Najlepsze seriale komediowe HBO GO

Olga Trędota 2020-05-31

Lubisz seriale komediowe? Jesteśmy przekonani, że tak! No bo kto ich nie lubi? Są świetnymi rozweselaczami, idealnie sprawdzają się, jako tło umilające nielubiane obowiązki domowe, a ich bohaterów nie da się nie lubić. Seriale komediowe są super! Świadczy o tym również oferta platform streamingowych, które prześcigają się w oferowaniu swoim odbiorcom coraz lepszych poprawiających nastrój propozycji. Dziś przygotowaliśmy zestawienie 7 najlepszych seriali komediowych na HBO GO. Który z nich wybierzesz?

Zaczniemy od końca. Propozycja last but not least – „Współczesna rodzina”, to serial, który lata swojej największej świetności dawno ma za sobą, ale losy tych trzech rodzin nadal bawią. Jeśli serial przypadnie ci do gustu, będziesz miał przed sobą całe 11 sezonów świetnej rozrywki. Wystarczy na długo!

W naszym zestawieniu znalazły się również dwa seriale, które najprawdopodobniej bardziej przypadną do gustu kobietom niż mężczyznom. Jest „Seks w wielkim mieście” – czyli jedna z najbardziej oczywistych propozycji, które przychodzą do głowy, gdy myślimy o serialach komediowych na HBO. Jest też nieco mniej znana produkcja, która jest świetną komedią, ale jednocześnie bardzo dobrym dramatem. To „Dziewczyny”, czyli serial o czterech przyjaciółkach, które właśnie wchodzą w dorosłość. To historia o zwykłych, nieidealnych dziewczynach, z kompleksami, problemami i dziwactwami. I właśnie ta zwyczajność sprawia, że serial trafia prosto w serca kobiet na całym świecie.

Jeśli jeszcze nie oglądałeś „Teorii wielkiego podrywu”, zdecydowanie powinieneś to zmienić! To bezapelacyjnie najlepszy serial komediowy dostępny na HBO GO. Jego ogromną siłą jest to, że, w przeciwieństwie do wielu innych produkcji, które z czasem tracą na atrakcyjności, z odcinka na odcinek staje się coraz lepszy i coraz zabawniejszy.

Współczesna rodzina

Komedia USA 2009

Współczesna rodzina

Komedia USA 2009

 • Współczesna rodzina
 • 7,4/10

11 sezonów, 250 odcinków

Serial opowiada o losach wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny, której głową jest Jay Pritchett (Ed O’Neill, znany głównie z roli Ala Bundy’ego). Jay przeżywa kryzys wieku średniego i po rozwodzie żeni się z dużo od siebie młodszą Kolumbijką, Glorią (Sofia Vergara), adoptując przy okazji jej syna z pierwszego małżeństwa, dziesięcioletniego Manny’ego (Rico Rodriguez). Jay często jest brany za ojca swojej żony, a nie męża, co jest dla niego dużym wyzwaniem. Posiada również dwójkę dorosłych dzieci z pierwszą żoną, które mają własne rodziny. Córka – Claire Dunphy (Julie Bowen), mieszka z mężem Philem (Ty Burrell), córkami Haley i Alex oraz synem Lukiem. Syn Jaya – Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), wraz ze swoim partnerem – Cameronem (Eric Stonestreet), wychowuje adoptowaną w Wietnamie córkę.

Rodzice

Komedia Familijny USA 2020

Rodzice

Komedia Familijny USA 2020

1 sezon, 10 odcinków

Perypetie dwójki rodziców małych dzieci, których codzienność często daleka jest od ideału.

 • #parenting

Dziewczyny

Komedia Dramat USA 2012

Dziewczyny

Komedia Dramat USA 2012

 • Dziewczyny
 • 5,9/10

6 sezonów, 62 odcinków

Perypetie czterech przyjaciółek z Nowego Jorku, które wkraczają w dorosłość.

Barry

Akcja i Przygoda Komedia USA 2018

Barry

Akcja i Przygoda Komedia USA 2018

 • Barry
 • 7,8/10

2 sezony, 16 odcinków

Były żołnierz, obecnie tani zabójca do wynajęcia, dostaje zlecenie w Los Angeles. Ku swemu zaskoczeniu odnajduje tam lek na samotność pod postacią grupy teatralnej.

Californication

Komedia Dramat USA 2007

Californication

Komedia Dramat USA 2007

 • Californication
 • 7,5/10

7 sezonów, 84 odcinków

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne. 

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

 • Seks w wielkim mieście
 • 6,6/10

6 sezonów, 94 odcinków

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie innych, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje kolumnę o seksie w nowojorskiej gazecie. Drugą dziewczyną jest Charlotte - znawczyni sztuki pracująca w galerii, gotowa na wszelkie poświęcenia w imię miłości. Samantha to wyzwolona kobieta sukcesu, która sex potrafi traktować z przymrużeniem oka, a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

 • Teoria wielkiego podrywu
 • 7,1/10

12 sezonów, 278 odcinków

Bohaterami są dwaj geniusze o nieco dziwnych poglądach. Leonard i Sheldon potrafią rozszczepić atom, jednak nie wiedzą, jak postępować z kobietami i nie mają pojęcia o życiowych realiach. Kiedy pewnego dnia w ich mieszkaniu zjawia się piękna dziewczyna, postanawiają porzucić dotychczasowy styl życia i poszerzyć horyzonty.

Komentarze