Seriale podobne do „Lucyfera"

Olga Trędota 2020-11-02

Ciekawe śledztwa, dwuznaczne poczucie humoru i dawka nadprzyrodzonych mocy – za to właśnie kochamy „Lucyfera”! Wiemy, wiemy - trudno znaleźć serial, który byłby tak dobrą mieszanką komedii, kryminału, serialu obyczajowego i opowieści o supermocach. Mimo to mamy dla ciebie 7 piekielnie dobrych propozycji, które skutecznie zabiją tęsknotę za wymierzającym sprawiedliwość władcą piekieł.

Słyszałeś o serialu „Forever”? Jeśli nie, koniecznie sprawdź tę produkcję. Serial to opowieść o detektywie, który nawiązuje współpracę z tajemniczym człowiekiem o nadprzyrodzonych mocach. Mamy tam świetne wątki policyjne, mamy wątki fantasy - czego chcieć więcej? Niestety serial ma tylko jeden sezon. A szkoda!

Jeśli jesteś fanem „Lucyfera”, koniecznie sprawdź również serial „Preacher”, czyli opowieść o tym, że Bóg zaginął oraz historia kaznodziei, który wyrusza w jego poszukiwania. To trochę horror, trochę dramat, który wypełniony jest surrealistycznymi scenami, kontrowersyjnymi wątkami i baardzo specyficznym poczuciem humoru. Warto zobaczyć!

Na pierwszym miejscu „Constantine”, czyli świetny serial oparty na komiksach DC. To opowieść o aroganckim i nieco przerażającym w swej postaci detektywie, mistrzu magii i okultyzmu, który walczy z demonami i chroni niewinnych. Serial ma tylko 1 sezon – wystarczy na kilka wieczorów wypełnionych świetną rozrywką.

Grimm

Dramat Fantasy Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

Grimm

Dramat Fantasy Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

 • Grimm
 • 7,3/10

6 sezonów, 123 odcinków

Detektyw z wydziału zabójstw dowiaduje się, że jest spadkobiercą grupy łowców zwanej Grimmami. Ich celem była ochrona ludzkości przed nadprzyrodzonymi kreaturami i innymi siłami zła. Detektyw okazuje się być ostatnim żyjącym łowcą i tylko on może pokonać mordercze stwory, które przedostały się z kart książek do naszego świata.

Shadowhunters

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2016

Shadowhunters

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2016

 • Shadowhunters
 • 7,2/10

3 sezony, 55 odcinków

Nastoletnia dziewczyna odkrywa, że pochodzi z rodu Nocnych Łowców. Jej przeznaczeniem jest chronić świat przed atakami demonów. 

Forever

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2014

Forever

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2014

 • Forever
 • 7,6/10

1 sezon, 22 odcinków

Bohaterem jest dr. Henry Morgan, który pracuje jako koroner. Nikt nie wie jednak, że Henry jest nieśmiertelny, a jego praca to tak naprawdę zgłębianie wiedzy na temat śmierci, której nigdy nie doświadczy.

DC: Kaznodzieja

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2016

DC: Kaznodzieja

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2016

 • DC: Kaznodzieja
 • 7,4/10

4 sezony, 43 odcinków

Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

 • Amerykańscy Bogowie
 • 6,9/10

2 sezony, 16 odcinków

Cień wychodzi na wolność i spotyka tajemniczego mężczyznę, który wie wiele o jego przeszłości. Wraz z nim wyrusza w pełną niesamowitych wydarzeń podróż po Ameryce.

Nie z tego świata

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2005

Nie z tego świata

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2005

 • Nie z tego świata
 • 7,7/10

16 sezonów, 327 odcinków

Sam Winchester (Jared Padalecki) dorastał polując na takie właśnie, przerażające rzeczy. Jednak to już przeszłość. Teraz chce studiować prawo, żyć spokojnie i normalnie. I tak jest do chwili, kiedy jego starszy brat Dean (Jensen Ackles) zjawia się z niepokojącymi wiadomościami: ich ojciec, człowiek, który od 22 lat polował na zło, zniknął. Teraz, aby go odszukać, bracia muszą zapolować na to, na co on polował... a Sam będzie zmuszony powrócić do życia, które miał nadzieję, na zawsze zostawił za sobą.

Constantine

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

Constantine

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

 • Constantine
 • 7,5/10

1 sezon, 13 odcinków

Ekranizacja serii komiksów "Hellblazer" z wydawnictwa DC Comics. John Constantine (Matt Ryan) to znający czarną magię, wytrwały łowca demonów i mistrz okultyzmu. Jego los po śmierci jest przesądzony, mężczyzna trafi do piekła. Mimo iż jest potępiony, postanawia walczyć z demonami i za wszelką cenę chronić niewinnych. Wykorzystuje więc swoje nadnaturalne zdolności, aby podróżować po kraju w celu odnalezienia zagrożeń, które mogą doprowadzić do zagłady ludzkości.

 • #based on comic

 • #dc comics

 • #angel

Komentarze