Najprzystojniejsi tureccy aktorzy

Karolina Wiśniewska 2020-08-30

Podobnie jak w przypadku tureckich aktorek, tak i spośród tureckich aktorów trudno wybrać tych najprzystojniejszych. A zatem będzie to nie tyle przegląd najpiękniejszych męskich twarzy w świecie seriali, ale i okazja do przedstawienia kilku produkcji, które dotąd nie pojawiły się w innych rankingach, a są warte obejrzenia. W rankingu nie pojawi się Kıvanç Tatlıtuğ, ponieważ aktorowi temu poświęcono osobne zestawienie seriali.

Onur Tuna, urodzony w 1985 roku w tureckim Çanakkale aktor, którego obecnie oglądać możemy w “Mucize Doktor”. Jego poprzednią znaną rolą był Alihan w “Yasak Elma”. Na miejscu piątym niniejszego zestawienia polecamy kostiumowy serial przygodowy “Filinta”, w którym Tuna po raz pierwszy zagrał główną rolę w serialu telewizyjnym.

Can Yaman, urodzony w 1989 roku w Stambule. Znają go wszystkie wielbicielki tureckich komedii romantycznych, w których Yaman pojawia się regularnie. W Polsce znamy go z „Wymarzonej miłości”, obecnie aktor gra główną rolę w nowym serialu tureckiego FOXa – „Bay Yanlış”. Natomiast serialem, który polecamy w tym rankingu jest „Dolunay”, w którym Yaman prezentuje się w zupełnie innym wizerunku, niż ten znany z „Wymarzonej miłości”.

Innym gorącym nazwiskiem tegorocznego sezonu letniego jest bez wątpienia Kerem Bürsin. Urodzony w 1987 roku w Stambule aktor znany z wielu różnorodnych ról w serialach takich jak „Güneşi Beklerken”, „Yaşayamayanlar” czy „Bu Şehir Arkandan Gelecek”, znanym w Polsce pod tytułem „W sercu miasta”. Obecnie aktor pracuje na planie nowej komedii romantycznej pod tytułem „Sen Çal Kapımı”. Serialem, który polecamy w ramach tego rankingu jest „Muhteșem İkili” – produkcja na podstawie scenariusza amerykańskiego filmu „Tango i Cash”.

Kadir Doğulu, urodzony w 1982 roku w Mersin. Pierwszą jego znaczącą rolą była ta w remake'u „Gossip Girl” (pl. „Plotkara”) - „Küçük Sırlar”. W następnych latach można go było oglądać m.in. w serialach „Fatih Harbiye”, „Sevdam Alabora” czy „Bana Sevmeyi Anlat”. Rolą godną waszej uwagi jest jednak ta w produkcji stacji TRT1 pod tytułem „Vuslat”. Prywatnie małżonką Kadira Doğulu jest znana z „Wiecznej miłości” Neslihan Atagül.

Na miejscu pierwszym zjawiskowy Barış Arduç – gwiazdor komedii romantycznej wszech czasów, czyli „Kiralık Aşk”. Urodzony 1987 roku w szwajcarskim Scherzingen aktor to od paru ładnych lat ulubieniec damskiej części widowni. Na szczycie naszej listy nie mogło więc zabraknąć serialu z jego udziałem, a jest to „Kuzgun” – serial dramatyczny wytwórni Ay Yapım, w którym nie brakuje motywów takich jak pragnienie zemsty, miłość, żal, krzyżowanie się ludzkich dróg po wielu latach. Znakomicie zrealizowany serial z muzyką Toygara Işıklı.

Filinta : An Ottoman Policeman

Akcja i Przygoda Kryminał 2014

Filinta : An Ottoman Policeman

Akcja i Przygoda Kryminał 2014

2 sezony, 56 odcinków

Full Moon

Komedia Dramat Turkey 2017

Full Moon

Komedia Dramat Turkey 2017

1 sezon, 26 odcinków

Muhteşem İkili

Kryminał Turkey 2018

Muhteşem İkili

Kryminał Turkey 2018

1 sezon, 9 odcinków

Vuslat

Kryminał Dramat Familijny Tajemnica Turkey 2019

Vuslat

Kryminał Dramat Familijny Tajemnica Turkey 2019

2 sezony, 40 odcinków

Raven

Akcja i Przygoda Dramat Turkey 2019

Raven

Akcja i Przygoda Dramat Turkey 2019

2 sezony, 21 odcinków

Komentarze