Najlepsze tureckie seriale młodzieżowe

Karolina Wiśniewska 2020-08-30

Tureckie seriale młodzieżowe, o których za chwilę przeczytacie, to propozycje ciekawe i wartościowe nie tylko dla nastolatków. Dorośli również będą usatysfakcjonowani pełnymi przygód i młodzieńczych miłości historiami.

Zacznijmy od „Lise Devriyesi” - lekkiej i zabawnej historii z kryminalną nutką. Młody policjant trafia do jednego z liceów, aby działając pod przykrywką zaprzyjaźnić się z synem mafijnego bossa i przez niego dotrzeć do szefostwa mafii. Na drodze staje mu jednak pewna dziewczyna.

„Çilek Kokusu” to urocza komedia romantyczna o beztroskim chłopaku z bogatej rodziny i rozsądnej, ale niestety biednej dziewczynie, którzy po serii zbiegów okoliczności i początkowej niechęci zaprzyjaźniają się, a wkrótce zaczyna kiełkować z tego głębsze uczucie. Przyjemne wakacyjne kadry (chociażby z kurortu w Bodrum), nieskomplikowana fabuła i dobra ścieżka dźwiękowa, a do tego ładne twarze w obsadzie, m.in. znana z „Wymarzonej miłości” Demet Özdemir.

Inną propozycją jest „Adı Mutluluk”. Nieszczęśliwa dziewczyna, której ojciec zaplanował przyszłość bez pytania, postanawia zmienić swoje życie i wyjeżdża do Stambułu, aby tam podjąć naukę na wymarzonym kierunku. Przy okazji poznaje niepokornego Batu.

Jednym z najważniejszych i najpopularniejszych tureckich seriali nurtu teen drama można nazwać remake amerykańskiego “The O.C.”, jakim jest “Medcezir”. Serial opowiada o chłopaku z biednej dzielnicy, który w newralgicznym momencie swojego życia, zrządzeniem losu, poznaje oferującego mu swoją pomoc bogatego prawnika. Przyjmując tę pomoc Yaman trafia do świata bogatych ludzi, w którym próbuje się odnaleźć. Poznaje tam również syna prawnika, Merta, z którym się zaprzyjaźnia, a także Mirę – dziewczynę z sąsiedztwa, w której się zakochuje.

„Love 101” to najnowsza turecka produkcja oryginalna Netflixa, według scenariusza jednej z wiodących tureckich scenarzystek, Meriç Acemi. Grupa uczniów szkoły średniej, uznawana przez wszystkich za łobuzów i zagrożona wyrzuceniem za swoje występki, postanawia nie dopuścić do odejścia z pracy w ich liceum jedynej nauczycielki, która stoi po ich stronie. Serial w scenerii lat 90. w pełen empatii sposób problemy młodych ludzi, ich samotność, niezrozumienie, potrzebę zwrócenia na siebie uwagi.

“Güneşi Beklerken” to z jednej strony świetny serial o perypetiach uczniów jednego z liceów, gdzie kipiący hormonami uczniowie przeżywają sukcesy, porażki, pierwsze miłosne uniesienia, młodzieńcze starcia między grupkami i wystawiają na próby swoje przyjaźnie. Z drugiej to ciekawy serial obyczajowy o skomplikowanych relacjach rodzinnych i nieoczekiwanych powrotach. “Güneşi Beklerken” to przede wszystkim bardzo dobra obsada, na czele z parą głównych bohaterów, których ogląda się z przyjemnością.

Lise Devriyesi

Komedia Kryminał Dramat Turkey 2017

Lise Devriyesi

Komedia Kryminał Dramat Turkey 2017

1 sezon, 1 odcinek

Strawberry smell

Komedia Turkey 2015

Strawberry smell

Komedia Turkey 2015

1 sezon, 23 odcinków

1 sezon,

Medcezir

Komedia Dramat Turkey 2013

Medcezir

Komedia Dramat Turkey 2013

2 sezony, 77 odcinków

Love 101

Komedia Turkey 2020

Love 101

Komedia Turkey 2020

1 sezon, 8 odcinków

Grupa nastoletnich uczniów próbuje połączyć w parę ulubioną nauczycielkę i nowego trenera koszykówki, aby zapobiec wyjazdowi kobiety z miasta.

Günesi Beklerken

Komedia Dramat 2013

Günesi Beklerken

Komedia Dramat 2013

1 sezon, 55 odcinków

Komentarze