Najpiękniejsze tureckie aktorki

Karolina Wiśniewska 2020-08-30

Powiedzmy sobie szczerze – tak naprawdę wszystkie tureckie aktorki są przepięknymi kobietami. Wiele z nich ma za sobą karierę w modelingu, a nawet tytuły Miss Turcji czy Miss World. Tym bardziej trudno sporządzić listę tych absolutnie najpiękniejszych – to po prostu niemożliwe. Dlatego dzisiejszy ranking, pod chwytliwym tytułem, będzie listą pięknych tureckich aktorek, dzięki którym poznacie seriale warte obejrzenia.

Demet Özdemir przez ostatnie lata dała poznać się widzom przede wszystkim jako aktorka komediowa. Urodzona w 1992 roku w Izmicie aktorka znana jest z głównych ról w serialach „Çilek Kokusu”, „No:309” oraz niedawnym „Erkenci Kuş” („Wymarzona miłość”). Po serii występów w komediach romantycznych zdecydowała się zagrać w serialu dramatycznym - „Doğduğun ev kaderindir”, gdzie partneruje jej İbrahim Çelikkol.

Piękną Hande Erçel, urodzoną w 1993 roku w Bandırmie, polska publiczność poznała w serialach „Czarna perła” oraz „Miłosne potyczki”. Obecnie aktorka pracuje na planie nowej komedii romantycznej „Sen Çal Kapımı” u boku Kerema Bürsina. Jedną z wcześniejszych jej ról jest ta w „Güneşin Kızları” i to właśnie ten serial znalazł się w dzisiejszym rankingu.

Fahriye Evcen Özçivit, urodzona w 1986 roku w niemieckim Solingen niemiecko-turecka aktorka, prywatnie jest małżonką znanego także w Polsce Buraka Özçivita (Bali Bej we „Wspaniałym Stuleciu, Kemal w „Wiecznej miłości”). Godnym polecenia serialem z udziałem Fahriye i Buraka jest romantyczny serial „Çalıkuşu”, w którym obydwoje zagrali główne role.

Miejsca u szczytu rankingu zajmują dwie najbardziej zjawiskowe tureckie aktorki, których uroda i talent zachwycają fanów na całym świecie. Tuba Büyüküstün to dobrze znana polskim widzom z „Meandrów uczuć”, urodzona w 1982 roku w Stambule aktorka. Wielokrotnie nagradzana, a za rolę w serialu „20 Dakika” otrzymała nominację do Międzynarodowej Nagrody Emmy. Wartą uwagi produkcją, w której można podziwiać młodziutką Tubę, jest serial „Asi” z 2009 roku.

Bergüzar Korel, urodzona w 1982 roku w Stambule, to oczywiście słynna Szeherezada z „Tysiąca i jednej nocy”. Na planie tego serialu narodziła się miłość nie tylko między postaciami fikcyjnymi, ale i aktorami. Korel poślubiła Halita Ergença, z którym lata później wystąpiła w innym serialu - „Zraniona miłość”. Produkcją, której nie wyemitowała żadna polska telewizja, a którą zdecydowanie można polecić, jest „Karadayı”, z udziałem znanego z tytułowej roli w Ezelu Kenanem İmirzalıoğlu.

Doğduğun Ev Kaderindir

Dramat Turkey 2019

Doğduğun Ev Kaderindir

Dramat Turkey 2019

1 sezon, 12 odcinków

Sun's Daughters

Dramat Turkey 2015

Sun's Daughters

Dramat Turkey 2015

1 sezon, 39 odcinków

Lovebird

Dramat Familijny Romantyczny Turkey 2013

Lovebird

Dramat Familijny Romantyczny Turkey 2013

1 sezon, 30 odcinków

  • #orphan

Asi

Dramat Turkey 2007

Asi

Dramat Turkey 2007

2 sezony, 58 odcinków

Karadayı

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat Familijny Turkey 2012

Karadayı

Akcja i Przygoda Kryminał Dramat Familijny Turkey 2012

  • Karadayı
  • 7,6/10

3 sezony, 115 odcinków

Komentarze