Najlepsze tureckie komedie romantyczne

Karolina Wiśniewska 2020-07-19

Turecka komedia romantyczna w wydaniu telewizyjnym to specyficzne widowisko. Humor łączy się tu z dużą ilością gagów, a miłosnym rozterkom bohaterów towarzyszą rozmaite przeszkody. A wszystko to pełne kolorów, modnych ubrań i koniecznie z widokiem na oświetlony nocą Most Bosforski. Dzisiejszy ranking to zbiór przedstawicieli tego gatunku, specjalnie dla wielbicieli romansów na wesoło.

Zarówno "İlişki Durumu: Karışık" (ang. "Relationship Status: It's complicated"), jak i "Seviyor Sevmiyor" to seriale, których fabuła krąży wokół czworga bohaterów, a stopień poplątania uczuć między nimi jest naprawdę wysoki. A co oprócz tego? Między innymi udawanie kogoś innego i odkrywanie kiełkujących uczuć. Dla koneserów skomplikowanych układów to pozycje obowiązkowe.

Jeśli chcecie dowiedzieć się ze szczegółami, czym w ogóle jest turecka komedia romantyczna, musicie obejrzeć "Afili Aşk" (ang. "Love Trap"). Jest to produkcja żonglująca motywami charakterystycznymi dla gatunku, wykorzystująca absolutnie każdy oklepany schemat i bombardująca widza gagami. Między głównymi bohaterami jest sporo słownych utarczek i przekomarzania, a ich rodziny to zderzenie dwóch światów i klas społecznych. Słowem – mieszanka wybuchowa.

"Her Yerde Sen" (ang. "Everywhere I go") i znane doskonale z polskiej telewizji "Erkenci Kuş" ("Wymarzona miłość") to przykłady nowoczesnych, rozgrywających się w wielkomiejskim otoczeniu opowieści o miłości, a ich głównymi bohaterkami są marzycielki, które umieją pokazać charakterek.

Z kolei w "Ateşböceğ"i mamy do czynienia z bohaterką, która śmiga samochodem lepiej, niż niejeden mężczyzna. W serialu nie brak łamania stereotypów, znajdziemy tu także mnóstwo bezpretensjonalnego humoru i świetną chemię między protagonistami.

Od "Kiraz Mevsimi" ("Sezon na miłość") wielu polskich widzów zaczęło swoją przygodę z tureckimi serialami i komedią romantyczną znad Bosforu. Jest też w wielu kręgach uznawana za klasykę gatunku, do której chętnie się wraca. Produkcja ta była emitowana kilka lat temu przez stację Puls.

A na szczycie nie mogło znaleźć się nic innego – prawdziwy król tureckich komedii romantycznych, czyli "Kiralık Aşk" (pl. "Miłość na wynajem"). Produkcja ze wspaniałą Elçin Sangu (polskim widzom znaną z roli Güzide w "Imperium miłości") i przystojnym Barışem Arduçem w rolach głównych to cieszący się niegasnącą popularnością i sympatią widzów serial o skromnej dziewczynie, która zostaje uwikłana w niecodzienny układ, który miał jej pomóc, a przyniósł niespodziewane komplikacje i, jak nietrudno się domyślić, miłość. Powody, dla których warto ten serial obejrzeć, można mnożyć w nieskończoność. To przede wszystkim niesamowita chemia między głównymi bohaterami, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, doskonały humor i naprawdę ciekawe postaci dalszoplanowe.

İlişki Durumu: Karışık

Komedia Dramat Turkey 2015

İlişki Durumu: Karışık

Komedia Dramat Turkey 2015

1 sezon, 40 odcinków

Afili Aşk

Komedia Turkey 2019

Afili Aşk

Komedia Turkey 2019

1 sezon, 38 odcinków

You Are Everywhere

Komedia Turkey 2019

You Are Everywhere

Komedia Turkey 2019

1 sezon, 23 odcinków

Wymarzona miłość

Komedia Dramat Turkey 2018

Wymarzona miłość

Komedia Dramat Turkey 2018

1 sezon, 51 odcinków

Chodząca z głową w chmurach Sanem nieoczekiwanie rozpoczyna pracę w firmie, w której pracuje już jej ściśle przestrzegająca zasad siostra. Tam Sanem poznaje charyzmatycznego fotografa - Cana, z którym połączy ją niezwykłe zdarzenie za kulisami firmowej gali.

Ateşböceği

Komedia Dramat Turkey 2017

Ateşböceği

Komedia Dramat Turkey 2017

1 sezon, 17 odcinków

Cherry Season

Komedia Turkey 2014

Cherry Season

Komedia Turkey 2014

2 sezony, 59 odcinków

Love for Rent

Komedia Turkey 2015

Love for Rent

Komedia Turkey 2015

  • Love for Rent
  • 4,8/10

2 sezony, 69 odcinków

Wiodąca skromne życie, mieszkająca z babcią i rodzeństwem Defne otrzymuje propozycję, dzięki której może wyciągnąć brata z tarapatów. Kobieta, w zamian za sporą sumę pieniędzy, ma uwieść pewnego mężczyznę. Sprawy komplikują się, gdy Defne zaczyna zakochiwać się w obiekcie swoich działań.

Komentarze