Najlepsze seriale o zombie

Olga Trędota 2020-06-03

Motyw zombie w filmach i serialach jest niemal tak popularny, jak motyw wampirów. Nic w tym dziwnego – żywe trupy mrożą krew w żyłach, a na samą myśl o tych pokracznie poruszających się postaciach, łaknących ludzkiego mięsa, na karku pojawia się dreszczyk. Niech cię to jednak nie zwiedzie – seriale o zombie to nie tylko przerażające historie, w których hordy nieumarłych polują na życie ukrywających się przed nimi ludzi. Poznaj nasz ranking 5 najlepszych seriali o zombie.

Zaczniemy od propozycji zupełnie nieoczywistej, której daleko do mrożących krew w żyłach opowieści. Mamy tu sympatyczną rodzinkę - parę agentów nieruchomości i ich nastoletnią córkę, którzy wiodą spokojne życie w niewielkim miasteczku Santa Clarita. Obraz przestaje przypominać sielankę, kiedy piękna Shiela zaczyna mieć apetyt na… ludzkie mięso. „Santa Clarita Diet” to ciekawe połączenie wielu konwencji. Mamy tu świetną komedię (taką z żartami, które naprawdę bawią) osadzoną w sielankowej rzeczywistości. Jednocześnie twórcy serialu nie próbowali przesadnie ugładzić natury nieumarłych, ich posiłki są krwiste, a poczynania brutalne.

W ciekawy sposób do tematyki zombie podeszli również twórcy serialu „In The Flesh”. To mało znana opowieść o młodym chłopaku, który w ramach eksperymentu po śmierci zostaje przywrócony do życia. W soczewkach, makijażu i po podaniu leku przywracającego świadomość musi zmagać się ze swoimi żądzami.

Na pierwszym miejscu klasyk wśród seriali o nieumarłych, czyli „The Walking Dead”. Ta produkcja osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie zyskała rzesze fanów, a kilka pierwszych sezonów trzyma za gardło jak mało który horror. A ostatnie sezony? Cóż… decyzja należy do ciebie. My możemy powiedzieć, że nie są one arcydziełem, ale nadal ogląda się je z przyjemnością.

In the Flesh

Dramat United Kingdom 2013

In the Flesh

Dramat United Kingdom 2013

  • In the Flesh
  • 7,5/10

2 sezony, 9 odcinków

Fear the Walking Dead

Akcja i Przygoda Dramat USA 2015

Fear the Walking Dead

Akcja i Przygoda Dramat USA 2015

  • Fear the Walking Dead
  • 6,6/10

7 sezonów, 94 odcinków

Spin-off serialu "The Walking Dead". Akcja rozpoczyna się w Los Angeles na krótko przed wybuchem epidemii zombie.

iZombie

Kryminał Dramat Horror Science fiction/fantasy USA 2015

iZombie

Kryminał Dramat Horror Science fiction/fantasy USA 2015

  • iZombie
  • 7,2/10

5 sezonów, 71 odcinków

Młoda studentka i zarazem zombie podejmuje pracę w biurze koronera, aby mieć stały dostęp do pożywienia.

Santa Clarita Diet

Komedia USA 2017

Santa Clarita Diet

Komedia USA 2017

  • Santa Clarita Diet
  • 7,4/10

3 sezony, 30 odcinków

Joel i Sheila są małżeństwem agentów nieruchomości, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia dramatyczna zmiana w życiu Sheili sprowadza ich życie na drogę śmierci i zniszczenia... ale nie wszystko, co złe, źle się kończy.

Żywe trupy

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2010

Żywe trupy

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2010

  • Żywe trupy
  • 7,6/10

11 sezonów, 167 odcinków

Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny niż przemierzające świat zombie.

Komentarze