Tureckie tasiemce

Karolina Wiśniewska 2020-09-01

Tak jak w Polsce mamy „Klan”, „Barwy Szczęścia” czy „Na wspólnej”, które oglądamy codziennie (i sami nie wiemy odkąd), tak i w Turcji są produkcje dzienne, z naprawdę dużą liczbą odcinków. Część z nich dotarła już nawet do naszej telewizji. Oto lista pięciu niekończących się opowieści.

„Arka Sokaklar” to trwający nieprzerwanie od 2006 roku serial opowiadający o pracy i życiu osobistym grupy policjantów. Podczas swoich obowiązków zespół nieustannie staje się świadkiem różnych ludzkich historii, a szefem grupy jest Rıza Baba („ojciec Rıza”), który prowadzi swoich podwładnych z uśmiechem i doświadczeniem zawodowym.

„Elif” jest trwającym od 2014 do 2019 roku serialem obyczajowym, którego główną postacią jest dziewczynka o imieniu Elif. Jej życie trudno nazwać spokojnym i szczęśliwym dzieciństwem, bowiem wokół Elif mnóstwo jest rodzinnych zawirowań i komplikacji.

„Yemin”, czyli „Przysięga”, to podbijający serca polskich fanów serial dzienny, który opowiada m.in. o losach Reyhan i Emira, którzy przymuszeni przez swoich krewnych biorą ślub. Ich związek, początkowo pozbawiony jakichkolwiek pozytywnych uczuć, przechodzi wiele prób, aż w końcu małżonków zaczyna łączyć coś głębszego.

„Adını Sen Koy”, inaczej „Więzień miłości”. Kolejna telenowela z motywem fikcyjnego ślubu, który przynosi nieoczekiwane komplikacje. Zbiegi okoliczności, bohaterowie z różnych światów i o różnych charakterach, choroby bliskich i kontrakt, który miał być jedynie krótkotrwałą umową, a stał się początkiem niezwykłej historii miłosnej.

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, jedyny w tym zestawieniu serial cotygodniowy, będący w emisji od 2015 roku i utrzymujący bardzo dobre wyniki oglądalności przez wiele lat, obecnie emitowany przez ATV. Niebezpieczny świat mafii i skomplikowane życie rodzinne mafijnego przywódcy – to tak w skrócie. Przez lata emisji w obsadzie serialu pojawiało się wiele znaczących nazwisk.

Back Streets

Akcja i Przygoda Turkey 2006

Back Streets

Akcja i Przygoda Turkey 2006

14 sezonów, 91 odcinków

Elif

Dramat Telenowela Turkey 2014

Elif

Dramat Telenowela Turkey 2014

1 sezon, 140 odcinków

Melek pracowała kiedyś jako służąca u bogatej rodziny Emiroğlu. Zakochała się z wzajemnością w Kenanie, najstarszym synu swoich pracodawców. Jednak matka Kenana nie zaakceptowała związku młodych i odprawiła ciężarną służącą. Kiedy rodzi się mała Elif, jej nieznany ojciec żeni się z inną kobietą. Tymczasem choroba zmusza Melek do oddania córki pod opiekę przyjaciółki. Ta zabiera dziewczynkę do domu rodziny Emiroğlu, gdzie Elif zmuszona jest do życia w miejscu, którego nie zna i z obcymi jej ludźmi.

Yemin

Telenowela Turkey

Yemin

Telenowela Turkey

1 sezon, 1 odcinek

Więzień Miłości

Dramat Familijny Telenowela Turkey 2016

Więzień Miłości

Dramat Familijny Telenowela Turkey 2016

3 sezony,

Omer, żeby uszczęśliwić chorą siostrę, decyduje się na udawane małżeństwo.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Kryminał Wojenny/polityczny Turkey 2015

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Kryminał Wojenny/polityczny Turkey 2015

5 sezonów, 148 odcinków

Komentarze