Tureckie seriale, których akcja rozgrywa się na wsi

Karolina Wiśniewska 2020-08-30

Wsi spokojna, wsi wesoła, chciałoby się rzec za Janem Kochanowskim. W dzisiejszym rankingu krótki spis wesołych tureckich seriali, których akcja rozgrywa się na wsi.

Pierwsza propozycja, "Meleklerın Aşkı", może nie do końca skoncentrowana jest na wiejskim życiu, ale jeden z ważniejszych bohaterów ma hodowlę osłów, co jest absolutnie komicznym wątkiem, generującym znakomitą większość żartów w tym serialu. Serial możecie znać z anteny TVP2, pod tytułem "Marzę o Tobie".

Kolejny serial to przeskakiwanie ze wsi do miasta i na odwrót. Główna bohaterka Seven Ne Yapmaz, zraniona i upokorzona przez mężczyznę prosta dziewczyna, postanawia dać mu nauczkę. Z pomocą przyjaciół rozpoczyna grę pozorów. Tak oto wiejska dziewucha udaje panią z wielkiego miasta i nową właścicielkę firmy swojego niedoszłego męża, co wywołuje lawinę nieporozumień i komicznych zdarzeń.

"Kuzey Yıldızı İlk Aşk" to jedna z najnowszych tureckich produkcji serialowych, których akcja rozgrywa się w urokliwym wiejskim otoczeniu. Jest to opowieść o dwojgu ludzi, którzy w przeszłości byli ze sobą zaręczeni, lecz on wolał odejść do innej, a ona została sama: w upokorzeniu i ze złamanym sercem. Wiele lat później mężczyzna sam zostaje porzucony przez małżonkę i postanawia wrócić w rodzinne strony, gdzie spotyka swoją dawną narzeczoną i naraża się na ostracyzm ze strony wszystkich, którzy do tej pory nie mogą mu wybaczyć tego, co zrobił dwadzieścia lat temu. Historia Kuzeya i Yıldız to ciepły serial z porządną dawką śmiechu i wzruszeń.

Z kolei "Güzel Köylü" to komedia obyczajowa o młodej, zmęczonej zgiełkiem wielkiego miasta dziewczynie o imieniu Gül, która po serii pechowych zdarzeń i niecodziennych zbiegów okoliczności wyjeżdża na wieś, gdzie poznaje między innymi sympatycznego Cemala. Jeśli lubicie historie o pannach z wielkiego miasta, które układają sobie życie na nowo w zupełnie innym otoczeniu, ten serial z pewnością wam się spodoba.

Najciekawszą pozycją w rankingu jest "Yeni Gelin" – historia pochodzącej z Hiszpanii Belli, która zakochując się w przystojnym Turku - Hazarze, postanawia wyjść za niego za mąż i osiedlić się w jego rodzinnej miejscowości. Jak nietrudno się domyślić, taka a nie inna decyzja nie spotyka się z aprobatą rodziny Hazara. Serial w przystępny i często zabawny sposób ukazuje tradycjonalizm, zderzenie kultur i stylów życia, docieranie się osób pochodzących z różnych światów i przede wszystkim miłość, która trwa mimo ludzkiego gadania.

Meleklerin Aşkı

Komedia Dramat Turkey 2018

Meleklerin Aşkı

Komedia Dramat Turkey 2018

1 sezon, 11 odcinków

Kuzey Yildizi

Dramat Turkey 2019

Kuzey Yildizi

Dramat Turkey 2019

1 sezon, 25 odcinków

Yeni Gelin

Komedia Dramat Turkey 2017

Yeni Gelin

Komedia Dramat Turkey 2017

2 sezony, 40 odcinków

Komentarze