Najlepsze seriale Apple TV+

Olga Trędota 2020-06-03

Serwisy VOD to nie tylko Netflix i HBO GO. W 2019 roku wystartowała nowa platforma streamingowa od Apple, która ma szansę stać się alternatywą dla wymienionych wyżej gigantów. Apple TV+ stawia jednak na nieco inny model niż konkurencja. Odbiorcy mają obecnie dostęp wyłącznie do kilku produkcji własnych Apple. Oprócz tego platforma ma być miejscem spinającym oferty serialowe i filmowe różnych serwisów i kanałów. Jak ten pomysł się sprawdzi? Czas pokaże. W tym momencie możemy skupić się jedynie na serialach dostępnych obecnie na platformie. Przedstawiamy top 5 seriali Apple TV+.

Na pierwszym miejscu „The Morning Show”, czyli świetny serial, na który Apple przeznaczyło budżet trudny do wyobrażenia dla przeciętnego widza. 15 milionów dolarów przeznaczonych na realizację jednego odcinka robi wrażenie. Na szczęście to nie bajońskie budżety są tym, co przyciąga i każe pozostać przed ekranem na jeszcze jeden i jeszcze jeden odcinek. To oparta na medialnych doniesieniach z ostatnich lat zgrabnie opowiedziana, pełna osobistych dramatów historia, uzupełniona o doskonałą obsadę aktorską (Aniston po tej roli powinna raz na zawsze pozbyć się łatki trzpiotowatej Rachel z „Przyjaciół”) i świetnie dobraną muzykę. „The Morning Show” to serial, który po prostu warto obejrzeć.

Spośród produkcji Apple zdecydowanie warta uwagi jest również ciepła, brytyjska komedia romantyczna o… adopcji. Główni bohaterowie „Warto się starać” to para, która dowiaduje się, że nie doczeka się potomstwa i postanawia adoptować dziecko. Ten złożony i poważny temat adopcji został tu potraktowany z taką lekkością i bez zbędnego patosu, że serial oglądamy z prawdziwą przyjemnością i po prostu, po ludzku, trzymamy kciuki za bohaterów.

W rankingu nie mogło zabraknąć flagowego serialu Apple TV+, czyli “See”. Futurystyczna opowieść o ludzkości pozbawionej zmysłu wzroku, przede wszystkim dostarcza dużej dawki rozrywki. Zdecydowanie polecamy fanom wartkiej akcji, mocnych (na wskroś brutalnych!) scen walki i Jasona Momoa, który wcielił się tu w pierwszoplanową postać. Niestety “See” niepozbawione jest minusów, scenariuszowych luk i słabnie z odcinka na odcinek, dlatego w rankingu ląduje na ostatniej pozycji. Jeśli wciągnie was pierwszy odcinek, z pewnością obejrzycie do końca.

See

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

See

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy USA 2019

  • See
  • 8,0/10

2 sezony, 16 odcinków

Wirus zdziesiątkował ludzkość, a ocalali zostali pozbawieni wzroku. Jason Momoa w roli ojca narodzonych setki lat później bliźniąt, obdarzonych zdolnością widzenia, która dla innych stała się mitem, musi ochronić swoje plemię przed żądną władzy królową. W serialu występuje również Alfre Woodard.

Little America

Komedia Dramat USA 2020

Little America

Komedia Dramat USA 2020

1 sezon, 8 odcinków

The Banker

Dramat South Korea 2019

The Banker

Dramat South Korea 2019

1 sezon, 32 odcinków

  • #money

Trying

Komedia 2020

Trying

Komedia 2020

2 sezony, 16 odcinków

The Morning Show

Dramat USA 2019

The Morning Show

Dramat USA 2019

  • The Morning Show
  • 7,7/10

2 sezony, 20 odcinków

Spojrzenie na życie ludzi którzy pomagają Ameryce wstać codziennie rano. Ciekawe wyzwania prowadzących ten telewizyjny rytuał.

Komentarze