Najlepsze seriale piłkarskie na Netfliksie

Olga Trędota 2020-10-19

Nie ma drugiego sportu, który wzbudzałby tak wielkie emocje u tak wielu ludzi i żaden sport nie gromadzi przed telewizorami tylu fanów, co piłka nożna. W przerwie od oglądania transmisji meczów warto zobaczyć coś innego, czyli… seriale! A jeśli nie chcesz odrywać się od sportowych emocji, postaw na seriale piłkarskie, których nie brakuje na Netfliksie. Poznaj 5 naszych propozycji!

Na pierwszym miejscu „Sunderland aż po grób”, czyli serial ukazujący historię spadku klubu Sunderland z Championship do League 1. To nie tylko opowieść o zmaganiach sportowców, ale również, a może przede wszystkim, o kibicach. Kibicach, dla których piłka nożna to nie tylko sportowa rozrywka, ale również jedyny sposób na oderwanie się od rzeczywistości, która bywa bardzo trudna. To bezstronna i prawdziwa opowieść o wsparciu mimo niepowodzeń, którą powinien obejrzeć każdy fan futbolu.

Kolejnym wartym polecenia futbolowym serialem na Netfliksie jest „Maradona w Meksyku”, który opowiada o tym, jak legenda piłki nożnej, Diego Maradona, pojawił się w Meksyku, by pomóc lokalnej drużynie Dorados. To ciekawy, wiarygodny i wciągający dokument, który z pewnością spodoba się nie tylko fanom Maradony, ale również wszystkim futbolowym kibicom.

Kolejna propozycja to nie dokument, ale serial fabularny pokazujący historię… powstania piłki nożnej. „Angielska gra” to propozycja nie tylko dla fanów futbolu. Spodoba się również każdemu, kogo interesują produkcje pokazujące różnice między klasami społecznymi Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku.

First Team: Juventus

Science fiction/fantasy Italy 2018

First Team: Juventus

Science fiction/fantasy Italy 2018

2 sezony, 6 odcinków

Becoming Champions

Dokumentalny USA 2018

Becoming Champions

Dokumentalny USA 2018

1 sezon, 9 odcinków

Angielska gra

Dramat United Kingdom 2020

Angielska gra

Dramat United Kingdom 2020

  • Angielska gra
  • 7,1/10

1 sezon, 6 odcinków

W XIX wieku dwaj piłkarze wywodzący się z różnych klas społecznych lawirują między problemami zawodowymi i prywatnymi, aby na zawsze odmienić sport i Anglię.

Maradona w Meksyku

Argentina 2019

Maradona w Meksyku

Argentina 2019

1 sezon, 7 odcinków

Serial dokumentalny o tym, jak słynny Diego Maradona zjawił się w Culiacán, stolicy kartelu z Sinaloi, by ocalić lokalną drużynę, Dorados, a przy okazji może i siebie.

Sunderland aż po grób

Dokumentalny United Kingdom 2018

Sunderland aż po grób

Dokumentalny United Kingdom 2018

2 sezony, 14 odcinków

Ten serial opowiada o wyzwaniach, jakim w sezonie 2017/2018 musiał sprostać angielski klub piłkarski Sunderland, który próbował się pozbierać po spadku z Premier League.

  • #football (soccer)

  • #sports documentary

Komentarze