Najlepsze tureckie seriale internetowe BluTV i PuhuTV

Karolina Wiśniewska 2020-09-01

Coraz więcej tureckich seriali dostępnych jest na Netflixie, ale najwięcej produkcji znaleźć można w rodzimych serwisach streamingowych, jakimi są w Turcji BluTV i PuhuTV. Sprawdź zestawienie najlepszych tureckich produkcji internetowych!

W zestawieniu znajduje się kilka tytułów, które dobrze znacie z poprzednich rankingów tureckich seriali. Są to: doskonały dramat psychologiczny i kryminał - „Şahsiyet” („Persona”), mocny thriller psychologiczny „Fi” („Phi”) oraz przypominający klimatem skandynawskie kryminały „Masum” („Innocent”). Na nich jednak świat się nie kończy, a w niniejszym rankingu poznacie kilka innych, równie ciekawych propozycji.

„Aynen Aynen” to zabawna i lekka produkcja obyczajowa, której głównymi bohaterami są Nil i Emir – para młodych ludzi, pokazująca meandry życia w związku w luźny, humorystyczny i niejednokrotnie dosadny sposób. Uwagę zwraca nietypowa forma serialu, w której każdy krótki odcinek to osobna historia, a właściwie sytuacja z życia. Widzowie mogą zobaczyć, jak bohaterowie się w niej zachowują, a co tak naprawdę sobie myślą.

„Dip” to liczący zaledwie osiem odcinków serial o pogrążonym w żałobie po śmierci żony negocjatorze, który zajmuje się powstrzymywaniem ludzi od popełnienia samobójstwa. Mężczyzna zostaje uwikłany w skomplikowaną grę, w której jego towarzyszką zostaje tajemnicza Bilge. Serial jest nietypowy, mroczny, nieoczywisty.

„7 Yüz” swoją formą i głównym zamysłem przywodzi na myśl „Black Mirror”, choć historie opisywane w tym serialu skupiają się bardziej na tym, co tkwi w ludziach, a nie w technologicznym postępie. Siedem różnych, oddzielnych i zamkniętych opowieści, których bohaterowie odkrywają swoje ciemne strony. Wśród siedmiu odcinków znajdziemy zarówno mocny dramat psychologiczny, jak i komedię.

„Sahipli” to pierwszy w Turcji serial wyprodukowany dla platformy internetowej, a nie dla telewizji. Bo też trudno wyobrazić sobie w tureckiej telewizji taką produkcję, w której znajdziemy elementy thrillera i horroru. Dla wielbicieli mocnych wrażeń i trzymających w napięciu historii.

Aynen Aynen

Komedia Turkey 2019

Aynen Aynen

Komedia Turkey 2019

3 sezony, 14 odcinków

Niewinny

Kryminał Dramat Tajemnica Turkey 2017

Niewinny

Kryminał Dramat Tajemnica Turkey 2017

  • Niewinny
  • 8,2/10

1 sezon, 8 odcinków

Emerytowany policjant i jego rodzina mieszkający w spokojnym miasteczku zostają wciągnięci w zagadkę kryminalną, przy okazji której wychodzą na jaw szokujące tajemnice.

Fi

Dramat Turkey 2017

Fi

Dramat Turkey 2017

  • Fi
  • 7,4/10

2 sezony, 45 odcinków

Znany z telewizji gwiazdor psychologii, Can Manay, popada w obsesję na punkcie swojej nowej sąsiadki – młodej tancerki Duru. Mężczyzna robi wszystko, aby rozbić jej związek z wrażliwym muzykiem, nauczycielem ze szkoły artystycznej.

Persona

Kryminał Dramat Tajemnica Turkey 2018

Persona

Kryminał Dramat Tajemnica Turkey 2018

  • Persona
  • 8,0/10

1 sezon, 12 odcinków

Dips

Komedia Sweden 2018

Dips

Komedia Sweden 2018

1 sezon, 6 odcinków

7YÜZ

Dramat Tajemnica Turkey 2017

7YÜZ

Dramat Tajemnica Turkey 2017

1 sezon, 7 odcinków

Possessed

Turkey 2017

Possessed

Turkey 2017

1 sezon, 10 odcinków

Komentarze