Najlepsze seriale medyczne

Olga Trędota 2020-07-16

Lubimy seriale medyczne. To produkcje, które często łączą w sobie elementy serialu obyczajowego, dramatu, komedii a czasami nawet thrillera. Ciekawe przypadki medyczne intrygują, a podglądanie (często burzliwego) życia prywatnego bohaterów w kitlach wciąga i fascynuje. Przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych seriali medycznych – jeśli jesteś wielbicielem produkcji tego typu, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

W rankingu nie mogło zabraknąć serialu-legendy, od którego właściwie zaczęła się moda na seriale medyczne. Mowa oczywiście o „Ostrym dyżurze”, który miał skończyć się na jednym sezonie, a spodobał się widzom tak bardzo, że był emitowany przez 15 lat! To zdecydowanie wystarczający czas, by zżyć i zaprzyjaźnić się z bohaterami.

Jeśli szukasz serialu o lekarzach, który będzie jednocześnie lekką komedią, koniecznie zobacz „Scrubs”. Sprawdź, czy ten rodzaj poczucia humoru ci odpowiada – naszym zdaniem serial jest przezabawny!

O pierwsze miejsce rywalizowały dwa seriale. O włos, ale jednak, wygrali „Chirurdzy”. Dlaczego? Ze względu na świetną równowagę pomiędzy wątkami medycznymi a tymi przedstawiającymi życie prywatne lekarzy oraz fabułę, która wciągnęła nas bez reszty! No… może przez pierwsze 8 sezonów. Później bywało różnie, ale oglądało się nadal przyjemnie. „Chirurgom” po piętach depcze „Dr House”, czyli opowieść o cynicznym Sherlocku Holmesie medycyny, który, mimo że jest bohaterem wybitnie niesympatycznym, nie daje się nie lubić. Taki to fenomen Dr House’a.

Private Practice

Dramat USA 2007

Private Practice

Dramat USA 2007

 • Private Practice
 • 6,7/10

6 sezonów, 111 odcinków

"Prywatna praktyka" jest spin-offem popularnego amerykańskiego serialu "Chirurdzy". Jedna z lekarek z Seattle Grace Hospital, dr Addison Forbes Montgomery (Kate Walsh), uświadamia sobie, iż jej życie stoi w miejscu. Po nieudanym ratowaniu małżeństwa, Addison pakuje torby i jedzie do Santa Monica. W Oceanside Wellness Center spotyka Naomi Bennett (Audra McDonald), przyjaciółkę ze studiów, która także niedawno rozwiodła się i szuka sensu swojego życia. W Los Angeles otrzymuje ofertę pracy, która może odmienić jej życie raz na zawsze...

The Night Shift

Dramat USA 2014

The Night Shift

Dramat USA 2014

 • The Night Shift
 • 6,7/10

4 sezony, 45 odcinków

Lekarze

Dramat Poland 2012

Lekarze

Dramat Poland 2012

5 sezonów, 65 odcinków

Perypetie Alicji Szymańskiej (Magdalena Różczka) - ambitnej lekarki stawiającej pierwsze kroki na drodze kariery zawodowej. Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż, a jej relacje z partnerem (Piotr Polk) się skomplikowały, postanawia rozpocząć nowy rozdział w życiu. Porzuca narzeczonego w Warszawie i wyjeżdża do Torunia. W miejskim szpitalu Copernicus prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) widzi szansę na swój zawodowy rozwój. Dołącza do zespołu oddanych i zaangażowanych w pracę lekarzy.

Hoży doktorzy

Komedia Dramat USA 2003

Hoży doktorzy

Komedia Dramat USA 2003

 • Hoży doktorzy
 • 7,9/10

9 sezonów, 182 odcinków

W nierealnym świecie Szpitala Świętego Serca marzyciel dr John Dorian uczy się medycyny i zawiera nowe przyjaźnie.

Diagnosis

Dramat Poland 2017

Diagnosis

Dramat Poland 2017

4 sezony, 52 odcinków

Czasem jedno nieoczekiwane wydarzenie może nieodwracalnie zmienić dotychczasowe życie. Co się stanie, jeśli pewnego dnia ockniesz się i odkryjesz, że nie wiesz, kim jesteś, kogo kochasz i na czym ci zależy? Czy los może być aż tak okrutny, by odebrać wszystko, nawet tożsamość i wspomnienia? Jak na nowo ułożyć puzzle życia, gdy brakuje podstawowych elementów układanki?

Ostry dyżur

Dramat USA 1994

Ostry dyżur

Dramat USA 1994

 • Ostry dyżur
 • 7,4/10

15 sezonów, 332 odcinków

Historia lekarzy pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.

Nurse Jackie

Komedia Dramat USA 2009

Nurse Jackie

Komedia Dramat USA 2009

 • Nurse Jackie
 • 6,9/10

7 sezonów, 80 odcinków

Jackie jest uzależnioną od narkotyków pielęgniarką, która balansuje pomiędzy wymagającym życiem zawodowym a problemami osobistymi.

 • #szpital

 • #drugs

 • #parent child relationship

Code Black: Stan Krytyczny

Dramat USA 2015

 • Code Black: Stan Krytyczny
 • 7,3/10

3 sezony, 47 odcinków

Dramat medyczny rozgrywający się w najbardziej zatłoczonym, zapracowanym i znanym ostrym dyżurze w kraju. Jego załoga musi ciągle mierzyć się ze źle funkcjonującym systemem, aby chronić wyznawane wartości i swoich pacjentów.

Dr House

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

Dr House

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

 • Dr House
 • 8,4/10

8 sezonów, 177 odcinków

Fabuła skupia się na osobie Gregory'ego House'a, szalonego, genialnego lekarza, kierującego zespołem diagnostycznym w Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro w New Jersey.

Chirurdzy

Dramat USA 2005

Chirurdzy

Dramat USA 2005

 • Chirurdzy
 • 7,2/10

16 sezonów, 362 odcinków

Serial opowiada o perypetiach lekarzy i stażystów ze szpitala Seattle Grace. Ukazuje zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne.

Komentarze