Najlepsze seriale o seksie

Olga Trędota 2020-10-21

Seks w mniejszym lub większym stopniu przewija się właściwie przez każdy serial. Są jednak takie produkcje, w których sceny erotyczne widzimy zdecydowanie częściej niż w innych, a temat seksu pojawia się w co drugiej rozmowie bohaterów. Prezentujemy 7 najciekawszych seriali z seksem w tle – znajdą się wśród nich zarówno klasyki, jak i nowe produkcje. Każda propozycja jest warta obejrzenia, nie tylko ze względu na sporą dawkę erotyzmu – produkcje z naszego rankingu to po prostu świetne seriale z doskonale poprowadzoną fabułą!

Pierwsze miejsce to absolutny klasyk. „Seks w wielkim mieście” to serial, który pokochało wiele kobiet. Za co? Za bezpośrednie podejście do seksu, za świetną analizę relacji damsko-męskich, za piękną, kobiecą przyjaźń, no i za wspaniały Nowy Jork! To jedna z tych produkcji, do których można wracać wielokrotnie, a ulubione odcinki nigdy się nie nudzą.

Na drugim miejscu coś teoretycznie skierowanego dla młodzieży. W praktyce jest to serial, który z zaciekawieniem obejrzy każdy – i ten młodszy, i ten starszy. „Sex Education”, bo to o nim mowa, to serial, w którym nie brakuje scen mniej lub bardziej udanego seksu. Temat erotyzmu i seksualności nastolatków potraktowany jest bezpośrednio i bez skrępowania i to właśnie dlatego został tak dobrze przyjęty przez widzów.

Mówiąc o filmach traktujących o seksie, nie można nie wspomnieć o świetnej, choć niekoniecznie bardzo popularnej produkcji „Masters of Sex”. Tu również nie brakuje scen rozbieranych, ale nie to jest najważniejsze. Ten serial to świetna, utrzymana w klimacie retro opowieść o badaczach ludzkiej seksualności oparta na prawdziwej historii. Polecamy!

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

Czysta krew

Dramat Science fiction/fantasy USA 2008

 • Czysta krew
 • 7,3/10

7 sezonów, 80 odcinków

Sookie Stackhouse potrafi czytać w myślach. Lubi przebywać w towarzystwie wampirów, bo ich jako jedynych nie słyszy.

You Me Her

Komedia Dramat USA 2016

You Me Her

Komedia Dramat USA 2016

 • You Me Her
 • 6,1/10

4 sezony, 40 odcinków

Znudzeni swoim pożyciem małżeńskim Jack i Emma postanawiają wynająć prostytutkę, która doda pikanterii ich związkowi. Ich relacja jednak szybko zaczyna mieć głębszy charakter.

Euforia

Dramat USA 2019

Euforia

Dramat USA 2019

 • Euforia
 • 8,4/10

1 sezon, 8 odcinków

Opowieść o współczesnych młodych Amerykanach, którzy nie potrafią odnaleźć się w chaosie życia codziennego. Zagubieni we współczesnym świecie nastolatkowie, których kolorowy świat na każdym kroku kusi niebezpiecznymi używkami, a od nich już mały krok do wyniszczającego uzależnienia. Serial „Euforia” przedstawia losy kilku zwykłych licealistów, którzy muszą zmagać się życiem w rzeczywistości, gdzie liczy się tylko wygląd, kobiety traktowane są przedmiotowo, a media społecznościowe nadają ton temu, co w danej chwili jest ważne. Główną bohaterką serialu jest siedemnastoletnia Rue. Uzależniona od narkotyków – zagubiona dziewczyna – szuka swojej drogi życiowej oraz tożsamości płciowej. Rue będzie również narratorką całej serii opowiadającej o młodych ludziach, których rodzice mogliby równie dobrze nie istnieć.

Californication

Komedia Dramat USA 2007

Californication

Komedia Dramat USA 2007

 • Californication
 • 7,5/10

7 sezonów, 84 odcinków

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne. 

Masters of Sex

Dramat USA 2013

Masters of Sex

Dramat USA 2013

 • Masters of Sex
 • 6,9/10

4 sezony, 46 odcinków

Serial oparty jest na prawdziwej historii pionierów badania ludzkiej seksualności – Virginii Johnson oraz Williama Mastersa. Razem pracują nad seksualną rewolucją, która daje im sławę.

Sex Education

Komedia Dramat United Kingdom 2019

Sex Education

Komedia Dramat United Kingdom 2019

 • Sex Education
 • 8,5/10

2 sezony, 16 odcinków

Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

 • Seks w wielkim mieście
 • 6,6/10

6 sezonów, 94 odcinków

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie innych, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje kolumnę o seksie w nowojorskiej gazecie. Drugą dziewczyną jest Charlotte - znawczyni sztuki pracująca w galerii, gotowa na wszelkie poświęcenia w imię miłości. Samantha to wyzwolona kobieta sukcesu, która sex potrafi traktować z przymrużeniem oka, a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.

Komentarze