Najlepsze seriale guilty pleasure

Olga Trędota 2020-08-20

Są takie seriale, które oglądamy z ogromną przyjemnością, a do których często wstydzimy się przyznawać. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Pewnie dlatego, że mamy poczucie, że nasz cenny czas powinniśmy przeznaczać wyłącznie na oglądanie ambitnych, rozwijających intelektualnie produkcji. A przecież czasami po ciężkim dniu potrzebujemy czegoś lekkiego, niewymagającego i pozwalającego oderwać myśli od codziennej gonitwy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy zestawienie 10 seriali wpisujących się w kategorię guilty pleasure. Ale pamiętaj: oglądać je to żaden wstyd!

Pierwsze miejsce to połączenie stuprocentowego guilty pleasure z całkiem solidną dawką wartkiej akcji i, jak na wampirzą opowieść przystało, krwi przelewającej się przez ekran. Mowa o „Pamiętnikach wampirów”. Mamy tu pięknych aktorów (spora żeńska część odbiorców oglądała serial głównie dla jednego z dwóch braci Salvatore), zawiłe miłosne intrygi, nastoletnie dramy i wciągającą fabułę, czyli wszystko to, co dobre guilty pleasure mieć powinno.

W kategorię seriali, które oglądamy z przyjemnością, ale nie zawsze się do tego przyznajemy, wpisuje się również „Riverdale”, a z pewnością wszystkie sezony poza pierwszym. Pierwszy był po prostu dobrym serialem, z ciekawymi postaciami i wartką akcją. Kolejne… co tu dużo mówić, autorzy popłynęli z fantazją nieco za daleko, a granice kiczu przesunęły się trochę za bardzo w stronę przepaści beznadziejności. Czy mimo to nadal oglądają go rzesze widzów? Oglądają. Czy się do tego przyznają? Niekoniecznie.

Istnieje też wiele sztandarowych polskich produkcji, które doskonale wpisują się w kategorię guilty pleasure. Naszą ulubioną jest „Na Wspólnej”. Nikt nie wie, jak to wszystko się zaczęło, nikt nie pamięta bohaterów z początku serii, a na tytułowej ulicy Wspólnej działy się już takie rzeczy, że poczynania Waltera White’a są przy nich dziecięcą zabawą. „Na Wspólnej” ogląda wielu, ale przyznaje się do tego mało kto. My się przyznajemy!

Toy Boy

Kryminał Dramat Tajemnica Spain French Guiana 2019

Toy Boy

Kryminał Dramat Tajemnica Spain French Guiana 2019

 • Toy Boy
 • 7,7/10

2 sezony, 23 odcinków

Striptizer zostaje zwolniony warunkowo z malagijskiego więzienia po siedmiu latach odsiadki. Na wolności próbuje udowodnić, że kochanka wrobiła go w morderstwo jej męża.

 • #gay

90210

Dramat USA 2008

90210

Dramat USA 2008

 • 90210
 • 5,2/10

5 sezonów, 114 odcinków

Po przeprowadzce z Kansas nastoletnie dzieci Wilsonów uczą się zasad panujących w Beverly Hills. 

Love is Blind

Reality show USA 2020

Love is Blind

Reality show USA 2020

2 sezony, 17 odcinków

Nick i Vanessa Lachey przeprowadzają eksperyment społeczny, w którym samotni mężczyźni i kobiety szukają miłości i zaręczają się, zanim spotkają się twarzą w twarz.

Dynastia

Dramat Telenowela USA 2017

Dynastia

Dramat Telenowela USA 2017

 • Dynastia
 • 7,6/10

5 sezonów, 88 odcinków

Członkowie rodziny Carringtonów walczą o władzę nad wspólną firmą.

 • #rich

Riverdale

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2017

Riverdale

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2017

 • Riverdale
 • 8,3/10

6 sezonów, 101 odcinków

W spokojnym miasteczku Riverdale ginie nastolatek z wpływowej rodziny. Grupa przyjaciół próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa.

Na Wspólnej

Telenowela Poland 2003

Na Wspólnej

Telenowela Poland 2003

20 sezonów, 2900 odcinków

Losy siedmiu byłych wychowanków domu dziecka oraz ich najbliższych.

Szkoła dla elity

Kryminał Dramat Tajemnica 2018

Szkoła dla elity

Kryminał Dramat Tajemnica 2018

 • Szkoła dla elity
 • 8,5/10

4 sezony, 32 odcinków

Do ekskluzywnej prywatnej szkoły w Hiszpanii trafia troje pochodzących z klasy robotniczej nastolatków. Wskutek ich tarć z bogatszymi uczniami dochodzi do morderstwa.

Słodkie kłamstewka

Dramat Tajemnica USA 2010

Słodkie kłamstewka

Dramat Tajemnica USA 2010

 • Słodkie kłamstewka
 • 7,1/10

7 sezonów, 161 odcinków

Serial opowiada o grupce nastolatek. Pewnego dnia jedna z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po roku reszta dziewczyn zaczyna dostawać dziwne wiadomości. Okazuje się, że dziewczyny ukrywają pewną tajemnicę...

Plotkara

Komedia Dramat Tajemnica USA 2008

Plotkara

Komedia Dramat Tajemnica USA 2008

 • Plotkara
 • 7,5/10

6 sezonów, 121 odcinków

Tajemnicza Plotkara opisuje na swoim blogu wszystko, co dzieje się na Upper East Side.

Pamiętniki Wampirów

Dramat Fantasy Horror Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2009

Pamiętniki Wampirów

Dramat Fantasy Horror Romantyczny Science fiction/fantasy USA 2009

 • Pamiętniki Wampirów
 • 8,0/10

8 sezonów, 171 odcinków

Elena jest załamana po śmierci rodziców w wypadku samochodowym. Pewnego dnia do jej szkoły przyjeżdża tajemniczy Stefan Salvatore. Dziewczyna nie wie, że Stefan jest wampirem. Zakochują się w sobie. W ich mieście dochodzi do kilku zabójstw, które wyglądają tak, jakby ich sprawcą było dzikie zwierzę. Okazuje się, że to wampir Damon Salvatore - zabójczo przystojny i arogancki, ale i uwodzicielski starszy brat Stefana. Ponad wiek temu Damon poprzysiągł Stefanowi wieczne cierpienie, dlatego że był jego rywalem w miłości do pięknej Katheriny, której Elena jest potomkinią. Czy Stefan będzie musiał zabić Damona? Czy może w Damonie zostało coś z człowieka? Którego z nich wybierze Elena?

Komentarze