Seriale związane z Bliskim Wschodem

Olga Trędota 2020-10-21

To, co związane z Bliskim Wschodem jest dla nas często niezrozumiałe, dalekie i egzotyczne, ale jednocześnie ciekawe i fascynujące. Właśnie dlatego tak chętnie oglądamy produkcje, których akcja częściowo lub w całości dzieje się na Bliskim Wschodzie. Jeśli szukasz ciekawych filmów o tej tematyce, sprawdź nasz ranking 7 seriali, których fabuła ściśle związana jest z Bliskim Wschodem. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie.

Pierwsze miejsce to świetny izraelski serial „Fauda” – produkcja przybliża konflikt izraelsko-palestyński i, co ciekawe, pokazuje wojnę z obu perspektyw, zarówno ze strony mieszkańców Izraela, jak i Palestyńczyków. To mocny, trzymający w napięciu thriller, w którym nie brakuje brutalnych scen oraz obraz, który skłania nas do refleksji i pokazuje, że w życiu nic nie jest czarno-białe.

Na drugim miejscu jeden z lepszych seriali, jakie oglądaliśmy niedawno. To wciągająca opowieść o kobietach stojących na życiowych rozdrożach, o skutkach religijnej radykalizacji oraz o tym, jak łatwo młodzi ludzie ulegają wpływom innych. Oprócz tego to po prostu kawał dobrego, trzymającego w napięciu serialu, który do ostatniej minuty nie pozwoli ci odejść od ekranu.

Jeśli zainteresuje cię temat werbowania młodych ludzi do Państwa Islamskiego, sprawdź serial „W szeregach ISIS”, który pokazuje problem z perspektywy mieszkańców Wielkiej Brytanii. To serial dużo mniej znany niż „Kalifat”, jednak również warty uwagi.

Podwójna gra

Dramat Israel 2015

Podwójna gra

Dramat Israel 2015

2 sezony, 17 odcinków

Szpiegowski serial "Podwójna gra" został zainspirowany zamachem dokonanym przez agentów Mossadu, którego ofiarą padł lider Hamasu. "Podwójna gra" opowiada o piątce z pozoru zwyczajnych i niewyróżniających się obywatelach Izraela, którzy zostają wciągnięci w międzynarodową aferę szpiegowską. Poprzed media odkrywają swoje powiązania z brutalnym porwaniem irańskiego ministra obrony, który odbywał tajną wizytę w Moskwie. Czy cała ta historia to wielka pomyłka? Każdy z bohaterów wydaje się być niewinny, ale szybko okazuje się, że wszyscy mają coś do ukrycia.

 • #thriller

 • #based on a true story

 • #secret agent

The State

Dramat 2017

The State

Dramat 2017

 • The State
 • 5,8/10

1 sezon, 4 odcinki

 • #terrorism

 • #isis (daesh)

The Honourable Woman

Dramat United Kingdom USA 2014

The Honourable Woman

Dramat United Kingdom USA 2014

 • The Honourable Woman
 • 7,6/10

1 sezon, 8 odcinków

Akcja skupia się na Neesie Stein (Gyllenhaal), której ojciec był producentem broni. Za dziecka razem z bratem byli świadkami jego zabójstwa. Jako dorosła kobieta odziedziczyła firmę po ojcu i zmieniła jej cel. Zamiast broni, zaczęła tworzyć wyspecjalizowaną sieć danych pomiędzy Izraelem a Zachodnim Brzegiem Jordanu. Jej nagłe powołanie do Izby Lordów, rzekomo z uwagi na nieustanną promocję pojednania pomiędzy Izraelem a Palestyną, tworzy międzynarodową burzę polityczną.

Tom Clancy's Jack Ryan

Akcja i Przygoda Dramat Wojenny/polityczny USA 2018

Tom Clancy's Jack Ryan

Akcja i Przygoda Dramat Wojenny/polityczny USA 2018

 • Tom Clancy's Jack Ryan
 • 7,7/10

2 sezony, 16 odcinków

Analityk CIA Jack Ryan i jego nowy szef James Greer idą tropem podejrzanych transakcji i wplątują się w groźną zabawę w kotka i myszkę w Europie i na Bliskim Wschodzie z zyskującym poparcie przywódcą terrorystów przygotowującym się do potężnego ataku na Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

The Spy

Dramat France 2019

The Spy

Dramat France 2019

 • The Spy
 • 7,3/10

1 sezon, 6 odcinków

W latach 60. Izraelczyk Eli Cohen porzuca pracę biurową i jako tajny agent Mosadu rusza na niebezpieczną, wieloletnią misję do Syrii.

Kalifat

Dramat Wojenny/polityczny Sweden 2020

Kalifat

Dramat Wojenny/polityczny Sweden 2020

 • Kalifat
 • 7,1/10

1 sezon, 8 odcinków

Planowany atak ISIS na Szwecję łączy losy grupy kobiet, w tym matki na zakręcie, natchnionej studentki i ambitnej policjantki.

Fauda

Dramat Israel 2015

Fauda

Dramat Israel 2015

 • Fauda
 • 7,0/10

3 sezony, 36 odcinków

Wyśmienity izraelski agent wraca do czynnej służby, by dopaść palestyńskiego bojownika, który teoretycznie miał już nie żyć. Rozpoczyna się chaotyczne polowanie.

Komentarze