Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

  • 6,9 /10

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

2 sezony, 16 odcinków

Cień wychodzi na wolność i spotyka tajemniczego mężczyznę, który wie wiele o jego przeszłości. Wraz z nim wyrusza w pełną niesamowitych wydarzeń podróż po Ameryce.

Gdzie obejrzeć:

Starz

Odcinki

Wybierz sezon:

Amerykańscy Bogowie - sezon 0, odcinek 1
1. Odcinek 1

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 1
1. Sad pełen kości

Po wcześniejszym wyjściu z więzienia, które nastąpiło kilka dni po śmierci jego żony, Cień poznaje tajemniczego pana Wednesdaya, który zatrudnia go jako swojego ochroniarza.

30 kwietnia 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 2
2. Tajemnica łyżek

Kiedy pan Wednesday rozpoczyna rekrutację wojowników mających wziąć udział w zbliżającej się bitwie, Cień wyrusza wraz z nim do Chicago, gdzie zgadza się zagrać o wysoką stawkę w warcaby ze starym słowiańskim bogiem.

7 maja 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 3
3. Głowa pełna śniegu

Shadow kwestionuje warunki swojego zatrudnienia, gdy pan Wednesday informuje go o swoim planie napadu na bank (bo, co oczywiste, każda armia potrzebuje źródła finansowania).

14 maja 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 4
4. Przeminęło

Mieszające się ze sobą przeszłość i teraźniejszość pozwalają na eksplorację życia i śmierci Laury - tego jak poznała Cienia, a także w jaki sposób znalazła się w jego hotelowym łóżku.

21 maja 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 5
5. Twój cytrynowy zapach

Pełne emocji ponowne spotkanie Cienia z jego martwą żoną zostaje przerwane przez nowych bogów, który porywają Cienia i pana Wednesdaya.

28 maja 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 6
6. Zabójstwo Bogów

Po pokazie siły Nowych Bogów, Shadow i pan Wednesday szukają bezpiecznego schronienia u jednego ze starych przyjaciół pana Wednesdaya — Wulkana, boga ognia i kowalstwa.

4 czerwca 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 7
7. Módlmy się za Mada Sweeneya

Spotkanie Laury i Shadowa szybko się kończy. Staje ona przed nikłą szansą powrotu do swojego życia i powrotu do Shadowa. Widzimy długą, szaloną i tragiczną przeszłość Mada Sweeneya.

11 czerwca 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 1, odcinek 8
8. Chodź do Pana

W przededniu wojny pan Wednesday musi zwerbować do obozu starych bogów jedną boginię, którą okazuje się Wielkanoc, boginię świtu.

18 czerwca 2017

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 1
1. Dom na skale

Po dramatycznych wydarzeniach podczas przyjęcia wielkanocnego, pan Wednesday dalej przekonuje starych bogów do wojny, mając u swojego boku Cienia, Laurę i Szalonego Sweeneya. Tymczasem pan World planuje zemstę, a Technochłopiec chce dopaść Medię.

10 marca 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 2
2. Urzekający mężczyzna

Pan Wednesday obiecuje pomścić śmierć ukochanej starej bogini i rozpoczyna przygotowania do wielkiej bitwy. Tymczasem Laura i Szalony Sweeney podążają za gasnącym światłem Cienia. Cień napotyka wspólnika pana Worlda.

17 marca 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 3
3. Muninn

Po znalezieniu przez pana Worlda Cień ucieka do Kairu z pomocą Sam Czarnej Wrony. Laura pomaga panu Wednesdayowi w uzyskaniu poparcia. Pan World zapoznaje Technochłopca z Nową Medią i przydziela im ważne zadanie.

24 marca 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 4
4. Opowieść wszech czasów

Cień i pan Wednesday spotykają się w tajemnicy w St. Louis, zaś Bilquis dociera do domu pogrzebowego w Kairze, gdzie wdaje się w dyskusję z panem Nancym i panem Ibisem. Laura dołącza do Szalonego Sweeneya, a Technochłopiec składa wizytę swojemu pierwszemu czcicielowi.

31 marca 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 5
5. Sposoby śmierci

Pan Ibis oraz pan Nancy pokazują Cieniowi różne sposoby śmierci. W Nowym Orleanie Szalony Sweeney przedstawia Laurę starym znajomym, którzy pokazują im świat uzdrawiania voodoo. Pan Wednesday wyrusza w podróż z Salimem oraz Dżinem.

7 kwietnia 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 6
6. Donar Wielki

Cień i pan Wednesday szukają Dvalina, by ten naprawił włócznię Gungnir. Jednak w zamian za wyrycie runów wojny, karzeł żąda od nich potężnego artefaktu. W trakcie podróży Wednesday opowiada Cieniowi historię Donara Wielkiego.

14 kwietnia 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 7
7. Skarb słońca

W Kairze pan Wednesday powierza Cieniowi włócznię Gungnir. Szalony Sweeney wspomina swoją podróż poprzez wieki, czekając na zbliżającą się walkę. Kolejny raz przestrzega Cienia przed Wednesdayem. Tymczasem Laura otrzymuje mądrą radę od Mamy-Ji.

21 kwietnia 2019

Amerykańscy Bogowie - sezon 2, odcinek 8
8. Moon Shadow

Cień jest nękany przez ostatnie wydarzenia, zaś Wednesday znika bez śladu. Ci, którzy pozostali, są świadkami potęgi wyzwolonej Nowej Medii. Pan World wywołuje panikę w całym narodzie.

28 kwietnia 2019

1. Odcinek 1

10 stycznia 2021

Rankingi

Szczegóły serialu

  • Tytuł oryginalny:: American Gods
  • Tytuł angielski: American Gods
  • Data pierwszej emisji: 30 kwietnia 2017
  • Produkcja: USA
  • Języki: English
  • Gdzie obejrzeć: Starz
  • Studio: FremantleMedia North America
  • Słowa kluczowe: based on novel or book, conspiracy, small town, ex-con, con man
  • Oficjalna strona www: https://www.starz.com/series/americangods