Seriale podobne do Skam

Olga Trędota 2020-06-02

„Skam” to serial-fenomen, którego popularność przerosła nawet oczekiwania samych twórców. Dlaczego serial skradł serca młodych ludzi na całym świecie? Przede wszystkim ze względu na realizm – „Skam” pokazuje prawdziwe życie nastolatków, bez wygładzania, naginania faktów, czy przerysowywania wydarzeń. Wiarygodności dodawała mu forma – w czasie emisji, w różnych porach dnia w sieci pojawiały się kręcone telefonem „wrzutki”, które pokazywały, co aktualnie dzieje się u serialowych bohaterów. Szukasz czegoś podobnego? Przedstawiamy 5 propozycji, które warto obejrzeć.

"Skam” nazywane jest czasem norweskim „Skins”. Ile w tym prawdy? Oglądając młodzież w „Skins”, można odnieść wrażenie, że życie nastolatków to nieustanny haj, przygodny seks w toalecie i niekończąca się impreza, która wygląda jak koszmar przeciętnego rodzica. „Skam” jest dużo delikatniejszy, mniej przerysowany. Niemniej jednak, jeśli „Skam” przypadł ci do gustu, historia przedstawiona w „Skins” również powinna ci się spodobać.

Problemy nastolatków, również te znacznie poważniejsze niż niespełnione miłości, to temat przewodni głośnego serialu Netflixa „13 powodów”. To świetna produkcja, która wciąga, daje do myślenia i szokuje. Serial ten, a szczególnie pierwszy sezon, powinni obejrzeć nie tylko nastolatkowie, ale również ich rodzice, aby lepiej zrozumieć świat wchodzących w dorosłość młodych ludzi.

On My Block

Komedia USA 2018

On My Block

Komedia USA 2018

  • On My Block
  • 9,3/10

3 sezony, 28 odcinków

Czwórka zabawnych, inteligentnych i cwanych nastolatków z kiepskiej dzielnicy Los Angeles szykuje się do rozpoczęcia liceum — to będzie wielki test ich przyjaźni.

Faking It

Komedia USA 2014

Faking It

Komedia USA 2014

  • Faking It
  • 6,5/10

3 sezony, 38 odcinków

Fabuła serialu „Faking It” skupia się na najlepszych przyjaciołach, którzy zrobią niemalże wszystko, aby zdobyć popularność w liceum. Nawet będą udawać kogoś, kim nie są.

Riverdale

Dramat Tajemnica USA 2017

Riverdale

Dramat Tajemnica USA 2017

  • Riverdale
  • 8,3/10

4 sezony, 76 odcinków

W spokojnym miasteczku Riverdale ginie nastolatek z wpływowej rodziny. Grupa przyjaciół próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa.

Kumple

Komedia Dramat United Kingdom 2007

Kumple

Komedia Dramat United Kingdom 2007

  • Kumple
  • 7,6/10

7 sezonów, 61 odcinków

Perypetie grupy angielskich nastolatków, którzy pomagają sobie w codziennych problemach.

Trzynaście powodów

Dramat Tajemnica USA 2017

Trzynaście powodów

Dramat Tajemnica USA 2017

  • Trzynaście powodów
  • 7,4/10

3 sezony, 39 odcinków

Po zagadkowym samobójstwie nastolatki jej kolega z klasy otrzymuje zestaw kaset, które przybliżają motywy tragicznej decyzji dziewczyny.

Komentarze