Najlepsze tureckie seriale wytwórni Gold Film

Karolina Wiśniewska 2020-08-30

Gold Film to jedna z wiodących tureckich wytwórni telewizyjnych. Wśród najsłynniejszych tytułów wyprodukowanych dla niej sporą część stanowią komedie romantyczne oraz seriale obyczajowe, obowiązkowo z wątkiem romantycznym. W niniejszym rankingu przedstawiamy pięć najlepszych produkcji Gold Film, w tym te, które doskonale znacie z polskiej telewizji.

„Benim Hala Umudum Var”, czyli „Nadzieja i miłość” - serial obyczajowy, w którym główną rolę zagrała Gizem Karaca, uczestniczka konkursu Miss Turkey (drugie miejsce) oraz reprezentantka Turcji na konkursie Miss World w 2011 roku. Serial opowiada o losach mieszkającej w biednej dzielnicy Stambułu, skromnej dziewczyny imieniem Umut, która dostaje szansę od losu.

„Çilek Kokusu” to urocza komedia romantyczna. Jej głównymi bohaterami są pochodzący z różnych środowisk i klas społecznych Aslı i Burak. Ich relacja rozwija się od wzajemnej niechęci do miłości. Serial nie ma zbyt dużej liczby odcinków i jest lekkim serialem, w sam raz na lato. W głównej roli żeńskiej występuje gwiazda „Wymarzonej miłości” - Demet Özdemir.

„Siyah İnci”, czyli „Czarna perła” - klasyczna historia o miłości i walce o serce kobiety, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody – w jednej z nadmorskich miejscowości. W roli głównej znany z „Tylko z Tobą” Tolgahan Sayışman.

„Erkenci Kuş”, czyli „Wymarzona miłość” - uwielbiana przez miliony widzów, pełna kolorów komedia romantyczna o roztrzepanej Sanem i przystojnym fotografie, Canie. Ciekawe postaci drugoplanowe i świetna ścieżka dźwiękowa na pewno uczynią seans tego serialu przyjemnym.

Na szczycie listy absolutny klasyk telenoweli w tureckim wydaniu i jeden z pierwszych po „Wspaniałym Stuleciu” seriali znad Bosforu, jaki zagościł na ekranach polskich telewizorów - „Asla Vazgeçmem”, czyli „Tylko z Tobą”. Wieloodcinkowa produkcja pełna dramatycznych zwrotów akcji, emocji i absurdów. Telewizyjny przebój znany w wielu krajach.

Strawberry smell

Komedia Turkey 2015

Strawberry smell

Komedia Turkey 2015

1 sezon, 23 odcinków

Czarna perła

Dramat Turkey 2017

Czarna perła

Dramat Turkey 2017

1 sezon, 20 odcinków

Klasyczna historia o miłości i walce o serce kobiety, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody, w jednej z nadmorskich miejscowości. Piękna Hazal i przystojny rybak Kenan przyrzekli sobie, że ich miłość nigdy nie będzie miała końca. By udowodnić ukochanej swoje uczucie Kenan ofiarował Hazal czarną perłę. Sprawy jednak zaczynają się komplikować, gdy w miasteczku pojawia się mężczyzna imieniem Vural, który zrobi wszystko, by zdobyć serce Hazal.

Wymarzona miłość

Komedia Dramat Turkey 2018

Wymarzona miłość

Komedia Dramat Turkey 2018

1 sezon, 51 odcinków

Chodząca z głową w chmurach Sanem nieoczekiwanie rozpoczyna pracę w firmie, w której pracuje już jej ściśle przestrzegająca zasad siostra. Tam Sanem poznaje charyzmatycznego fotografa - Cana, z którym połączy ją niezwykłe zdarzenie za kulisami firmowej gali.

Tylko z Tobą

Dramat Turkey 2015

Tylko z Tobą

Dramat Turkey 2015

2 sezony, 59 odcinków

Gdy samotnie wychowujący swojego synka Yiğit Kozan zakochuje się w nowo przyjętej opiekunce, postanawia załatwić formalności i wziąć z nią szybki ślub. Dziewczyna nie ma pojęcia, że mężczyzna wciąż jest żonaty, a jego żona leży w śpiączce. W noc poślubną państwo młodzi dowiadują się, że była już małżonka Yiğita właśnie wybudziła się ze śpiączki, co wywołuje konsternację u wszystkich mieszkańców rezydencji Kozanów.

Komentarze