Seriale podobne do Peaky Blinders

Olga Trędota 2021-01-03

Seriale gangsterskie to idealny wybór dla osób lubiących kino pełne adrenaliny oraz walki o władzę i wpływy. Kultową propozycją, od której trzeba zacząć przygodę z tym gatunkiem seriali, jest absolutnie genialne Peaky Blinders. Jeśli ta hipnotyzująca produkcja jest już za tobą i czujesz pustkę w serduszku, mamy dla ciebie 7 seriali, które z pewnością przypadną ci do gustu. Dzięki tym propozycjom możesz podglądać gangsterskie życie, siedząc bezpiecznie na wygodnej kanapie.

Klasyk, który koniecznie trzeba zobaczyć to „Rodzina Soprano”. Gangster z atakami paniki? Tak, to Tony Soprano, który próbuje połączyć spokojne życie rodzinne z przestępczym światkiem. Jak można się łatwo domyślić, nie jest to łatwe i doprowadza go do załamania. Trochę kryminał, trochę komedia. Koniecznie musisz zobaczyć!

Jeśli temat mafii, to i narkotyki, a jeśli narkotyki to „Narcos”, czyli opowieść o życiu Pablo Escobara – najbardziej znanego barona narkotykowego. Serial to świetnie zrealizowana historia opowiedziana z perspektywy głównego bohatera oraz amerykańskiego agenta, który próbuje dorwać go w swoje ręce.

Czy gangsterem może zostać zwykły nauczyciel chemii? Tak, jeśli tylko nie ma nic do stracenia. Walter White pewnego dnia dowiaduje się, że ma raka i chcąc zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę w razie jego śmierci, postanawia rozpocząć produkcję metaamfetaminy. Gwarantujemy – po obejrzeniu „Breaking Bad” już nigdy tak samo nie spojrzysz na swojego nauczyciela od chemii…

Synowie Anarchii

Kryminał Dramat USA 2008

Synowie Anarchii

Kryminał Dramat USA 2008

 • Synowie Anarchii
 • 8,0/10

7 sezonów, 92 odcinków

Serial opowiada o klubie motocyklowym „Sons of Anarchy”, który stara się chronić kalifornijskie miasteczko Charming przed dilerami narkotyków i wielkimi deweloperam

 • #organized crime

 • #outlaw

 • #criminal

Zakazane imperium

Kryminał Dramat USA 2010

Zakazane imperium

Kryminał Dramat USA 2010

 • Zakazane imperium
 • 7,9/10

5 sezonów, 56 odcinków

Fabuła serialu koncentruje się na postaci Enocha Nucky'ego Thompsona, (opartej na historycznym Enochu L. Johnsonie)[2], polityka, który kontrolował miasto Atlantic City w czasach prohibicji, w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Nucky spotyka wiele historycznych postaci tamtych czasów, wśród nich gangsterów, polityków i agentów federalnych. Ci ostatni interesują się częstym procederem przemytu alkoholu oraz innymi nielegalnymi działaniami w Atlantic City, a także samą osobą Nucky'ego, którego bogaty i wystawny tryb życia nie do końca pasuje do roli lokalnego polityka.

Ripper Street

Dramat Tajemnica United Kingdom 2012

Ripper Street

Dramat Tajemnica United Kingdom 2012

 • Ripper Street
 • 7,5/10

5 sezonów, 37 odcinków

Londyn, kwiecień 1889 roku. Dywizja H próbuje utrzymać porządek w Whitechapel, przeludnionej dzielnicy, w której mieszka 67 tysięcy ludzi, w większości biednych lub pozbawionych środków do życia. Mija właśnie sześć miesięcy od ostatniego morderstwa Kuby Rozpruwacza. Brak efektów w sprawie złapania mordercy przyniosło inspektorowi Reidowi złą sławę. Tymczasem na ulicach znów giną kobiety. W śledztwie Reidowi pomagają lojalny sierżant Bennet Drake oraz kapitan Homer Jackson, mający doświadczenia jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw w agencji Pinkertona. Obaj mają zagmatwane życie prywatne i ciążące tajemnice z przeszłości. Reid wraz z żoną przeżywa własną osobistą tragedię.

Blinded by the Lights

Kryminał Poland 2018

Blinded by the Lights

Kryminał Poland 2018

1 sezon, 8 odcinków

Kuba to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu.

Gomorra

Kryminał Dramat Italy 2014

Gomorra

Kryminał Dramat Italy 2014

 • Gomorra
 • 8,1/10

4 sezony, 48 odcinków

Na ciemnych i wąskich ulicach Neapolu władzę sprawuje kamorra - potężna miejscowa mafia, która oplata swoimi mackami całe miasto i kontroluje życie mieszkańców. Nieoczekiwanie do więzienia trafia Pietro Savastano (Fortunato Cerlino), jeden z przywódców organizacji. Schedę po nim przejmuje zaledwie trzydziestoletni Ciro Di Marzio (Marco D'Amore). W walkę o władzę angażuje się też żona Savastano, Imma (Maria Pia Calzone), oraz jego największy rywal - Salvatore Conte (Marco Palvetti). Zrealizowany na południu Włoch, realistyczny serial odsłaniający największe tajemnice neapolitańskiej mafii. Produkcja jest ekranizacją wstrząsającej książki autorstwa Roberta Saviano, młodego włoskiego dziennikarza, który po opublikowaniu „Gomorry” musiał opuścić rodzinny Neapol w związku z groźbami ze strony mafiosów.

 • #organized crime

 • #drugs

 • #mafia

Breaking Bad

Dramat USA 2008

Breaking Bad

Dramat USA 2008

 • Breaking Bad
 • 8,5/10

5 sezonów, 62 odcinków

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem (RJ Mitte) cierpiącym na porażenie mózgowe. Kiedy u Waltera zostaje zdiagnozowany rak w trzecim stadium, lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Dzięki tym prognozom Walter wyzbywa się wszelkich lęków i pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. Serial ukazuje jak śmiertelna diagnoza jaką postawiono White'owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami zmienia go z łagodnego domatora w trzon narkotykowej branży.

 • #drugs

 • #outlaw

 • #criminal

Rodzina Soprano

Dramat USA 1999

Rodzina Soprano

Dramat USA 1999

 • Rodzina Soprano
 • 8,3/10

6 sezonów, 86 odcinków

New Jersey, USA. Tony Soprano (James Gandolfini) jest pozornie typowym Amerykaninem włoskiego pochodzenia. Ma żonę Carmelę (Edie Falco), syna Anthonego Jr. (Robert Iler) i córkę Meadow (Jamie-Lynn Sigler). Nie jest to jednak jego jedyna rodzina. Tony jest bowiem wysoko postawionym członkiem włoskiej mafii, do której należy także jego wujek Corrado (Dominic Chianese), bratanek Christopher Moltisanti (Michael Imperioli) oraz przyjaciele: Silvio Dante (Steve Van Zandt), Paulie Gaultieri (Tony Sirico) i Sal Bonpensiero (Vincent Pastore). Pojawiające się w oby aspektach życia problemy sprawiają, że Tony zaczyna tracić przytomność. Podejrzewając, że przypadłość ta podłoże psychiczne, zaczyna chodzić na sesje terapeutyczne do dr Jennifer Melfi (Lorraine Bracco).

Narcos

Kryminał Dramat USA 2015

Narcos

Kryminał Dramat USA 2015

 • Narcos
 • 8,0/10

3 sezony, 30 odcinków

Prawdziwa historia bezwzględnego kolumbijskiego bossa narkotykowego stała się inspiracją dla tego mocnego serialu o walce z człowiekiem, który drwił z wszelkich zasad.

Komentarze