Seriale podobne do „The 100”

Olga Trędota 2020-06-02

„The 100” to serial z kategorii young adult, który jest miksem dramatu i Sci–Fi. Jego fabuła wciąga tak, że (o ile czas na to pozwala) możemy przesiedzieć cały dzień na kanapie przed ekranem, robiąc przerwy wyłącznie na szybkie przekąski. Pierwsze trzy sezony są doskonałe, w kolejnych poziom nieco spada, ale nadal jest to widowisko, które przyjemnie się ogląda. A jak to w przypadku dobrych seriali bywa, po zakończeniu ostatniego sezonu zostaje ogromna pustka. Ale spokojnie – mamy dla ciebie 7 propozycji, które godnie zastąpią przygody młodocianych przestępców.

Na szczycie rankingu serial, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. „Zagubieni” (Lost), czyli produkcja, która w 2004 roku zupełnie zmieniła oblicze seriali. To absolutny klasyk, który przyciągnął przed telewizory miliony widzów, a nieznana wyspa i mnożące się tajemnice sprawiały, że z napięciem oczekiwaliśmy na kolejny odcinek i z wypiekami na twarzy śledziliśmy losy pasażerów pechowego lotu 815.

Fani „The 100” zdecydowanie powinni zainteresować się serialem „Terra Nova”. Akcja dzieje się w 2149 r. Ziemia zostaje zniszczona, a ludzie poszukują miejsca do życia. Brzmi znajomo? Tutaj jednak, zamiast powrotu na wyniszczoną ziemię, bohaterowie przenoszą się do czasów prehistorycznych w celu ratowania ludzkości.

Jeśli szukasz produkcji opartej na podobnych motywach, co „The 100”, ale nieco dojrzalszej i jeszcze bardziej brutalnej, koniecznie sprawdź „The Walking Dead”, czyli wizję postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie.

Terra Nova

Akcja i Przygoda Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

Terra Nova

Akcja i Przygoda Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

 • Terra Nova
 • 6,4/10

1 sezon, 11 odcinków

Jest rok 2149. Ziemia została zniszczona. Zwykła rodzina, wykorzystując możliwość podróżowania w czasie, przenosi się do czasów prehistorycznych. W ramach szeroko zakrojonej ekspedycji nie tylko zaczną nowe życie, ale zadaniem ich stanie się ratowanie ludzkiej rasy.

Pod kopułą

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

Pod kopułą

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

 • Pod kopułą
 • 7,0/10

3 sezony, 39 odcinków

Adaptacja powieści Stephena Kinga. Małe miasteczko, Chester's Mill, zostaje w niewytłumaczalny sposób odcięte od świata przez pole siłowe.

12 Małp

Dramat Science fiction Science fiction/fantasy USA 2015

12 Małp

Dramat Science fiction Science fiction/fantasy USA 2015

 • 12 Małp
 • 7,1/10

4 sezony, 47 odcinków

Mężczyzna z post apokaliptycznej przyszłości cofa się w czasie, aby odkryć źródło śmiertelnej zarazy, która zdziesiątkowała ludzkość.

Miasteczko Wayward Pines

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2015

Miasteczko Wayward Pines

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2015

 • Miasteczko Wayward Pines
 • 6,7/10

2 sezony, 20 odcinków

Agent Ethan Burke przybywa do małego miasteczka Wayward Pines, aby odnaleźć dwóch zaginionych kolegów.

Pozostawieni

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

Pozostawieni

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

 • Pozostawieni
 • 7,7/10

3 sezony, 28 odcinków

Kiedy nagle znika 2% ludności, ci, którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Serial Pozostawieni powstał na motywach bestsellerowej książki Toma Perrotty pt. The Leftovers i opowiada historię Kevina Garveya, ojca dwójki dzieci i komendanta Mapletown, który wraz z resztą ludzkości próbuje zachować pozory normalności w świecie, który dotkęło trudne do zrozumienia „zniknięcie”.

Żywe trupy

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2010

Żywe trupy

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2010

 • Żywe trupy
 • 7,6/10

10 sezonów, 147 odcinków

Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny niż przemierzające świat zombie.

Zagubieni

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2004

Zagubieni

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2004

 • Zagubieni
 • 7,8/10

6 sezonów, 120 odcinków

Po tajemniczej katastrofie samolotu, 48 osób pozostaje zdanych na własne siły na wyspie Pacyfiku… mile poza kursem. Szybko staje się oczywiste, że będą musieli poradzić sobie nie tylko z siłami natury, ale także z sekretami wyspy, jak Dharma Initiative, tajemniczymi cyframi, Innymi oraz dziwnym czarnym dymem, a to tylko kilka z wielu sekretów wyspy… Jest znacznie więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Okazuje się, że każdy jest połączony w jakiś sposób i, że każdy ma cel, by żyć na wyspie… i jakiś, by umrzeć.

 • #mystery

 • #island

 • #airplane crash

Komentarze