Najlepsze seriale fantasy

Olga Trędota 2020-06-03

Magia, nadprzyrodzone zdolności, smoki, mitologiczne stwory, niewyjaśnione zjawiska, podróże w czasie – czy trzeba więcej powodów, by kochać seriale fantasy? Mamy jeszcze jeden argument. Serial, który uważany jest za najpopularniejszy na świecie, jest właśnie serialem fantasy. Mowa oczywiście o świetnej „Grze o tron”. Finał serialu obejrzało aż 19 milionów ludzi na całym świecie! Oczywiście w obliczeniach brano pod uwagę tylko wyświetlenia z legalnych źródeł.

Na pierwszym miejscu naszego rankingu nie mogło znaleźć się więc nic innego, jak właśnie “Gra o tron”. Miliony fanów nie mogą się mylić.

Na drugim miejscu „Amerykańscy Bogowie”, czyli serial przepiękny, nasycony kolorami i z cudowną muzyką. To serial dla tych, którzy lubią wolno toczące się opowieści, a w serialach niekoniecznie szukają wyrywającej z butów akcji, a raczej zachwycających obrazów, które zapadają w serce.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. Wysoko w rankingu jest „Wiedźmin” Netflixa, czyli świetnie zrealizowana ekranizacja sagi Andrzeja Sapkowskiego – gratka dla fanów wersji książkowej i nie tylko. Jest również polski serial, którego obecność w rankingu może niektórych zaskoczyć. „Tajemnica Sagali” – co to był za serial! Oczywiście dziś efekty specjalne nie powalają, a akcja może nie wydawać się już tak porywająca, ale w latach 90. to było coś! To serial, który jak żaden inny zajmował myśli młodych widzów. Do dziś pamiętamy nerwowe wyczekiwanie na kolejny odcinek, ogromne emocje i zamartwianie się, czy bohaterom również i tym razem uda się wydostać z opresji, w jakich się znaleźli. To magiczny serial z dzieciństwa, którego… raczej lepiej nie odświeżać sobie w dorosłym życiu – mógłby stracić swoją magię.

Lucyfer

Kryminał Science fiction/fantasy USA 2016

Lucyfer

Kryminał Science fiction/fantasy USA 2016

 • Lucyfer
 • 8,0/10

4 sezony, 67 odcinków

Nieszczęśliwy i znudzony swoim bytem Lucyfer Morningstar porzuca funkcję Władcy Piekieł i udaje się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego.

Pozostawieni

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

Pozostawieni

Dramat Science fiction/fantasy USA 2014

 • Pozostawieni
 • 7,7/10

3 sezony, 28 odcinków

Kiedy nagle znika 2% ludności, ci, którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Serial Pozostawieni powstał na motywach bestsellerowej książki Toma Perrotty pt. The Leftovers i opowiada historię Kevina Garveya, ojca dwójki dzieci i komendanta Mapletown, który wraz z resztą ludzkości próbuje zachować pozory normalności w świecie, który dotkęło trudne do zrozumienia „zniknięcie”.

Castle Rock

Dramat Tajemnica USA 2018

Castle Rock

Dramat Tajemnica USA 2018

 • Castle Rock
 • 7,2/10

2 sezony, 20 odcinków

‌Castle Rock to psychologiczny horror osadzony w multiversum Stephena Kinga. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście, które pojawia się w wielu utworach Kinga.

Wiedźmin

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

Wiedźmin

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

 • Wiedźmin
 • 8,1/10

2 sezony, 8 odcinków

Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.

Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

Amerykańscy Bogowie

Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2017

 • Amerykańscy Bogowie
 • 6,9/10

2 sezony, 16 odcinków

Cień wychodzi na wolność i spotyka tajemniczego mężczyznę, który wie wiele o jego przeszłości. Wraz z nim wyrusza w pełną niesamowitych wydarzeń podróż po Ameryce.

Gra o Tron

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

Gra o Tron

Akcja i Przygoda Dramat Tajemnica Science fiction/fantasy USA 2011

 • Gra o Tron
 • 8,2/10

8 sezonów, 73 odcinków

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

Komentarze