Najlepsze seriale Amazon Prime Video

Olga Trędota 2020-06-02

Amazon Prime Video to platforma streamingowa, która nie jest w Polsce tak popularna, jak Netflix czy HBO GO. Nie oznacza to jednak, że jej oferta nie jest ciekawa, wręcz przeciwnie – znajdują się w niej prawdziwe perełki! Poznaj 10 najlepszych seriali na Amazon Prime Video. Znajdziesz wśród nich zarówno najnowsze produkcje, jak i te, które zdążyły już zyskać miano klasyków.

Na czele rankingu dumnie kroczy, a raczej nerwowo kuśtyka nie kto inny, jak „Dr House”, czyli ekscentryczny lekarz, którego losy wciągnęły miliony widzów na całym świecie. I tak – z pewnością dziś mamy wiele lepiej zrealizowanych, być może nawet ciekawszych seriali. „Dr House” nadal pozostaje jednak na pierwszym miejscu, być może trochę z sentymentu, a być może dlatego, że mimo upływu kilkunastu lat, fabuła nadal porywa tak, jak kiedyś. Na drugim miejscu pozycja, która również ma już swoje lata. „Biuro”, czyli z jednej strony przezabawny, a z drugiej uderzający w ważne dla nas tematy serial. Podczas oglądania kolejnych odcinków będziesz czuł tę specyficzną ciężkość w żołądku, która zdarza się, gdy musisz zmierzyć się z czymś niewygodnym, by zaraz wybuchnąć niepohamowanym śmiechem. „Biuro”, wbrew pozorom, to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Trzecie miejsce to wspaniałe „Tacy jesteśmy”, czyli serial o nas, o naszej codzienności, problemach, radościach i po prostu… o tym, jacy jesteśmy. To opowieść zwyczajna, bez fajerwerków, a jednocześnie spektakularna i trafiająca w serce. Cudo! Tuż za nim „Wspaniała pani Maisel”, czyli serial o silnej, niezależnej kobiecie z ogromnym poczuciem humoru, która z wdziękiem walczy o siebie w opanowanym przez mężczyzn świecie z lat 60.

Na piątym miejscu coś dla fanów seriali gangsterskich. “4 Blocks”, czyli jeden z najlepszych niemieckich seriali ostatnich lat, to opowieść o arabskich klanach działających w Berlinie. Jeśli widzieliście “Berlińskie psy”, to zdecydowanie sięgnijcie po “4 Blocks”, bo to serial, który bije na głowę produkcję Netflixa.

Community

Komedia USA 2009

Community

Komedia USA 2009

 • Community
 • 7,9/10

6 sezonów, 110 odcinków

Serial opowiada o grupie studentów państwowej uczelni w Kolorado, a skupia się w szczególności na Jeffie Wingerze, prawniku, który został zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Musiał wrócić na studia, po tym jak jego dyplom został unieważniony, gdy okazało się, że zdobył go w Kolumbii, a nie na Uniwersytecie Columbia. Jeff zaczyna uczęszczać do Greendale Community College, gdzie w oko wpada mu studentka Britta Perry. Poznaje również Pierce’a Hawthorne’a, który to udziela Jeffowi wielu dziwnych życiowych lekcji

Współczesna dziewczyna

Komedia Dramat United Kingdom 2016

Współczesna dziewczyna

Komedia Dramat United Kingdom 2016

 • Współczesna dziewczyna
 • 8,1/10

2 sezony, 12 odcinków

Młoda kobieta próbuje na nowo ułożyć sobie życie w Londynie po niedawno przeżytej tragedii.

Nowoczesna miłość

Komedia USA 2019

Nowoczesna miłość

Komedia USA 2019

 • Nowoczesna miłość
 • 7,3/10

1 sezon, 8 odcinków

Nieoczekiwana przyjaźń. Utracona miłość, która ponownie się budzi. Małżeństwo w przełomowym momencie. Randka, która wcale nie musiała nią być. Niekonwencjonalna nowa rodzina. To unikalne historie o radościach i udrękach miłości, zainspirowane prawdziwym autobiograficznym esejem ze słynnej kolumny New York Timesa „Nowoczesna miłość”.

Parks and Recreation

Komedia USA 2009

Parks and Recreation

Komedia USA 2009

 • Parks and Recreation
 • 8,0/10

7 sezonów, 125 odcinków

Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. Ma do pomocy przyjaciół, a zarazem współpracowników. 

Downton Abbey

Dramat United Kingdom 2010

Downton Abbey

Dramat United Kingdom 2010

 • Downton Abbey
 • 8,1/10

6 sezonów, 47 odcinków

Serial przedstawia losy hrabiego i hrabiny Grantham, od roku 1912 do wybuchu I wojny światowej. Para włada Downton Abbey, prowadzonym przez grupę wiernych służących, którzy są wtajemniczeni w sekrety rodzinne, jak i te dotyczące spadkobiercy – Matthew Crawley.

4 Blocks

Dramat Germany 2017

4 Blocks

Dramat Germany 2017

 • 4 Blocks
 • 5,0/10

3 sezony, 19 odcinków

Głównym bohaterem serialu jest Toni Hamady, który już niebawem ma stanąć na czele arabskiego klanu, który kontroluje berlińską dzielnicę Neukolln. W rzeczywistości bohater chciałby rozpocząć spokojne życie z dala od swojej kryminalnej przeszłości, jednak jego plany krzyżuje policyjny nalot, podczas którego zginie jeden z funkcjonariuszy. Toni, by ocalić działalność klanu, będzie musiał przejąć stery rodzinnego interesu, a jego brat Abbas wcale nie ułatwia mu tego trudnego zadania.

Wspaniała pani Maisel

Komedia Dramat USA 2017

Wspaniała pani Maisel

Komedia Dramat USA 2017

 • Wspaniała pani Maisel
 • 8,2/10

4 sezony, 26 odcinków

Rok 1958, Nowy Jork. Życie Midge Maisel układa się świetnie – mąż, dzieci, wystawne kolacje w eleganckim mieszkaniu. Gdy jej świat staje nagle na głowie, Midge musi szybko zdecydować, do czego się nadaje. Przemiana gospodyni domowej w artystkę stand-upową wszystkim poza nią samą wydaje się niebywała. Scenariusz i reżyseria Wspaniałej pani Maisel to dzieło Amy Sherman-Palladino (Kochane kłopoty).

Tacy jesteśmy

Komedia Dramat USA 2016

Tacy jesteśmy

Komedia Dramat USA 2016

 • Tacy jesteśmy
 • 8,0/10

4 sezony, 72 odcinków

Ciepły dramat. Bohaterów poznajemy w dniu ich 36 urodzin, gdy uznają,że bliżej im do 40 niż 30. Kryzys wieku średniego można przeżywać na wiele sposobów. Odnaleźć biologicznego ojca gdy jest się adoptowanym, postanowić schudnąć gdy waży się 200 kg, czy rzucić pracę, której się nie cierpi. Troje rodzeństwa właśnie postanawia zmienić coś w swoim życiu.

 • #romans

 • #sibling relationship

 • #family relationships

Biuro

Komedia USA 2005

Biuro

Komedia USA 2005

 • Biuro
 • 8,3/10

9 sezonów, 199 odcinków

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 

Dr House

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

Dr House

Komedia Dramat Tajemnica USA 2004

 • Dr House
 • 8,4/10

8 sezonów, 177 odcinków

Fabuła skupia się na osobie Gregory'ego House'a, szalonego, genialnego lekarza, kierującego zespołem diagnostycznym w Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro w New Jersey.

Komentarze