Najlepsze seriale o wampirach

Olga Trędota 2020-05-26

Co mają w sobie wampiry, że tak chętnie oglądamy je na ekranie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale filmy i seriale o wampirach każdego roku wyrastają jak grzyby po deszczu. Komedie, dreszczowce, romanse, zarówno kiepskie jak i świetne produkcje, tasiemce i krótkie historie – do wyboru do koloru. Jeśli masz ochotę na dobrą, krwistą opowieść, nie musisz przekopywać się przez dziesiątki tytułów dostępnych w sieci. Mamy dla Ciebie 10 najlepszych seriali o wampirach.

Zacznijmy od propozycji dla wielbicieli klasyki – „Dark Shadows”, czyli produkcja z lat 60. to czarno-biały, mroczny i niepokojący serial, który mimo upływu lat nie traci na atrakcyjności. Na podstawie serialu powstało później wiele tytułów – m.in. film „Mroczne cienie” Tima Burtona z 2012 r.

Ci, którzy szukają połączenia krwawych porachunków wampirzych rodów, wciągającego romansu i niedającej się oderwać od ekranu fabuły, powinni dać szansę „Pamiętnikom wampirów”. Na podstawie serialu powstał również całkiem udany spin-off „The Originals” oraz… spin-off spin-offu, czyli „Wampiry: Dziedzictwo”. Jest co oglądać! Nie można nie wspomnieć też o serialu „Czysta krew” – jest mroczna Luizjana, są wampiry, ale są też wilkołaki, wróżki i magia na każdym kroku. Czego chcieć więcej?

Na koniec wisienka na torcie – nie kto inny jak Buffy! „Buffy: Postrach wampirów” to serial, który światło dzienne ujrzał w 1997 r. i był prawdziwym hitem wśród młodzieży z lat 90.

Wampiry: Dziedzictwo

Dramat Science fiction/fantasy USA 2018

Wampiry: Dziedzictwo

Dramat Science fiction/fantasy USA 2018

 • Wampiry: Dziedzictwo
 • 8,4/10

2 sezony, 32 odcinków

Serial skupi się na Hope Mikaelson oraz jej przyjaciołach ze szkoły dla dzieci i młodzieży z paranormalnymi zdolnościami. Przed bohaterami stanie trudne zadanie ochrony swoich sekretów, miasteczka Mystic Falls, a także i świata. Spin-off serialu „The Originals”.

Angel

Dramat USA 1999

Angel

Dramat USA 1999

 • Angel
 • 7,8/10

5 sezonów, 110 odcinków

Po przygodach w Sunnydale Angel i Cordelia przeprowadzają się do Los Angeles, gdzie pomagają ludziom, których prześladują demony obdarzone nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Drakula

Akcja i Przygoda Dramat United Kingdom 2020

Drakula

Akcja i Przygoda Dramat United Kingdom 2020

 • Drakula
 • 7,4/10

1 sezon, 3 odcinki

Nowa wersja klasycznej historii prezentuje losy Drakuli od czasów jego młodości w Europie Wschodniej aż po starcia z potomkami Van Helsinga i dalszą przyszłość.

Castlevania

Animacja USA 2017

Castlevania

Animacja USA 2017

 • Castlevania
 • 8,1/10

3 sezony, 22 odcinków

Łowca wampirów staje do walki, by ocalić miasto oblężone przez piekielną armię, którą dowodzi Drakula we własnej osobie. Na podstawie kultowej serii gier wideo.

Więzy krwi

Dramat Tajemnica Canada 2007

Więzy krwi

Dramat Tajemnica Canada 2007

 • Więzy krwi
 • 7,7/10

2 sezony, 22 odcinków

Była policjantka, Vicki Nelson, prowadzi własne biuro detektywistyczne. W rozwiązywaniu nietypowych spraw pomagają jej wampir i dawny partner z wydziału zabójstw.

The Originals

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

The Originals

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

 • The Originals
 • 8,2/10

5 sezonów, 92 odcinków

Najstarsze wampiry na świecie powracają do miasta, które wybudowały kilkaset lat temu.

Dark Shadows

Dramat Science fiction/fantasy Telenowela USA 1966

Dark Shadows

Dramat Science fiction/fantasy Telenowela USA 1966

 • Dark Shadows
 • 6,7/10

12 sezonów, 1223 odcinków

Guwernantka przybywa do Collinwood, aby podjąć pracę. Wkrótce staje się świadkiem niezwykłych zdarzeń powiązanych z rodziną swoich chlebodawców.

Pamiętniki Wampirów

Dramat Fantasy Horror Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2009

Pamiętniki Wampirów

Dramat Fantasy Horror Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2009

 • Pamiętniki Wampirów
 • 8,0/10

8 sezonów, 171 odcinków

Elena jest załamana po śmierci rodziców w wypadku samochodowym. Pewnego dnia do jej szkoły przyjeżdża tajemniczy Stefan Salvatore. Dziewczyna nie wie, że Stefan jest wampirem. Zakochują się w sobie. W ich mieście dochodzi do kilku zabójstw, które wyglądają tak, jakby ich sprawcą było dzikie zwierzę. Okazuje się, że to wampir Damon Salvatore - zabójczo przystojny i arogancki, ale i uwodzicielski starszy brat Stefana. Ponad wiek temu Damon poprzysiągł Stefanowi wieczne cierpienie, dlatego że był jego rywalem w miłości do pięknej Katheriny, której Elena jest potomkinią. Czy Stefan będzie musiał zabić Damona? Czy może w Damonie zostało coś z człowieka? Którego z nich wybierze Elena?

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

 • Czysta krew
 • 7,3/10

7 sezonów, 80 odcinków

Sookie Stackhouse potrafi czytać w myślach. Lubi przebywać w towarzystwie wampirów, bo ich jako jedynych nie słyszy.

Buffy: Postrach wampirów

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Science fiction/fantasy USA 1997

Buffy: Postrach wampirów

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Science fiction/fantasy USA 1997

 • Buffy: Postrach wampirów
 • 8,2/10

7 sezonów, 144 odcinków

16-letnia Buffy została „wybrana”. Jej przeznaczeniem jest zabijanie wampirów. Po przeprowadzce do małego, kalifornijskiego miasteczka Sunnydale chce rozpocząć nowe życie. Kłopot w tym że Sunnydale leży na tzw. Wrotach Piekieł, przez które prowadzi droga do i z mrocznego świata potworów. W nowej szkole poznaje ekscentrycznego bibliotekarza Gilesa, którego zadaniem jest jej wyszkolenie i przygotowanie do walki ze złem. W misji pomagają Buffy przyjaciele – Willow, Xander i zakochany w niej „wampir z duszą” – Anioł.

Komentarze