Seriale podobne do Pamiętników wampirów

Olga Trędota 2020-06-02

Oglądałeś „Pamiętniki wampirów”? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że serial ten, a w szczególności trzy pierwsze sezony sprawiają, że zapominamy o całym świecie. Ta produkcja, której zapowiedź z pozoru może przypominać miałki „Zmierzch”, tak naprawdę jest świetną opowieścią. Mamy tu doskonale zarysowane postacie i wartką akcję, trup ściele się gęsto, a krew, jak przystało na serial o wampirach, leje się strumieniami. Jeśli tęsknisz za wampirami z Mystic Falls, sprawdź jedną z naszych 5 propozycji seriali podobnych do „Pamiętników wampirów”.

Jeśli „Pamiętniki wampirów” przypadły ci do gustu, koniecznie powinieneś zobaczyć „The Originals”, czyli bardzo udany spin–off serii. Tym razem opowieść toczy się wokół najstarszej na świecie rodziny wampirów. Mniej tu miłosnych potyczek, a więcej intryg i walki o władzę. Jest jeszcze serial „Wampiry: Dziedzictwo”, czyli spin–off „The Originals”. Niestety – trzeci serial oparty na tym samym motywie nie utrzymał poziomu swoich poprzedników. Nadal dostarcza jednak sporo niezłej rozrywki, trzeba jednak traktować go raczej jako guilty pleasure, a nie jako serial, który nie pozwoli oderwać się od ekranu.

Kolejną pozycją obowiązkową dla fanów opowieści o wampirach jest „Czysta krew”. Są wampiry, są wilkołaki, jest jeszcze więcej krwi i zdecydowanie więcej seksu. „Czysta krew” to trochę takie „Pamiętniki wampirów” dla nieco starszych widzów.

Serial na trzeciej pozycji może być dla niektórych zaskoczeniem. Nie jest to znana produkcja i nie opowiada o wampirach, a o detektywie, który dowiaduje się, że jest potomkiem Grimmów, a tym samym… pogromcą potworów. Mamy tu jednak, podobnie jak w „Pamiętnikach wampirów”, nadprzyrodzone moce, motywy fantasy oraz wartką, trzymającą w napięciu akcję.

Wampiry: Dziedzictwo

Dramat Science fiction/fantasy USA 2018

Wampiry: Dziedzictwo

Dramat Science fiction/fantasy USA 2018

  • Wampiry: Dziedzictwo
  • 8,4/10

2 sezony, 32 odcinków

Serial skupi się na Hope Mikaelson oraz jej przyjaciołach ze szkoły dla dzieci i młodzieży z paranormalnymi zdolnościami. Przed bohaterami stanie trudne zadanie ochrony swoich sekretów, miasteczka Mystic Falls, a także i świata. Spin-off serialu „The Originals”.

Zagubiona tożsamość

Dramat Science fiction/fantasy Canada 2010

Zagubiona tożsamość

Dramat Science fiction/fantasy Canada 2010

  • Zagubiona tożsamość
  • 7,4/10

5 sezonów, 77 odcinków

Grimm

Dramat Fantasy Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

Grimm

Dramat Fantasy Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

  • Grimm
  • 7,3/10

6 sezonów, 123 odcinków

Detektyw z wydziału zabójstw dowiaduje się, że jest spadkobiercą grupy łowców zwanej Grimmami. Ich celem była ochrona ludzkości przed nadprzyrodzonymi kreaturami i innymi siłami zła. Detektyw okazuje się być ostatnim żyjącym łowcą i tylko on może pokonać mordercze stwory, które przedostały się z kart książek do naszego świata.

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

  • Czysta krew
  • 7,3/10

7 sezonów, 80 odcinków

Sookie Stackhouse potrafi czytać w myślach. Lubi przebywać w towarzystwie wampirów, bo ich jako jedynych nie słyszy.

The Originals

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

The Originals

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

  • The Originals
  • 8,2/10

5 sezonów, 92 odcinków

Najstarsze wampiry na świecie powracają do miasta, które wybudowały kilkaset lat temu.

Komentarze