Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Olga Trędota 2020-05-31

Jak najłatwiej można nauczyć się angielskiego? Z przyjemnością! A jak uczyć się z przyjemnością? Najlepiej oglądać świetne seriale w oryginalnej wersji. Dla tych, którzy już coś umieją, ale chcą w wolnych chwilach szlifować język, mamy 5 seriali z prostym słownictwem, idealnych do nauki angielskiego na poziomie B1/B2. Jeśli jesteś początkujący, wybierz taki serial, który już znasz i włącz go bez tłumaczenia. Zobaczysz, że szybko zaczniesz zapamiętywać niektóre zwroty i przydatne słówka.

Na pierwszym miejscu „Przyjaciele”. Oh. My. Gooooooooooood!, jaki to jest serial! Nie dość, że rozbawi, nie dość, że można go oglądać dziesiątki razy, to jeszcze jest świetnym materiałem do nauki języka. Uwaga! Oglądając serial w oryginale, będziesz mógł poznać zupełnie nowe żarty słowne i sytuacyjne, które zostały pominięte w polskim tłumaczeniu. Przyjemne z pożytecznym.

Jako towarzysz nauki świetnie sprawdzą się również „Gotowe na wszystko”. Mimo że w serialu dzieje się dużo i szybko, to bohaterowie mówią czystym, zrozumiałym i prostym do zrozumienia językiem. Pamiętaj, że pierwsze odcinki mogą być trudniejsze w odbiorze. Kiedy przyzwyczaisz się do nowego trybu oglądania, przestaniesz zauważać, że bohaterowie mówią po angielsku, a zaczniesz po prostu cieszyć się świetną fabułą.

Postanowiliśmy umieścić w zestawieniu również nieco mniej znaną propozycję, by spełnić oczekiwania serialowych wyjadaczy, którzy chcą zobaczyć coś nowego. „Tacy jesteśmy” to ciepła, wzruszająca historia, która powoduje, że mamy ochotę iść i powiedzieć swoim bliskim, jak bardzo ich kochamy. To opowieść o zwyczajnym życiu, które raz sprawia, że szalejemy radości, a raz daje nam solidnego kopniaka, po którym trudno się pozbierać. Jak to życie.

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

 • Seks w wielkim mieście
 • 6,6/10

6 sezonów, 94 odcinków

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie innych, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje kolumnę o seksie w nowojorskiej gazecie. Drugą dziewczyną jest Charlotte - znawczyni sztuki pracująca w galerii, gotowa na wszelkie poświęcenia w imię miłości. Samantha to wyzwolona kobieta sukcesu, która sex potrafi traktować z przymrużeniem oka, a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.

Kochane kłopoty

Komedia Dramat USA 2000

Kochane kłopoty

Komedia Dramat USA 2000

 • Kochane kłopoty
 • 7,7/10

7 sezonów, 153 odcinków

Wyjątkowo niezależna samotna matka Lorelai wychowuje ambitną i utalentowaną córkę Rory, nie szczędząc widzom błyskotliwych ripost.

Tacy jesteśmy

Komedia Dramat USA 2016

Tacy jesteśmy

Komedia Dramat USA 2016

 • Tacy jesteśmy
 • 8,0/10

4 sezony, 72 odcinków

Ciepły dramat. Bohaterów poznajemy w dniu ich 36 urodzin, gdy uznają,że bliżej im do 40 niż 30. Kryzys wieku średniego można przeżywać na wiele sposobów. Odnaleźć biologicznego ojca gdy jest się adoptowanym, postanowić schudnąć gdy waży się 200 kg, czy rzucić pracę, której się nie cierpi. Troje rodzeństwa właśnie postanawia zmienić coś w swoim życiu.

 • #romans

 • #sibling relationship

 • #family relationships

Gotowe na wszystko

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

Gotowe na wszystko

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

 • Gotowe na wszystko
 • 7,2/10

8 sezonów, 180 odcinków

Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.

 • #neighbor

 • #female friendship

 • #secret

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

 • Przyjaciele
 • 8,1/10

10 sezonów, 236 odcinków

Przyjaciele to amerykański sitcom stworzony przez David Crane i Marta Kauffman. Serial był nadawany od 22 września 1994 do 6 maja 2004. Serial opowiada historie grupy sześciu przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku.

Komentarze