Najlepsze seriale detektywistyczne

Olga Trędota 2020-06-03

Dobry serial powinien wciągać. Powinien trzymać przed ekranem tak mocno, że zapomnisz o obiedzie. Powinien sprawiać, że bez mrugnięcia zarwiesz nockę, nawet jeśli kolejnego dnia będziesz musiał wstać do pracy o 7:00 rano. Stworzenie serialu, który aż tak angażuje odbiorców i nie daje o sobie zapomnieć to prawdziwa sztuka. Najczęściej udaje się to twórcom seriali kryminalnych i detektywistycznych – każda nierozwiązana tajemnica sprawia, że chętniej zostajemy z serialowymi bohaterami. Przygotowaliśmy dla ciebie krótki ranking 5 seriali detektywistycznych, które wciągną cię bez reszty.

Na pierwszym miejscu wspaniały, choć nieco mniej popularny niż pozycje z dalszych miejsc w rankingu serial „Most nad Sundem”. Mamy tu tytułowy, pogrążony we mgle most, łączący Danię ze Szwecją, mamy kryminalne intrygi, niebo zasnute chmurami i parę rewelacyjnie wykreowanych postaci, którzy nie są wybielanymi superbohaterami, a ludźmi z krwi i kości, z wadami, problemami – jak każdy z nas.

Tuż za skandynawskim liderem swoje miejsce znalazł oryginalny serial Netflixa „Mindhunter”, czyli najprawdopodobniej najlepsza z dotychczas powstałych produkcja o seryjnych mordercach. To serial, który skupia się niekoniecznie na samych aktach przemocy, a na motywach, jakie kierują osobami, których życie opiera się na żądzy mordu. Uwaga! Fabuła serialu toczy się wolno i dość leniwie, jeśli więc szukasz czegoś, co przykuje cię do ekranu wartką akcją, ten serial może nie spełnić twoich oczekiwań. Siła „Mindhuntera” tkwi w świetnie zbudowanej narracji i doskonale nakreślonym rysie psychologicznym morderców.

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć świetnego serialu „Detektyw”, którego fabuła rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych i aż puchnie od tajemniczych zagadek i zwrotów akcji. Czy senna Luizjana wciągnie cię tak samo, jak nas? Przekonaj się o tym sam!

Fargo

Kryminał Dramat USA 2014

Fargo

Kryminał Dramat USA 2014

 • Fargo
 • 8,3/10

4 sezony, 32 odcinków

Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.

Sherlock

Kryminał Dramat Tajemnica United Kingdom 2010

Sherlock

Kryminał Dramat Tajemnica United Kingdom 2010

 • Sherlock
 • 8,3/10

5 sezonów, 13 odcinków

Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne sposobem dedukcji. "Sherlock" to uwspółcześniona wersja przygód jednego z najsłynniejszych detektywów. Akcja toczy się w teraźniejszym Londynie.

Detektyw

Dramat USA 2014

Detektyw

Dramat USA 2014

 • Detektyw
 • 8,3/10

3 sezony, 24 odcinków

"Detektyw" to nowy serial HBO, którego głównymi bohaterami są Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. W 2012 roku policjanci wracają do najsłynniejszej z prowadzonych przez nich spraw - dziwacznego rytualnego morderstwo z 1995 roku. Opowieści detektywów o śledztwie, otwierają niewyleczone rany i zmuszają mężczyzn do powrotu do świata, który dawno zostawili za sobą.

Mindhunter

Kryminał Dramat USA 2017

Mindhunter

Kryminał Dramat USA 2017

 • Mindhunter
 • 7,8/10

2 sezony, 19 odcinków

Agent elitarnej jednostki kryminalnej FBI opracowuje techniki profilowania, ścigając seryjnych morderców i gwałcicieli.

Most nad Sundem

Kryminał Tajemnica Sweden 2011

Most nad Sundem

Kryminał Tajemnica Sweden 2011

 • Most nad Sundem
 • 8,1/10

4 sezony, 38 odcinków

Szwedzka policjantka i duński inspektor prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, którego ofiarę znaleziono na moście łączącym brzegi dwóch państw. 

 • #policja

 • #detective

 • #murder investigation

Komentarze