Najlepsze seriale komediowe

Olga Trędota 2020-05-26

Każdy z nas ma inne poczucie humoru. Jednych śmieszy humor sytuacyjny, drudzy lubią żarty oparte na kontekście politycznym, innych najbardziej bawi, gdy postać na ekranie solidnie zderzy się z drzwiami. Są jednak takie seriale komediowe, które bawią wszystkich (no, może prawie wszystkich). Jednych mniej, innych bardziej, ale zawsze wywołują co najmniej uśmiech. Przedstawiamy zestawienie 10 absolutnie najlepszych seriali komediowych.

Czy da się w zabawny sposób ukazać II wojnę światową? Da się – i to jak! Jeśli w swoim życiu nie obejrzałeś jeszcze żadnego odcinka „'Allo 'Allo!”, koniecznie musisz to nadrobić. Jeśli widziałeś kilka odcinków, z pewnością wiesz, że warto do niego wrócić.

Jeśli jesteś fanem animacji i bawi Cię niewybredny, pozbawiony (ale taki naprawdę pozbawiony) hamulców humor, z pewnością przypadnie Ci do gustu „Miasteczko South Park”. Główni bohaterowie (tak, to te małe, okrągłe człowieczki) potrafią nieźle namieszać, ale i solidnie rozbawić.

Na szczycie rankingu wiadomo – klasyk. „Przyjaciele” zawsze bawią. Już to oglądałeś? Wiemy, że nie skończy się na jednym razie. „Przyjaciołom” depcze po piętach dużo mniej znany w Polsce, ale równie doskonały sitcom „Biuro”. Ile tam się dzieje! Świetne żarty (często oparte na kontekście filmowym, politycznym czy popkulturowym), doskonale wykreowane postaci, ciekawa formuła i… brak śmiechu widowni w tle – to trzeba zobaczyć!

Brooklyn 9-9

Komedia Kryminał USA 2013

Brooklyn 9-9

Komedia Kryminał USA 2013

 • Brooklyn 9-9
 • 7,8/10

7 sezonów, 143 odcinków

Zdziecinniały detektyw, Jake Peralta (Andy Samberg), jest w czepku urodzony. Swoją, wydawać by się mogło, poważną pracę traktuje jak niewinną zabawę. Jego nonszalancki sposób rozwiązywania dochodzeń jest mu puszczany płazem, ponieważ może się pochwalić największą liczbą zamkniętych spraw. Jednak nowy kapitan, Ray Holt (Andre Braugher), chce wychować zdolnego detektywa na poważnego służbistę, a cały posterunek przekształcić we wzorową jednostkę organów ścigania.

Chłopaki z baraków

Komedia Canada 2001

Chłopaki z baraków

Komedia Canada 2001

 • Chłopaki z baraków
 • 7,9/10

12 sezonów, 105 odcinków

"Chłopaki z baraków" to paradokumentalny serial, opowiadający o losach Juliana, Rickiego i Bubblesa, trzech przyjaciół, którzy mieszkają na Trailer Park, czyli osiedlu tanich, prowizorycznych domków. Mężczyźni, chcąc zarobić, często stają na bakier z prawem.

Niepokorni

Komedia Dramat USA 2011

Niepokorni

Komedia Dramat USA 2011

 • Niepokorni
 • 7,9/10

11 sezonów, 122 odcinków

Serial przedstawia losy dysfunkcyjnej rodziny Franka Gallaghera, samotnego ojca szóstki dzieci. Podczas gdy on większość czasu spędza na piciu, dzieci uczą się zajmować same sobą. Producenci Shameless chcieli odróżnić serial od innych produkcji o amerykańskiej klasie robotniczej poprzez uwypuklenie tego, jak alkoholizm Franka wpływa na rodzinę. Twórca oryginału, Paul Abbott, stwierdził: „To nie jest Na imię mi Earl czy Roseanne. W tym serialu jest znacznie więcej ubóstwa”. Początkowo showrunner John Wells walczył o to, żeby akcja osadzona była w parku przyczep

Miasteczko South Park

Animacja Komedia USA 1997

Miasteczko South Park

Animacja Komedia USA 1997

 • Miasteczko South Park
 • 7,9/10

23 sezonów, 307 odcinków

South Park jest jednym z najpopularniejszych i zarazem kontrowersyjnych seriali animowanych na świecie. Opowiada o czterech 8-letnich chłopcach. Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski i Kenny McCormick mieszkają w zaśnieżonym miasteczku w stanie Colorado, USA. Nie jest to takie całkiem zwykłe miasteczko, bo często jest nawiedzane przez kosmitów. Nieopodal stoi czynny wulkan. W niektórych odcinkach znajdują się nawiązania do znanych osób showbiznesu.

'Allo 'Allo!

Komedia Wojenny/polityczny United Kingdom 1984

'Allo 'Allo!

Komedia Wojenny/polityczny United Kingdom 1984

 • 'Allo 'Allo!
 • 7,8/10

9 sezonów, 84 odcinków

Farsa z II wojny światowej. W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć u niego w domu dwóch angielskich lotników.

Rick i Morty

Akcja i Przygoda Animacja Komedia Kryminał Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

Rick i Morty

Akcja i Przygoda Animacja Komedia Kryminał Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2013

 • Rick i Morty
 • 8,7/10

4 sezony, 41 odcinków

Głównymi bohaterami są dziadek i wnuczek. Dziadek, Rick, to szalony wynalazca, który podróżuje przez odległe światy z taką swobodą, z jaką inni dziadkowie spacerują po parku. Wnuczek, Morty, to zwykły dzieciak, zakochany w koleżance z klasy i opuszczający coraz więcej lekcji z powodu przygód, które przeżywa z dziadkiem.

Jak poznałem waszą matkę

Komedia USA 2005

 • Jak poznałem waszą matkę
 • 7,7/10

9 sezonów, 208 odcinków

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), głównego bohatera. Poznajemy go w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall, student prawa (Jason Segal), postanawia oświadczyć się swojej narzeczonej, przedszkolance Lily (Alyson Hannigan). Od tego momentu Ted nie przestaje myśleć o tym, że w końcu musi się ustatkować, musi znaleźć odpowiednią kobietę, swoją prawdziwą miłość. W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney (Neil Patrick Harris), bezczelny człowiek, mający obsesję na punkcie garniturów, który w każdej sytuacji widzi okoliczność sprzyjającą "wyrwaniu" jakiejś panny. W momencie kiedy Ted poznaje Robin (Cobie Smulders) sprawa się komplikuje. Nie ma on wątpliwości, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże, jak się później okazuje, los chce zupełnie inaczej.

 • #sitcom

 • #roommate

 • #group of friends

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

 • Teoria wielkiego podrywu
 • 7,1/10

12 sezonów, 278 odcinków

Bohaterami są dwaj geniusze o nieco dziwnych poglądach. Leonard i Sheldon potrafią rozszczepić atom, jednak nie wiedzą, jak postępować z kobietami i nie mają pojęcia o życiowych realiach. Kiedy pewnego dnia w ich mieszkaniu zjawia się piękna dziewczyna, postanawiają porzucić dotychczasowy styl życia i poszerzyć horyzonty.

Biuro

Komedia USA 2005

Biuro

Komedia USA 2005

 • Biuro
 • 8,3/10

9 sezonów, 199 odcinków

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

 • Przyjaciele
 • 8,1/10

10 sezonów, 236 odcinków

Przyjaciele to amerykański sitcom stworzony przez David Crane i Marta Kauffman. Serial był nadawany od 22 września 1994 do 6 maja 2004. Serial opowiada historie grupy sześciu przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku.

Komentarze