Najlepsze seriale kryminalne HBO

Olga Trędota 2020-06-03

Kto nie kocha kryminałów! Jak żadne inne produkcje potrafią wciągnąć na długie godziny i pozwalają oderwać się od rzeczywistości. Gdzie szukać dobrych seriali kryminalnych? Oczywiście na serwisach VOD! HBO GO w swojej ofercie ma sporo świetnych propozycji. Którą z nich wybrać? Ułatwimy ci decyzję - sprawdź nasze zestawienie 7 najlepszych seriali kryminalnych dostępnych na HBO GO.

Jeśli nie wierzysz, że seryjnego mordercę można darzyć sympatią, koniecznie sprawdź serial „Dexter”. Gwarantujemy, że to produkcja, która na długo zatrzyma cię przed ekranem. Nie broń się przed tym, zostaw gotowanie, zostaw sprzątanie, odpuść spanie - to serial, który zdecydowanie warto znać… no, może poza ostatnim sezonem. Ten możesz sobie odpuścić.

Na pierwszym miejscu rankingu rewelacyjna, choć mająca już swoje lata „Rodzina Soprano”, czyli absolutny klasyk i pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela kryminałów. Można śmiało stwierdzić, że dzisiejsze seriale nie wyglądałyby tak samo, gdyby nie „Rodzina Soprano”, która była pierwszą tak odważną, wielowątkową i poruszającą kontrowersyjne tematy produkcją.

HBO klasykami stoi. Drugie miejsce to świetne „Prawo ulicy”, gdzie nic nie jest czarno-białe, dobro przenika zło, a mroczne, brudne i lepkie Baltimore nie chce wypuścić widza ze swoich objęć. Warto, po stokroć warto zobaczyć!

Fargo

Kryminał Dramat USA 2014

Fargo

Kryminał Dramat USA 2014

 • Fargo
 • 8,3/10

4 sezony, 32 odcinków

Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.

Długa noc

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2016

Długa noc

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2016

 • Długa noc
 • 7,8/10

1 sezon, 8 odcinków

Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo.

Dexter

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2006

Dexter

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2006

 • Dexter
 • 8,0/10

8 sezonów, 96 odcinków

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.

Zakazane imperium

Kryminał Dramat USA 2010

Zakazane imperium

Kryminał Dramat USA 2010

 • Zakazane imperium
 • 7,9/10

5 sezonów, 56 odcinków

Fabuła serialu koncentruje się na postaci Enocha Nucky'ego Thompsona, (opartej na historycznym Enochu L. Johnsonie)[2], polityka, który kontrolował miasto Atlantic City w czasach prohibicji, w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Nucky spotyka wiele historycznych postaci tamtych czasów, wśród nich gangsterów, polityków i agentów federalnych. Ci ostatni interesują się częstym procederem przemytu alkoholu oraz innymi nielegalnymi działaniami w Atlantic City, a także samą osobą Nucky'ego, którego bogaty i wystawny tryb życia nie do końca pasuje do roli lokalnego polityka.

Detektyw

Dramat USA 2014

Detektyw

Dramat USA 2014

 • Detektyw
 • 8,3/10

3 sezony, 24 odcinków

"Detektyw" to nowy serial HBO, którego głównymi bohaterami są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. W 2012 roku policjanci wracają do najsłynniejszej z prowadzonych przez nich spraw - dziwacznego rytualnego morderstwo z 1995 roku. Opowieści detektywów o śledztwie, otwierają niewyleczone rany i zmuszają mężczyzn do powrotu do świata, który dawno zostawili za sobą.

Prawo ulicy

Kryminał Dramat USA 2002

Prawo ulicy

Kryminał Dramat USA 2002

 • Prawo ulicy
 • 8,3/10

5 sezonów, 60 odcinków

Jimmy McNulty (Dominic West) i jego zawodowa partnerka Shakima Greggs (Sonja Sohn) zrobią wszystko, aby przestępcy odpowiedzieli za swoje zbrodnie. Gdy jeden z miejscowych dilerów narkotykowych zostaje oczyszczony z zarzutów o popełnione morderstwo, Jimmy postanawia działać. Wraz Shakimą, która jest jego jedynym sojusznikiem, wytacza prywatną wojnę narkotykowym baronom. Dwójka nieustraszonych partnerów stojących zawsze po stronie prawa, zrobi wszystko, aby przywódcy podziemnego gangu, jak najszybciej znaleźli się za kratkami.

Rodzina Soprano

Dramat USA 1999

Rodzina Soprano

Dramat USA 1999

 • Rodzina Soprano
 • 8,3/10

6 sezonów, 86 odcinków

New Jersey, USA. Tony Soprano (James Gandolfini) jest pozornie typowym Amerykaninem włoskiego pochodzenia. Ma żonę Carmelę (Edie Falco), syna Anthonego Jr. (Robert Iler) i córkę Meadow (Jamie-Lynn Sigler). Nie jest to jednak jego jedyna rodzina. Tony jest bowiem wysoko postawionym członkiem włoskiej mafii, do której należy także jego wujek Corrado (Dominic Chianese), bratanek Christopher Moltisanti (Michael Imperioli) oraz przyjaciele: Silvio Dante (Steve Van Zandt), Paulie Gaultieri (Tony Sirico) i Sal Bonpensiero (Vincent Pastore). Pojawiające się w oby aspektach życia problemy sprawiają, że Tony zaczyna tracić przytomność. Podejrzewając, że przypadłość ta podłoże psychiczne, zaczyna chodzić na sesje terapeutyczne do dr Jennifer Melfi (Lorraine Bracco).

Komentarze