Seriale, których lepiej nie oglądać z rodzicami

Olga Trędota 2020-10-21

Seriale, których lepiej nie oglądać z rodzicami dodane Są takie seriale, które oglądane razem z rodzicami przyprawiają o solidne rumieńce i wprawiają w zakłopotanie. I to niezależnie od tego, ile mamy lat! Nawet 40-letni, doświadczony przecież dorosły człowiek, oglądając odważne sceny erotyczne w towarzystwie rodziców, czuje się niezręcznie. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Pewnie dlatego, że przy własnych rodzicach jesteśmy trochę wiecznymi dziećmi. Przedstawiamy 10 świetnych seriali, których lepiej nie oglądać z rodzicami.

Na pierwszym miejscu serial, o którym było głośno, jak chyba o żadnej innej produkcji. Jeśli jeszcze go nie oglądałeś „Gry o tron”, być może skusisz się, by urządzić rodzinny seans i przekonać się, o co tyle hałasu. Niech cię nie zwiedzie tematyka – walka o władzę i konflikt pomiędzy rodzinami brzmi całkowicie bezpiecznie, ale tak naprawdę „Gra o tron” to serial, w którym nagość i seks goszczą bardzo często, czasami nawet aż za często.

Jeśli wolisz nie oglądać seksu na ekranie w towarzystwie rodziców, unikaj serialu „Sex Education” podczas rodzinnych spotkań. Nie ma w tym nic zaskakującego – sama nazwa wskazuje, że seks jest tutaj tematem przewodnim – dużo się o nim mówi i dużo jest go na ekranie.

Jeśli jesteś nastolatkiem i nie chcesz, by twoi rodzice kategorycznie zabronili ci wychodzenia z domu i kontaktów z rówieśnikami, nie oglądaj z nimi seriali „Skins” i „Euforia”. To świetne produkcje, ale ich twórcy nie udają, że nastolatkowie nie wiedzą, co to seks, narkotyki i inne użytki. Wręcz przeciwnie – życie, jakie wiodą nastolatki z tych seriali, może sprawić, że niejeden rodzic poczuje nieprzyjemny dreszcz na karku. Niby niewielki dreszczyk, ale jego konsekwencje mogą być dla ciebie mało przyjemne.

Współczesna dziewczyna

Komedia Dramat United Kingdom 2016

Współczesna dziewczyna

Komedia Dramat United Kingdom 2016

 • Współczesna dziewczyna
 • 8,1/10

2 sezony, 12 odcinków

Młoda kobieta próbuje na nowo ułożyć sobie życie w Londynie po niedawno przeżytej tragedii.

Euforia

Dramat USA 2019

Euforia

Dramat USA 2019

 • Euforia
 • 8,4/10

1 sezon, 8 odcinków

Opowieść o współczesnych młodych Amerykanach, którzy nie potrafią odnaleźć się w chaosie życia codziennego. Zagubieni we współczesnym świecie nastolatkowie, których kolorowy świat na każdym kroku kusi niebezpiecznymi używkami, a od nich już mały krok do wyniszczającego uzależnienia. Serial „Euforia” przedstawia losy kilku zwykłych licealistów, którzy muszą zmagać się życiem w rzeczywistości, gdzie liczy się tylko wygląd, kobiety traktowane są przedmiotowo, a media społecznościowe nadają ton temu, co w danej chwili jest ważne. Główną bohaterką serialu jest siedemnastoletnia Rue. Uzależniona od narkotyków – zagubiona dziewczyna – szuka swojej drogi życiowej oraz tożsamości płciowej. Rue będzie również narratorką całej serii opowiadającej o młodych ludziach, których rodzice mogliby równie dobrze nie istnieć.

Californication

Komedia Dramat USA 2007

Californication

Komedia Dramat USA 2007

 • Californication
 • 7,5/10

7 sezonów, 84 odcinków

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne. 

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

 • Czysta krew
 • 7,3/10

7 sezonów, 80 odcinków

Sookie Stackhouse potrafi czytać w myślach. Lubi przebywać w towarzystwie wampirów, bo ich jako jedynych nie słyszy.

Spartakus

Dramat USA 2010

Spartakus

Dramat USA 2010

 • Spartakus
 • 7,8/10

3 sezony, 33 odcinków

Skazany na niewolę Spartakus jednoczy wokół siebie armię niewolników i podejmuje walkę z wojskami Republiki.

 • #ancient rome

 • #slave

 • #gladiator

Skins

Komedia Dramat Canada USA 2011

Skins

Komedia Dramat Canada USA 2011

 • Skins
 • 4,5/10

1 sezon, 10 odcinków

Outlander

Akcja i Przygoda Przygoda Dramat Fantasy Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2014

Outlander

Akcja i Przygoda Przygoda Dramat Fantasy Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2014

 • Outlander
 • 7,6/10

5 sezonów, 67 odcinków

Produkcja łącząca kilka gatunków: romans, science fiction, historię i przygodę, która rozgrywa się w dwóch okresach historycznych. Główną bohaterką jest Claire – pielęgniarka opiekująca się rannymi żołnierzami podczas II wojny światowej, która niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743. Wtedy to zaczyna się jej prawdziwa przygoda.

Dziewczyny

Komedia Dramat USA 2012

Dziewczyny

Komedia Dramat USA 2012

 • Dziewczyny
 • 5,9/10

6 sezonów, 62 odcinków

Perypetie czterech przyjaciółek z Nowego Jorku, które wkraczają w dorosłość.

Sex Education

Komedia Dramat United Kingdom 2019

Sex Education

Komedia Dramat United Kingdom 2019

 • Sex Education
 • 8,5/10

2 sezony, 16 odcinków

Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

Gra o Tron

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

Gra o Tron

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

 • Gra o Tron
 • 8,2/10

8 sezonów, 73 odcinków

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

Komentarze