która wcześniej pomogła im pokonać hrabiego Iblisa.

18 marca 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 21
21. Take the Celestra

Starbuck wkracza w swoją dawno utraconą miłość, Aurorę, która bierze udział w grupie próbującej uwolnić statek pasażerski Celestra od rzekomo dyktatorskiego kapitana.

1 kwietnia 1979

Battlestar Galactica - sezon 1, odcinek 22
22. The Hand of God

Zamiast kontynuować ucieczkę przed wrogami, załoga Galactiki rozpoczyna wszechstronny atak na bazę Cylonów.

29 kwietnia 1979

Rankingi

Szczegóły serialu

 • Tytuł oryginalny:: Battlestar Galactica
 • Tytuł angielski: Battlestar Galactica
 • Data pierwszej emisji: 17 września 1978
 • Produkcja: USA
 • Języki: English
 • Gdzie obejrzeć: ABC
 • Studio:
 • Słowa kluczowe: space opera, cybernetic
 • Oficjalna strona www: