Najlepsze seriale o superbohaterach

Olga Trędota 2020-10-21

Filmy o superbohaterach biją rekordy popularności w kinach, a kolejne produkcje wyrastają jak grzyby po deszczu. W czym tkwi fenomen opowieści o superbohaterach? Często sięgamy po produkcje tego typu po prostu z sentymentu – w końcu bazują często na komiksach, na których się wychowaliśmy. Poza tym to zwykle po prostu solidna dawka dobrego kina i świetnej rozrywki. Fenomen bohaterów o supermocach wykorzystują również producenci seriali, a pokłosiem tego są świetne produkcje dające rozrywkę na wiele godzin. Poznaj 5 najlepszych naszym zdaniem seriali o superbohaterach.

Na pierwszym miejscu rewelacyjny „The Punisher”, czyli serial o zemście w bardzo brutalnym wydaniu. Ta produkcja to przede wszystkim widowiskowa akcja, błyskotliwe dialogi oraz wciągająca fabuła – jeśli zaczniesz oglądać, trudno będzie skończyć. Niestety poziom drugiego sezonu dość znacznie spadł po wysoko stawiającej poprzeczkę pierwszej serii. Mimo wszystko warto obejrzeć jeden i drugi.

Drugie miejsce to świetny „Daredevil”. Ta opowieść o niewidomym prawniku, który jako zamaskowany superbohater walczy z przestępczością na ulicach Nowego Jorku, zdobyła rzesze fanów. Nic w tym dziwnego – to serial, w którym mamy wszystko, co potrzeba: niesamowite sceny walk, doskonale wykreowane postacie i wartką akcję. „Daredevil” to jednak serial, który odbiega nieco od innych produkcji Marvela. Jest poważniejszy, cięższy, brutalniejszy i bardziej mroczny. Jeśli chcesz lekkiej, niezobowiązującej rozrywki, szukaj dalej.

Wartą uwagi produkcją jest również „The Umbrella Academy”, czyli pełna humoru opowieść o ratowaniu świata, ale również o drodze do samoakceptacji oraz o zdolnościach, które miały być darem, a stały się przekleństwem. Zdecydowanie warta zobaczenia.

Tajemnice Smallville

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2001

Tajemnice Smallville

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2001

 • Tajemnice Smallville
 • 7,7/10

10 sezonów, 216 odcinków

W 1989 roku olbrzymi deszcz meteorytów spada z nieba na mieszkańców Smallville w Kansas. Niszczy większość miasta i zabija sporą ilość ludzi. Dwanaście lat później, proces gojenia ran po katastrofie pozostawił w mieście strach i sekrety. Z popiołów tragedii pewien nastolatek (Tom Welling) próbuje odszukać prawdę o swojej przeszłości i znaleźć miejsce w życiu. Posiadając ponadnaturalne zdolności, stara się pomagać ludziom w potrzebie. Nazywa się Clark Kent.

Gotham

Kryminał Dramat Fantasy Science fiction/fantasy USA 2014

Gotham

Kryminał Dramat Fantasy Science fiction/fantasy USA 2014

 • Gotham
 • 7,1/10

5 sezonów, 100 odcinków

James Gordon jest synem byłego prokuratora okręgowego, a obecnie początkującym detektywem w policji miasta Gotham City, na czele której stoi kapitan Sara Essen. Zaręczony z Barbarą Kean, policjant chce przywrócić miasto do czasów jakie znał z dzieciństwa. Zostaje on przydzielony do twardego i zuchwałego Harveya Bullocka. Obaj muszą rozwikłać sprawę, która wstrząsała miastem, jaką było brutalne morderstwo małżeństwa miejscowych milionerów Thomasa i Marthy Wayne’ów. Na miejscu zbrodni Gordon poznaje 12-letniego syna Wayne’ów, Bruce’a , który przeżył napad i był świadkiem całego zdarzenia. Młody detektyw nawiązuje więź z chłopcem i poruszony jego stratą przysięga, że odnajdzie sprawce śmierci jego rodziców. Odtąd jedynym opiekunem Bruce’a zostaje lokaj rodziny Wayne’ów, Alfred , zaś Gordon, balansując na granicy prawa, będzie spotykać się gangsterkę Fish Mooney. W trakcie śledztwa przyjdzie mu spotkać szereg innych osób w Gotham, które w przyszłości staną się superzłoczyńcami, m.in. Selinę Kyle i Oswalda Cobblepota. Przyjaźń Gordona i osieroconego dziedzica fortuny Wayne’ów potrwa przez lata i będzie miała wpływ na decyzję chłopca o staniu się mścicielem.

Marvel: Legion

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2017

Marvel: Legion

Akcja i Przygoda Science fiction/fantasy USA 2017

 • Marvel: Legion
 • 7,6/10

3 sezony, 27 odcinków

David Haller (Dan Stevens) jest trzydziestolatkiem, u którego w dzieciństwie zdiagnozowano schizofrenię. Mężczyzna spędził wiele lat w zakładach psychiatrycznych. W szpitalu jego codzienność podporządkowana jest rutynie: posiłki, terapia, leki, sen. Milczący Haller większość czasu spędza z wygadaną Lenny (Aubrey Plaza), która mimo uzależnienia od narkotyków i alkoholu jest niepoprawną optymistką. Pewnego dnia spokój jego egzystencji zostaje przerwany za sprawą pojawienia się na oddziale intrygującej Syd (Rachel Keller). Szybko pojawia się między nimi chemia, a kobieta uświadamia mu, że głosy i wizje w jego głowie mogą być prawdziwe.

1 sezon, 1 odcinek

DC: Flash

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

DC: Flash

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

 • DC: Flash
 • 7,2/10

6 sezonów, 132 odcinków

Młody naukowiec w wyniku eksplozji laboratorium i porażenia piorunem zostaje obdarzony niesamowitą szybkością, którą wykorzystuje do walki ze złem.

DC: Arrow

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat Tajemnica USA 2012

DC: Arrow

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat Tajemnica USA 2012

 • DC: Arrow
 • 6,1/10

8 sezonów, 170 odcinków

Multimilioner Oliver Queen (Stephen Amell) pięć lat temu został uznany za zmarłego w wyniku katastrofy morskiej. Jednak niedawno został przypadkiem odnaleziony na bezludnej wyspie. Powraca do cywilizacji zupełnie odmieniony, przestał być wywołującym skandale celebrytą. Dodatkowo posiadł niezwykłe umiejętności, które pomagają mu w walce. Teraz chce zaprowadzić porządek w skorumpowanym mieście jako Green Arrow - łucznik w zielonym w kapturze.

The Umbrella Academy

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

The Umbrella Academy

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

 • The Umbrella Academy
 • 7,8/10

1 sezon, 10 odcinków

Gdy obdarzone niezwykłymi mocami rodzeństwo spotyka się ponownie po śmierci ojca, na jaw wychodzą szokujące rodzinne sekrety. Okazuje się też, że ludzkości grozi zagłada.

Marvel: Jessica Jones

Dramat Science fiction/fantasy USA 2015

Marvel: Jessica Jones

Dramat Science fiction/fantasy USA 2015

 • Marvel: Jessica Jones
 • 7,6/10

3 sezony, 39 odcinków

Jessica Jones ma za sobą trudną przeszłość. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy detektywa, aby wytropić dawnego oprawcę, zanim ten skrzywdzi kogoś w Hell’s Kitchen.

Daredevils

Dokumentalny United Kingdom 2009

Daredevils

Dokumentalny United Kingdom 2009

1 sezon, 5 odcinków

Marvel: Punisher

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat USA 2017

Marvel: Punisher

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat USA 2017

 • Marvel: Punisher
 • 8,1/10

2 sezony, 26 odcinków

Dawny marine pragnący wymierzyć karę mordercom swojej rodziny zostaje wplątany w spisek wojskowy.

Komentarze