Seriale o psach i z psami w tle

Olga Trędota 2020-12-02

Psy – urocze, przyjacielskie, pocieszne i mądre. Świetnie sprawdzają się jako grzejący stopy towarzysze wieczornych seansów, ale równie miło pooglądać ich przygody na ekranie. W wielu serialach psy w mniejszym lub większym stopniu przewijają się przez życie bohaterów. My przygotowaliśmy jednak 7 propozycji, w których to właśnie czworonogi grają główną lub bardzo znaczącą i niezbędną dla fabuły serialu rolę. Zobacz seriale, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi psów!

Zacznijmy od absolutnej klasyki. „Czterej pancerni i pies” – kto z nas nie zna tego tytułu? Jesteśmy przekonani, że nawet jeśli nie oglądałeś w całości tego kultowego serialu, to dokładnie wiesz, o czym opowiada. W latach 60. psiak Szarik szturmem zdobył serca Polaków tłumnie zasiadających przed telewizorami, a sama postać czworonoga była niejednokrotnie kluczowa dla akcji serialu. Do dziś, mimo upływu lat, chętnie wracamy do tej opowieści, która nadal często emitowana jest przez stacje telewizyjne.

Jeśli szukasz czegoś, co byłoby dostępne na Netfliksie, sprawdź kilkuodcinkowy serial dokumentalny „Psy”. Każdy epizod odpowiada inną historię, ale wszystkie kręcą się wokół jednego – więzi emocjonalnych, jakie łączą psy i ich opiekunów. To świetna pozycja opowiadająca o bezwarunkowej miłości, która wzruszy cię i rozbawi do łez.

Na pierwszym miejscu świetny serial, którego akcja co prawda nie skupia się na samym czworonogu, ale psiak odgrywa tu bardzo istotną rolę. „After Life” to wspaniale zrealizowana opowieść o... żałobie. Ta niechybnie doprowadziłaby do kolejnej tragedii, gdyby nie pełne miłości i zaufania oczy pewnego owczarka, które jako jedyne trzymały bohatera serialu przy życiu.

The Scooby-Doo Show

Animacja Komedia Familijny Tajemnica USA 1976

The Scooby-Doo Show

Animacja Komedia Familijny Tajemnica USA 1976

 • The Scooby-Doo Show
 • 7,2/10

3 sezony, 40 odcinków

 • #cartoon

 • #dog

 • #crime solving

Komisarz Alex

Kryminał Dramat Poland 2012

Komisarz Alex

Kryminał Dramat Poland 2012

12 sezonów, 151 odcinków

Troje policjantów z łódzkiej komendy rozwiązuje zagadki kryminale, a pomaga im w tym pies Alex.

Przygody psa Cywila

Akcja i Przygoda Familijny Tajemnica Poland 1968

Przygody psa Cywila

Akcja i Przygoda Familijny Tajemnica Poland 1968

1 sezon, 7 odcinków

Serial utrzymany w konwencji kina kryminalno-komediowego, w latach siedemdziesiątych wielokrotnie wznawiany, cieszył się sporą popularnością. Udany duet stworzyli w nim Krzysztof Litwin jako nieco flegmatyczny i nieporadny sierżant milicji Walczak oraz wilczur Bej w roli jego wiernego towarzysza i pomocnika. Reżyser zadbał, by filmowy Cywil nie cierpiał na brak niebezpiecznych przygód. Kazał mu tropić groźnych bandytów, chronić dzieci przed wybuchem niewypału, a nawet skakać ze spadochronem. W trakcie realizacji serialu obficie korzystano z akcesoriów, używanych przez stróżów porządku. W poszczególnych odcinkach nie zabrakło więc pościgów, strzelanin i wybuchów. Znalazło sie miejsce i na momenty bardziej liryczne, ukazujące przyjaźń człowieka i psa. Dlatego "Przygody psa Cywila" spodobają się nie tylko wielbicielom mocnych wrażeń, lecz także miłośnikom zwierząt.

It's Bruno!

Komedia USA 2019

It's Bruno!

Komedia USA 2019

 • It's Bruno!
 • 6,6/10

1 sezon, 8 odcinków

Rodowity mieszkaniec Brooklynu całymi dniami opiekuje się swoim ukochanym psem Brunem, a także dba, by sąsiedzi okazywali jego psiakowi należny szacunek.

 • #dog

 • #brooklyn, new york city

Czterej pancerni i pies

Akcja i Przygoda Wojenny/polityczny Poland 1966

Czterej pancerni i pies

Akcja i Przygoda Wojenny/polityczny Poland 1966

 • Czterej pancerni i pies
 • 7,5/10

3 sezony, 21 odcinków

Tytułowi "Czterej Pancerni" to Jan Kos (Janek), Gustaw Jeleń (Gustlik), Grigorij Saakaszwili (Grześ) i Olgierd Jarosz (Olgierd) oraz wilczur Szarik. W późniejszych odcinkach do załogi, zamiast Olgierda, dołącza Tomasz Czereśniak (Tomuś). Pancerniacy tocząc wyzwoleńczą wojnę o Polskę, przeżywają szereg przygód, które umacniając ich przyjaźń, wzmacniają jednocześnie ich wolę walki oraz pogłębiają patriotyzm.

Psy

Dokumentalny USA 2018

Psy

Dokumentalny USA 2018

1 sezon, 6 odcinków

Sześć kameralnych opowieści o więziach emocjonalnych łączących psy i ich opiekunów niezależnie od sytuacji.

After Life

Komedia Dramat United Kingdom 2019

After Life

Komedia Dramat United Kingdom 2019

 • After Life
 • 7,9/10

2 sezony, 12 odcinków

Dziennikarz próbujący pogodzić się ze śmiercią żony zaczyna zachowywać się nieprzyjemnie, aby odepchnąć od siebie tych, którzy próbują mu pomóc.

Komentarze