Seriale podobne do The Walking Dead

Olga Trędota 2020-06-03

Postapokaliptyczny świat, inwazja zombie, doskonałe charakteryzacje i fabuła wbijająca w fotel – taki właśnie jest serial „The Walking Dead”. To jedna z tych produkcji, od których trudno się oderwać, nawet jeśli obowiązki wzywają lub godzina zrobiła się już nieprzyzwoicie późna. Jeśli szukasz czegoś o podobnej tematyce, sprawdź 5 najlepszych naszym zdaniem propozycji. Szykuj popcorn!

Jeśli chcesz obejrzeć kolejną produkcję, której tematem przewodnim jest wizja świata po apokalipsie, koniecznie sprawdź „The 100”. To opowieść o grupie nastolatków, która zostaje zesłana na ziemię zniszczoną po nuklearnej wojnie w celu kolonizacji. Okazuje się, że tak dobrze znana przed laty planeta skrywa w sobie wiele przerażających sekretów i niebezpieczeństw. „The 100”, a w szczególności jego pierwsze sezony, to po prostu kawał świetnej, trzymającej w napięciu rozrywki.

Jeżeli ciekawi cię to, jak rozwijała się epidemia wirusa zmieniającego ludzi w zombie, której skutki oglądałeś w serialu „The Walking Dead”, koniecznie obejrzyj jego spin-off, czyli „Fear The Walking Dead”. Czy jest równie dobry, co „Żywe trupy”? Nie. Czy warto go obejrzeć mimo to? Jak najbardziej!

W tym zestawieniu nie mogło również zabraknąć jednej z naszych ulubionych produkcji o zombie, czyli „Santa Clarita Diet”. To serial, w którym postać zombie stała się nieco mniej przerażająca, bardziej bliska i ludzka, ale nadal nade wszystko pragnąca ludzkiego mięsa.

American Horror Story

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

American Horror Story

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

  • American Horror Story
  • 7,3/10

10 sezonów, 103 odcinków

Antologia mrożących krew w żyłach opowiadań, których wspólnym mianownikiem są nawiedzone miejsca.

Fear the Walking Dead

Akcja i Przygoda Dramat USA 2015

Fear the Walking Dead

Akcja i Przygoda Dramat USA 2015

  • Fear the Walking Dead
  • 6,6/10

5 sezonów, 69 odcinków

Spin-off serialu "The Walking Dead". Akcja rozpoczyna się w Los Angeles na krótko przed wybuchem epidemii zombie.

iZombie

Kryminał Dramat Horror Science fiction/fantasy USA 2015

iZombie

Kryminał Dramat Horror Science fiction/fantasy USA 2015

  • iZombie
  • 7,2/10

5 sezonów, 71 odcinków

Młoda studentka i zarazem zombie podejmuje pracę w biurze koronera, aby mieć stały dostęp do pożywienia.

Santa Clarita Diet

Komedia USA 2017

Santa Clarita Diet

Komedia USA 2017

  • Santa Clarita Diet
  • 7,4/10

3 sezony, 30 odcinków

Joel i Sheila są małżeństwem agentów nieruchomości, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia dramatyczna zmiana w życiu Sheili sprowadza ich życie na drogę śmierci i zniszczenia... ale nie wszystko, co złe, źle się kończy.

100

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

100

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

  • 100
  • 7,0/10

7 sezonów, 88 odcinków

Nuklearna wojna niszczy cywilizację na planecie. Po wielu latach ze statku kosmicznego z ocalałymi ludźmi zostaje wysłana na Ziemię grupa nieletnich przestępców w celu kolonizacji.

Komentarze